|
ЖИТТЄВЕ КРЕДО: ЗАКОХАННІСТЬ У КНИГУ
13:32 / 15.02.2019
«Закохані у книгу» – таку назву мала акція, яка в рамках Міжнародного дня дарування книг відбулася в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Грушевського 14 лютого. Цього чудового сонячного дня в атмосфері любові і тепла в ОУНБ зібралися колеги, друзі та прихильники книги і бібліотеки. Звісно, не залишився осторонь цієї просвітницької акції Сергій Гриневецький. Потягом багатьох років, починаючи з часів губернаторства, які б посади ні обіймав Сергій Рафаїлович він завжди допомагав бібліотеці, поповнюючи її фонд новими, цікавими виданнями. Цього разу бібліотека отримала у подарунок видання з мистецької та спортивної тематики, зокрема такий раритетний енциклопедичний двохтомник, як «Олімпійське Сузірʼя України». А ще до акції приєдналися депутати Одеської обласної та міської рад, науковці, письменники, представники одеських ВУЗів, видавництв, журналісти, колеги з музеїв та культурних центрів. Всього бібліотека отримала в дар понад 100 різноманітних видань, які гідно поповнять її фонд. Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day) – це добровільна ініціатива, започаткована у 2012 році американкою Еммі Бродмур. Ідею підказав її маленький син, який запитав маму, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги. У цей день, зазвичай, прийнято дарувати книжки, залишати їх в людних місцях, надавати знижки в книгарнях, організовувати волонтерські кампанії зі збирання книжок, жертвувати твори друку бібліотекам. Мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу – бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що у цей день мають об’єднатися й ті, хто дарує книги, й ті, хто прищеплює любов до читання.
Видатний український письменник, лауреат Шевченківської премії наш земляк Богдан Сушинський
Очільниця відділу соціокультурної діяльності Ольга Нагорнюк -дієва, енергійна,яскрава, талановита!
В стінах біліотеки завжди є місце гумору та дотепному слову!
До акції приєдналися депутати Одеської обласної та міської рад, науковці, письменники, представники одеських ВУЗів, видавництв, журналісти, колеги з музеїв та культурних центрів.
Директор ООУНБ ім. М.Грушевського неперевершена Юліана Амельченко
|
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок.
«Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці стартував традиційний Тиждень мови: з 21 по 27 жовтня 2024 р відбудеться низка заходів, спрямованих на розкриття чарівного світу рідного слова.
29 жовтня 2024 року о 12.00 в Одеській національній науковій бібліотеці за підтримки Першого міжрегіонального територіального відділу Українського інституту національної пам'яті відбудеться відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму». Експозицію присвячено археологам, які попри жорстокі репресії та цензуру продовжували свою наукову діяльність і залишили важливий слід в історії археологічної науки. Виставка репрезентує долі 19 визначних археологів, які стали символами цілих поколінь репресованих науковців і чиї досягнення були довгий час приховані або навмисне забуті.
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.015 |