|
Про актуальні питання заповнення звітності про застрахованих осіб.
05.12.2014 в 12:00
У відповідності до Закону України №2464-VI від 08.07.2010 року «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» у 2011 році на базі автоматизованої системи персоніфікованого обліку відомостей, яка діяла в Україні з середини 2000 року, створений Державний реєстр загальнообов`язкового державного соціального страхування. З 1 жовтня 2013 року функції ведення Реєстру застрахованих осіб у складі цього реєстру покладені на органи Пенсійного фонду України. Відповідно до чинного законодавства Пенсійний фонд щоденно отримує відомості зі звітності платників (страхувальників) щодо застрахованих осіб. Актуальною залишається проблема подання до реєстру застрахованих осіб некоректних відомостей, що унеможливлює правильну ідентифікацію особи та коректне призначення їй соціальних виплат. Типовими помилками страхувальників є некоректне відображення сум та періодів по листках непрацездатності або нарахування та відображення відпускних за поточний та на майбутній періоди. Наслідками помилкових звітів є, насамперед, не занесення інформації про страховий стаж, заробіток, трудові відносини, пільговий стаж по особі до персональної облікової картки застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб, яка зберігається в Пенсійному фонді України протягом усього життя особи, а після її смерті – протягом 75 років на паперових та/або електронних носіях. А відсутність цієї інформації не дає права на підтвердження участі застрахованої особи в системі загальнообов`язкового державного соціального страхування і використання інформації для призначення всіх видів державної соціальної допомоги та пенсій. Іноді страхувальники, які здійснюють діяльність та використовують працю найманих працівників (з обліку з державної реєстрації не зняті, звіти за минулі періоди всі подавали), щоб уникнути виявлення недоїмки, подають до органів доходів і зборів звіт, що не відповідає бухгалтерській звітності, а саме не відображає нарахування єдиного внеску, не містить необхідних таблиць, що стосуються застрахованих осіб. В таких випадках застраховані особи безпідставно втрачають періоди страхового стажу.Просимо страхувальників відповідально ставитися до відображення даних у звітності. Адже від цього залежить соціальний захист ваших працівників.
Відділ надходження, прогнозування платежів та обліку застрахованих осіб Огіренко І.І. Шуткова О.С. |
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок.
«Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
Останні новини:
11:32 24.11.2024
17:12 21.11.2024
14:17 21.11.2024
13:56 21.11.2024
12:13 21.11.2024
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.011 |