ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Особливості підготовки та проведення ЗНО-2020
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода
ВЛАДИКА ЄВСТРАТІЙ: «…МАЙБУТНЄ І НА ПІВДНІ, І НА СХОДІ Є ЗА УКРАЇНСЬКОЮ ЦЕРКВОЮ»
12:18 / 06.02.2019
ВЛАДИКА ЄВСТРАТІЙ

Не дивлячись на те, що з моменту надання Томосу Православній церкві України минув вже певний час та галасу з цього приводу в ЗМІ дещо поменшило, сам перехідний період становлення автокефальної Української церкви триває і, зрозуміло, що він буде непростий.

31 січня в Києві відбувся круглий стіл «Томос і політика», в якому взяв участь архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря).

По завершенню круглого столу кореспондент ІА «Контекст-Причорномор’я» поцікавився у Владики його баченням суспільно-релігійної ситуації на Півдні України.

- Владико, як Ви в цілому оцінюєте релігійну ситуацію на Півдні України, яка є непростою, і, зокрема, дії митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела, який відомий своїми відвертими проросійськими поглядами?

- Безперечно, ситуація на Півдні і на Сході відрізняється від ситуації на Заході, в Центрі і на Півночі України. У південно-східних регіонах значно складніше відбувається сам процес переходу тих громад, які б хотіли об’єднатися в Українській церкві. Також є певні складнощі і для самих віруючих.

Що ж стосується митрополита Агафангела, то усім цілком відомі його проросійські, а точніше, прокремлівські настрої. В радянські часи він хвалив партію і ЦК КПРС, і всіляко підтримував ту владу, яка була на той час. Після зміни влади в Кремлі він продовжує підтримувати кремлівську владу, але вже під її сучасними гаслами. Проте, я думаю, що час його, насправді давно минув так само, як і час УРСР, так само, як і час Радянського союзу. І те, що він саме зараз намагається робити якісь перешкоди, це, насправді, таке якісь намагання з минулого, тому що майбутнє і на Півдні, і на Сході також є за Українською церквою.

- Владико, при такому опорі з боку митрополита Агафангела, як тоді бути з церковної нерухомістю. Адже відомо на його думку, — хто хоче йти, йдіть собі, але без приміщень парафій і церков.

- Безперечно, це є думка, якої намагалася і намагається дотримуватися Російська церква в Україні. Тобто, якщо для нас головне – це парафіяни, головне – це віруючі, а не майно, то для Московського патріархату головним залишається саме майно і нерухомість. Тому й виходить – ви йдіть, де хочете, головне – це майно зберегти.

Але, ці моменти враховані у новому законі, який Президент України підписав 28 січня поточного року та втупив у дію 31-ого, в якому йдеться про те, що кожна релігійна громада залишає за собою своє майно. Більше того, там прописані такі процедури, коли релігійна громада вже тільки зареєструвала своє бажання вийти з під московського патріархату, це вже узабезпечує її від майнових претензій. Тобто, накладаються заборона на будь-які дії з відчуженням майна, з відчуженням майнових прав и так далі, до того часу, поки не буде прийнято остаточне рішення реєструючим органом задовольнити чи відхилити прохання громади про реєстрацію нового уставу під новою юрисдикцією. Таким чином, відібрати майно у тій громади, яка хоче вийти з під Московського патріархату, відповідно до Закону практично неможливо. Звісно, що митрополит Агафангел може мати з цього приводу різні думки, але Закон стоїть на боці прав релігійних громад.

- Владико, що ж тоді робити парафіянам, членам громад, коли церковне майно, в першу чергу мається на увазі нерухоме (приміщення церков або парафій), записано/зареєстровано не на громаду, а на єпархію. На Півдні, зокрема в Одесі, таких прикладів більш ніж достатньо.

- На мою думку, зараз не є першим забезпечити майнові права релігійних громад. Думаю, що з часом ті чи інші майнові питання будуть врегульовані, у тому числі, і в законодавчому полі. Головне це те, що фізично усе це майно як було в Україні, так і є в Україні, і як один з представників російської церкви говорив, ми Лаврську дзвіницю на плечі не візьмемо, і в Москву не унесемо, і це є абсолютна правда. І тому, раніше чи пізніше, ці питання будуть врегульовані. Врешті-решт, тут і російські імператорі, як знаємо, будували в часи свого панування храми, але вони залишаються для українства. Як Володимирський собор, який за повелінням російського імператора був побудований, але є центром для Української церкви. Так само це. При всій повазі, і митрополит Агафенгел і всі інші, рано чи пізно відійдуть до Бога, а храми залишаться, майно залишиться. Воно було, є і буде в Україні. Нехай не митрополит Агафангел, а ті, хто прийдуть замість нього рано чи пізно все-таки приймуть рішення, що якщо ми живемо в Україні, то треба бути в українській церкві, а не служити Москві.

Игорь Болдырев


Комментарии

Нет комментариев
Контрольный код: *
 
 
введите, пожалуйста, буквы, которое вы видите слева
Ваше имя: *   Ваш e-mail:
Комментарий: *
Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
МОЛДОВА: ПОЛІТИЧНІ ПІДСУМКИ 2019 РОКУ
Протягом 2019 року в Молдові відбулися парламентські вибори та дві політичні кризи, які призвели до масштабного перезавантаження влади в країні. Правління Демократичної партії Молдови (ДПМ), або ж, згідно з визначенням молдавських політиків та мас-медіа, "режим Плахотнюка" (за ім'ям лідера Демпартії олігарха Влада Плахотнюка), пройшовши транзитивний період «дивної коаліції» проросійської Партії соціалістів Республіки Молдови (ПСРМ) та проєвропейського блоку ACUM, змінилося на правління міноритарного Уряду, який по суті своїй підконтрольний Президенту Молдови Ігорю Додону.

ПРЕМИЯ ЯНА ГЕЛЬМАНА — 2019
14 января в золотом зале Одесского литературного музея прошла вторая церемония награждения премией Яна Гельмана.


Последние новости:
17:58 20.01.2020
17:49 20.01.2020
17:40 20.01.2020
17:32 20.01.2020
17:23 20.01.2020


© 2005—2020 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2020 S&A design team / 0.026