ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Методика розрахунку граничних розмірів орендної плати за оренду майна, що знаходиться у комунальній власності територіальної громади міста Одеси
15:29 / 28.08.2006

(текст новой редакции Методики расчёта граничных размеров арендной платы за аренду имущества, находящегося в коммунальной собственности территориальной громады г.Одессы. Проект решения по внесению изменений в действующую Методику подготовлен постоянной комиссией Одесского городского совета по коммунальной собственности и выносится на рассмотрение ближайшей сессии горсовета (29 сентября))

1. Методику розроблено з метою створення єдиного організаційно-економічного механізму справляння плати за оренду майна, що є комунальною власністю територіальної громади міста Одеси.

2. Ця Методика встановлює порядок розрахунку орендної плати за користування майном, що є комунальною власністю територіальної громади міста Одеси.

3. Нежилі приміщення що знаходяться на балансі виконавчих органів Одеської міської ради, установах, підприємствах комунальної власності, а також які знаходяться в управлінні Представництва по управлінню комунальною власністю Одеської міської ради, передаються в оренду вищезазначеними юридичними особами, які виконують функції орендодавця, на підставі розпорядження міського голови шляхом укладення договору оренди.

Окреме індивідуально визначене майно, що є власністю територіальної громади міста Одеси і використовується для установки та експлуатації некапітальних пунктів дрібно-роздрібної торгівельної мережі та літніх майданчиків, за виключенням об’єктів розташованих безпосередньо в приміщеннях, на землях, переданих у постійне користування орендодавцю, та у прибережній зоні, передається в оренду управлінням розвитку торгівлі та побутового обслуговування Одеської міської ради.

Берегозахісні споруди, що є об’єктами комунальної власності територіальної громади м.Одеси і використовуються суб’єктами підприємницької діяльності для організації відпочинку та надання громадянам платних послуг оздоровчо-пляжного сервісу, передаються в оренду управлінням інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Одеської міської ради.

Окреме індивідуально визначене майно у вигляді твердого покриття, що є об’єктом комунальної власності територіальної громади м. Одеси та використовується для паркування гостьового та службового автотранспорту (за винятком твердого покриття, розташованого у прибережній зоні та на землях, переданих у постійне користування орендодавцю), передається в оренду управлінням транспортного комплексу міста Одеської міської ради.

Окреме індивідуально визначене майно у вигляді твердого покриття, некапітальні пункти дрібно-роздрібної торгівельної мережі та літні майданчики, що є об’єктами комунальної власності територіальної громади м.Одеси, розташовані у прибережній зоні та використовуються суб’єктами підприємницької діяльності для організації відпочинку та надання громадянам платних послуг, оздоровчо-пляжного сервісу та паркування гостьового та службового автотранспорту, передаються в оренду комунальними підприємствами „Ланжерон”, „Прибережно — експлуатаційне об’єднання Київського району”, „Гідропарк „Лузанівка” та „Узберіжжя” відповідно до дислокації зазначених комунальних підприємств.

4. Виконавчі органи Одеської міської ради, що виконують функції орендодавця, а також комунальні підприємства, організації, установи, яким майно передане у повне господарське відання або оперативне управління, узгоджують договори, які укладаються ними, з Представництвом по управлінню комунальною власністю.

Комунальні установи та підприємства охорони здоров’я погоджують договори оренди з управлінням охорони здоров’я Одеської міської ради та з Представництвом по управлінню комунальною власністю.

5. Представництво у 10-тиденний термін з дати надання повного пакету документів надає узгодження, або мотивовану відмову в її наданні.

6. Розмір орендної плати за цілісні майнові комплекси, нерухоме майно (у тому числі вбудовані приміщення) та окреме індивідуальне визначене майно встановлюється договором оренди між орендодавцем та орендарем відповідно до цієї Методики.

7. Розмір річної орендної плати за цілісні майнові комплекси визначається формулою:

Опл= Вз х Сор.ц.

де Опл – розмір річної орендної плати, грн.;

Вз – залишкова (за балансом, форма №1) вартість орендованих основних засобів на час оцінки об’єкта оренди, грн.;

Сор.ц. – орендна ставка за використання цілісних майнових комплексів.

У разі визначення орендаря на конкурсних засадах умовами конкурсу може бути передбачено більший розмір орендної плати.

Орендні ставки за використання цілісних майнових комплексів комунальної власності територіальної громади міста Одеси визначаються у відсотках від вартості цілісних майнових комплексів:

- торгівлі, ресторанів, та організації концертно-видовищної діяльності, випуску та проведення лотерей – 10%;

- харчової промисловості, з організації виставкової діяльності – 8%;

- електроенергетики, газової, хімічної і нафтохімічної промисловості, зв’язку, швейної промисловості, громадського харчування (крім ресторанів) –6%;

- морського та автомобільного транспорту, будівельних матеріалів, побутового обслуговування, машинобудування та металообробки, освіти, науки та охорони здоров’я, легкої (крім швейної), паливної промисловості – 4%;

- інші об’єкти – 3%.

8. Розмір плати за оренду нерухомого майна на рік встановлюється у відсотках від експертної оцінки вартості цього майна.

8.1. Для закладів шоу-бізнесу, нічних клубів, казино, більярду, та інших закладів грального типу – 25%.

8.2. Для ресторанів, барів (у тому числі пивних), кафе – 20%.

8.3. Для надання юридичних консультацій, консалтингових та нотаріальних послуг; для комп’ютерних клубів; для торгівлі непродовольчими товарами та товарами підакцизної групи; розміщення саун та лазень; розміщення офісів резидентів України – 15%.

8.4. Для видавництва газет, розміщення теле- та радіокомпаній, інформаційних агентств; для надання стоматологічних послуг; для госпрозрахункових ветеринарних поліклінік; під розміщення ринків; під розміщення пунктів з прийому склотари та макулатури; під розміщення аптек — 10%.

8.5. Для підприємств громадського харчування, що не використовують товари підакцизної групи; за користування приміщення під виробничу діяльність – 7%.

8.6. За користування берегозахісними спорудами для надання громадянам платних послуг, оздоровчо-пляжного сервісу – 15%. В період сезону з червеня по серпень орендна плата для комунальних підприємств „Ланжерон”, „Прибережно — експлуатаційне об’єднання Київського району”, „Гідропарк „Лузанівка” та „Узберіжжя” збільшується на коефіцієнт -1,5; Аркадія – 2 .

8.7. Під розміщення книжкової торгівлі та торгівлі шкільно-письмовими товарами вітчизняних товаровиробників; для торгівлі продовольчими товарами (крім товарів підакцизної групи); для підприємницької діяльності у сфері охорони здоров’я (крім надання стоматологічних послуг) – 5%.

8.8. Під розміщення пункту побутового обслуговування населення (крім автосервісу), розміщення готелів та готельного господарства, для підприємств, які обслуговують житловий фонд Одеської міської ради, під розміщення курсів професійного навчання – 4%.

8.9. Для майстерень художників, скульпторів, народних майстрів, продовольчих магазинів, відділів, що спеціалізуються на обслуговуванні пільгових категорій громадян (у частині площ, що використовуються з цією метою); для дитячих дошкільних закладів, закладів освіти (крім вищих), культури, фізкультури і спорту для дітей дошкільного та шкільного віку; для видавництв, підприємств поліграфії, що видають та реалізують суспільно необхідну книжкову продукцію, виготовлену на державне замовлення; для комунальних підприємств усіх видів діяльності; для хлібних магазинів – 1%.

8.10. Для громадських, та благодійних організацій, політичних партій, фондів, орендна плата встановлюється-10%

8.11. Для громадських організацій інвалідів, які не займаються комерційною діяльністю,

- за 50 кв. м. – 1 гривня;

- понад 50 кв. м. – 3% від експертної оцінки.

8.12. Для релігійних організацій, які використовують нежилі приміщення як місце справляння культових обрядів, орендна плата встановлюється у розмірі 1 (однієї) гривні на рік за все приміщення.

8.13. Для підприємств, закладів, організацій, установ, що фінансуються з бюджетів усіх рівнів, у тому числі з частковим самофінансуванням, та органів самоорганізації населення, а також для Українського державного підприємства поштового зв’язку “Укрпошта”, національних творчих спілок, їх відділень та майстерень – 1 гривня на рік за все приміщення.

8.14. Для інших видів діяльності – 20%.

На фасадні нежилі приміщення першого поверху, розташовані на території, обмеженої вулицями: Старопортофранківська – Пантелеймонівська – Белінського – Успенська – Маразліївська – Канатна — Митна площа – Приморська — Херсонський узвіз – Старопортофранківська; вулиця Канатна з Пантелеймонівській до пр-т Гагарина; Французький бульвар, проспект Шевченко включаючи будинки на цих вулицях (“Золотий фонд”), розмір орендної плати збільшується шляхом множення на коефіцієнт комерційної привабливості — 1,8.

Управління охорони здоров’я Одеської міської ради визначає розмір плати за оренду майна на договірних умовах, але не нижче розміру орендної плати, встановленої з урахуванням виду діяльності та розрахованої у відсотках від експертної оцінки вартості цього майна на рік, передбачених цією Методикою.

8.15. Пільги для громадських та благодійних організацій, політичних партій, фондів надаються міською радою за поданням робочої групи для перевірки цільового використання приміщень, розташованих на території міста Одеси, що передані в оренду політичним партіям, громадським та благодійним організаціям

9. Річний розмір орендної плати за окреме індивідуально визначене майно (крім нерухомого) визначається у розмірі 25% від експертної оцінки.

Річний розмір орендної плати за окреме індивідуально визначене майно комунальної власності територіальної громади м. Одеси у вигляді твердого покриття, що є об’єктом комунальної власності територіальної громади м. Одеси та використовується для паркування гостьового та службового автотранспорту визначається у розмірі 15% від експертної оцінки.

Розмір орендної плати за окреме індивідуально визначене майно, що є власністю територіальної громади міста Одеси, і використовується для установки та експлуатації некапітальних пунктів дрібно-роздрібної торговельної мережі, у тому числі у прибережній зоні, визначається у розмірі 25% від експертної оцінки щомісяця.

Розмір орендної плати за окреме індивідуально визначене майно у вигляді літніх майданчиків, що є власністю територіальної громади міста Одеси, у тому числі у прибережній зоні, визначається у розмірі 15% від експертної оцінки щомісяця.

Для бюджетних підприємств, закладів, організацій, установ всіх рівней розмір річної орендної плати визначається у розмірі 1 гривня за рік за все окреме індивідуально визначене майно, що передано в оренду.

10. Розмір місячної орендної плати за перший місяць після укладення договору оренди чи перегляду розміру орендної плати розраховується за формулою: Опл.міс. = Опл. : 12 х Іінф.,

де Опл. – орендна плата за рік;

Іінф. – індекс інфляції з моменту здійснення експертної оцінки до моменту укладення договору оренди або перегляду орендної плати.

Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру орендної плати за минулий місяць на індекс інфляції за минулий місяць, який щомісячно друкується Мінстатом України, та нараховується наростаючим підсумком.

11. Оцінка вартості майна, що надається в оренду, здійснюється оцінювачем, визнаним таким на підставі Закону України “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні”.

Результат про оцінку майна є чинним протягом 6 місяців від дати оцінки, що вказана у звіті, якщо інший термін не передбачений у звіті.

Проведення нової оцінки вартості майна, наданого в оренду, є обов’язковим у разі продовження терміну дії договору оренди на новий термін, що перевищує шість місяців.

Виготовлення оцінки майна, а також технічного паспорту на нежиле приміщення проводиться за рахунок особи, яка має намір отримати майно в оренду.

12. Звіт про оцінку нежилих приміщень має враховувати відповідний стан приміщення, місцерозташування об’єктів в межах міста, а також місцерозташування приміщення у будівлі (у разі оцінки вбудованого приміщення), забезпеченість інженерними мережами.

13. Орендна плата не враховує вартість експлуатаційних витрат, плати за землю та податку на додану вартість.

14. У разі використання орендарем нерухомого майна об’єкта оренди за кількома цільовими призначеннями для визначення орендної плати необхідно враховувати наступні критерії:

- зонування об’єкта оренди ( визначення площі для здійснення кожного з видів діяльності орендаря) з подальшим застосуванням для кожної зони відповідних орендних ставок і фіксування площ зон у договорі оренди;

- при використанні тієї ж самої площі для різних цілей враховувати пропорційність використання кожного виду діяльності від загальної площі, переданої в оренду.

15. Розрахунок орендної плати підлягає перегляду у випадку передачі орендарем об’єкту оренди, або його частини в суборенду, яке тягне за собою зміни профілю використання. Зазначений перерахунок здійснюється згідно з цією Методикою.

16. Нежилі приміщення, які знаходяться в управлінні управління охорони здоров’я Одеської міської ради, у суборенду не передаються.

17. Витрати на утримання прибудинкової території та нерухомого майна, зданого в оренду одночасно кільком підприємствам, організаціям, розподіляються між ними залежно від наявності, кількості, потужності, часу роботи електроприладів, систем тепло- і водопостачання, каналізації за спеціальними рахунками, а в неподільній частині — пропорційно загальної площі, яку займають підприємства та організації.

Секретар ради О.А.Прокопенко


Коментарі

Немає коментарів
Контрольний код: *
 
 
введіть, будь ласка, літери, які ви бачите зліва
Ваше ім'я: *   Ваш e-mail:
Коментар: *
Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»

Останні новини:
15:10 23.11.2024
11:01 23.11.2024
10:57 23.11.2024
10:53 23.11.2024
10:49 23.11.2024


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012