|
ВІДРОДЖЕННЯ СПАДЩИНИ М. ЖУКА — НОВА СТОРІНКА УКРАЇНСЬКОЇ ОДЕСИ
15:20 / 25.02.2019
Минулого тижня в Одеському літературному музеї відбулася презентація нового видання – «Михайло Жук. «Білим і чорним хотів би я бути». Михайло Жук – один з перших українських художників-модерністів, драматург, перекладач, творчість якого була на довгі роки незаслужено забута. В експозиції літературного музею творчість Жука представлена досить багатогранно. Його окремі твори, статті, присвячені його творчості постійно публікуються у науковій збірці «Дім князя Гагаріна». І ось вперше після дев'яносторічної перерви в Одесі побачить світ книга митця, присвячена його 135-річчю – видання вибраних творів митця, якому за життя так і не судилося побачити омріяну книгу. Імена, завдяки яким вдалося повернути творчу спадщину Михайла Жука – це відомий колекціонер-краєзнавець Сергій Лущик, що ретельно збирав та зберігав раритетні матеріали та меценат Сергій Гриневецький, який допоміг придбати архів письменника до фондів музею. Символічно, що презентація книги відбулася саме у День рідної мови – 21 лютого. Розповідь укладача збірки наукового співробітника музею. Олени Яворської ніби занурила усіх присутніх до копіткого і неповторного творчого процесу її створення. А ще на презентації виступали відомі краєзнавці, науковці, колекціонери, художники, журналісти, – всі ті, хто вболіває за українську спадщину Одеського краю та докладає чималих зусиль до її збереження. Онука письменника Наталія Жук розповіла про чудових правнуків, в яких сьогодні продовжується життя митця. А завершилася зустріч яскравим творчим акордом – у виконанні Олени Вишневської та Микити Волкова пролунали чудові українські пісні на вірші і музику митців, портрети яких малював Михайло Жук.
Татьяна Липтуга
Олена Яворська — не просто укладач збірки, вона її душа та серце
Олег Владимирський
Онука Михайла Жука — Наталія Жук
Чарівна Олена Вишневська подарувала чудову зустріч із українською піснею
|
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок.
«Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці стартував традиційний Тиждень мови: з 21 по 27 жовтня 2024 р відбудеться низка заходів, спрямованих на розкриття чарівного світу рідного слова.
29 жовтня 2024 року о 12.00 в Одеській національній науковій бібліотеці за підтримки Першого міжрегіонального територіального відділу Українського інституту національної пам'яті відбудеться відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму». Експозицію присвячено археологам, які попри жорстокі репресії та цензуру продовжували свою наукову діяльність і залишили важливий слід в історії археологічної науки. Виставка репрезентує долі 19 визначних археологів, які стали символами цілих поколінь репресованих науковців і чиї досягнення були довгий час приховані або навмисне забуті.
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.011 |