ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Роз’яснюємо мету запровадження накопичувальної системи
30.07.2015 в 14:52
Пенсійного фонду України

Реформування системи пенсійного забезпечення в Україні викликає неабияку цікавість серед різних вікових і професійних груп населення.

Пакет законопроектів, внесених Урядом щодо пенсійної реформи, вирішує багато системних питань пенсійної системи України, які накопичувалися протягом багатьох років, але, на жаль, крім розмов, не було реальних кроків щодо їх вирішення.

Першим кроком до встановлення в Україні справедливої пенсійної системи є розроблений Урядом пакет пенсійних законопроектів, зокрема – проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій» (реєстраційний № 2767 від 30.04.2015).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2013 р. №1058-IV (далі Закон — 1058-IV) Накопичувальний пенсійний фонд (Накопичувальний фонд) — цільовий позабюджетний фонд, який акумулює страхові внески застрахованих осіб, що обліковуються на накопичувальних пенсійних рахунках та інвестуються з метою отримання інвестиційного доходу на користь застрахованих осіб, пенсійні активи якого використовуються для оплати договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, а у випадках, передбачених цим Законом, членам їхніх сімей чи спадкоємцям та на інші цілі.

Розробленим проектом закону передбачається удосконалення функціонування солідарної системи, зокрема, призначення всіх пенсій за одним законом та скасування спеціальних пенсій (крім військових), звільнення солідарної системи від невластивих для неї виплат та визначення розмірів всіх видів пенсій, надбавок, підвищень та доплат до них в одному Законі. Проектом Закону визначено також категорії учасників професійної пенсійної програми.

Запровадження другого рівня системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування — накопичувальної системи, запланованого з 1 січня 2017 року, дасть можливість кожному громадянину формувати своє пенсійне майбутнє у вигляді індивідуальних накопичень на власному пенсійному рахунку, розвантажить солідарну систему, дозволить залучити інвестиційний ресурс громадян на розбудову національної економіки. Перш за все, накопичувальна пенсійна система стосується молоді до 35 років. Також у накопичувальній системі передбачена добровільна участь, в якій можуть взяти участь особи віком від 36 до 55 років. Передбачається що у 2017 році ставка внеску становитиме 2 відсотки і кожного наступного року вона буде збільшуватися на 1 відсоток, до досягнення 7 відсотків у 2022 році, у подальшому цей відсоток залишатиметься незмінним.

Основна мета комплексної реформи системи пенсійного забезпечення в Україні є розбудова багаторівневої та багатокомпонентної пенсійної системи, що дозволить виплачувати пенсії з трьох різних джерел: солідарної, накопичувальної та системи недержавного пенсійного забезпечення, запровадження професійної пенсійної системи для окремих категорій професій.

Накопичувальна система максимально сприятиме вирішенню проблеми легалізації заробітної плати, а добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування дозволить громадянам здобути страховий стаж і збільшити розмір майбутньої пенсії, адже саме накопичувальна система у перспективі має стати запорукою достойної старості.

У разі виникнення консультацій з питань пенсійного забезпечення пропонуємо звертатися на «гарячі телефони лінії» 722-62-97 та через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси, Кібкало В.В.

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»

Останні новини:
17:19 20.11.2024
11:47 20.11.2024
14:45 13.11.2024
15:31 06.11.2024
14:12 31.10.2024


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.013