ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Чому вчить дітей книжка
12:41 / 28.05.2019

До Міжнародного дня захисту дітей і Міжнародного дня безневинних дітей – жертв агресії

Любити, виховувати і захищати дітей дорослим треба завжди. І для того, щоб привертати до цього увагу, один день року всі країни світу присвячують Міжнародному дню захисту дітей.

1 червня, коли вже закінчено навчання у школах, у містах і селах України організовуються святкові заходи: виставки дитячих малюнків, театральні й кіно-програми, концерти малечі. Так саме на початку літа (такої жаданої і очікуваної пори року) відзначаємо ми, і дорослі, і малі, це чудове свято, започатковане у середині минулого століття Організацією об’єднаних націй.

А у 1982 році члени ООН закликали всіх висловити співчуття невинним дітям Лівану та Палестини, які стали жертвами ізраїльської агресії. Того ж року започаткували Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії, який стали відзначати 4 червня. І у нашій країні зараз страждають діти, багато з них переїхали до інших міст і сіл, втратили батьків. Суспільство допомагає їм, піклується про них.

В Одеській національній науковій бібліотеці ці дні, за традицією, особливі. Саме тоді наукова бібліотека гостинно відчиняє свої двері і розкриває фонди для дітей – нашого майбуття! І сама будівля, пам’ятка архітектури, і різноманітні, різноформатні книги, старовинні і сучасні, – все для дітей.

Хвилюються і бібліотекарі, адже замість звичайного обслуговування користувачів вони в ці дні «роблять вклад в майбутнє» – презентують бібліотеку для майбутніх читачів.

А презентувати є що! Адже фонди ОННБ містять неабиякий обсяг дитячої літератури: від старовинних, навіть раритетних видань, до сучасних і дивовижних книжок. Наприклад, книжки-пазли чи книжки для допитливих (з лупою і схемами!), книжки 3D-формату, книжки-ляльки, книжки-розмальовки.

Отож чудова нагода 1 і 2 червня, в суботу і неділю, побувати у найстарішій і найбагатшій бібліотеці і долучитися до щорічної бібліотечної акції «Наукова бібліотека – для дітей!».

У ці дні діти з батьками чи вчителями матимуть змогу відвідати презентацію книжково-ілюстративної виставки «Дивовижний світ тварин: пізнаємо в бібліотеці». На ній будуть представлені сучасні вітчизняні видання про тварин у фольклорі і народній творчості українців, а також книги німецького вченого-зоолога, мандрівника, автора відомої праці «Життя тварин» Альфреда Брема. Помилуватися і погортати яскраві сторінки казок, оповідань, поезій, серед яких улюблені – «Червона Шапочка», «Вінні-Пух і всі, всі, всі», «Олов’яний солдатик», «Попелюшка», «Мойдодир». Без сумніву, добра книжка розвиває цікавість до життя навкруги, допомагає пізнавати світ, знайомитись з тваринами, природою.

«Дітей треба вчити тому, що пригодиться їм, коли вони виростуть», – радив ще древньогрецький філософ Арістіп. І книгозбірня пропонує бібліоуроки «Тварини навколо нас: як їх називають англійською?» з використанням сучасних бібліотечних ресурсів, зокрема інтерактивної дошки.

Малюків пестять, разом з тим допомагають їм вчитись і добре виконувати свої справи. У дітей необхідно виховувати вміння захищатись від зла, відстоювати правду, бути вірними і кмітливими. Цьому допоможе виставка-читання «В гостях у Лиса Микити: українські казки і вірші про тварин», яку (з великим задоволенням!) представлятимуть працівники бібліотеки. На початку нашої ери римський поет-сатирик Ювенал писав: «До дитини треба ставитись з величезною повагою. Дорослі завжди повинні пам’ятати про те, щоб не показувати дітям поганого прикладу».

А далі – цікава подорож. Усі бажаючі зможуть відвідати бібліотечну екскурсію «Де живе казка», коли різні відділи бібліотеки перетворюються на чарівні кімнати, у яких багато цікавих сюрпризів. Усі діти мають енергію і свої бажання, і їх треба направляти у корисне русло, на добрі справи.

Гадаємо, що акція стане і чудовою нагодою для самих дорослих поринути у дитинство, і через це краще розуміти своїх дітей. Чого ми прагли тоді, що принесло нам у результаті добро, користь, а що шкоду? І стане зрозумілим, що добрі наміри розвиваються, а погані гинуть. А книга і бібліотека в цьому завжди допоможуть. Серед видань виставки – цілий розділ, присвячений методиці виховання дітей!

Запрошуємо вас, шановні дорослі, відвідати разом з дітьми 1-2 червня Одеську національну наукову бібліотеку, щоб переглянути і прочитати дитячу книжку, зустрітись з казкою, а отже, отримати задоволення та користь.

Вікторія Лавренюк,

провідний бібліограф ОННБ.

Світлина Ельвіри Заборцевої.

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».
«Все, що ми пам'ятаємо, – неправда»
Презентація 8-го видання проєкту «Стара Одеса у фотографіях» зібрала повний зал в Одеській національній науковій бібліотеці
«Палітра рідного міста»: виставка картин Володимира Василенка в ОННБ
3 квітня 2024 року в головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки відбулося відкриття персональної виставки картин художника, члена НСХУ Володимира Василенка «Палітра рідного міста». Володимир Сергійович – учасник багатьох всеукраїнських та регіональних виставок. Роботи митця знаходяться в приватних колекціях України та зарубіжжя.
SHABO провело серію дегустацій Великих вин України
Одне з провідних українських виноробних підприємств SHABO провело серію дегустацій, присвячену 20-річчю компанії.
Перформативна вистава «Ось Таке Мистецтво»
У період війни, коли багато людей втратили свої сталі засоби існування, вистава «Ось Таке Мистецтво» дала простір надії на новий початок. Вистава відбулася в Одесі 22 березня 2024 року.



© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.011