ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Чому вчить дітей книжка
12:41 / 28.05.2019

До Міжнародного дня захисту дітей і Міжнародного дня безневинних дітей – жертв агресії

Любити, виховувати і захищати дітей дорослим треба завжди. І для того, щоб привертати до цього увагу, один день року всі країни світу присвячують Міжнародному дню захисту дітей.

1 червня, коли вже закінчено навчання у школах, у містах і селах України організовуються святкові заходи: виставки дитячих малюнків, театральні й кіно-програми, концерти малечі. Так саме на початку літа (такої жаданої і очікуваної пори року) відзначаємо ми, і дорослі, і малі, це чудове свято, започатковане у середині минулого століття Організацією об’єднаних націй.

А у 1982 році члени ООН закликали всіх висловити співчуття невинним дітям Лівану та Палестини, які стали жертвами ізраїльської агресії. Того ж року започаткували Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії, який стали відзначати 4 червня. І у нашій країні зараз страждають діти, багато з них переїхали до інших міст і сіл, втратили батьків. Суспільство допомагає їм, піклується про них.

В Одеській національній науковій бібліотеці ці дні, за традицією, особливі. Саме тоді наукова бібліотека гостинно відчиняє свої двері і розкриває фонди для дітей – нашого майбуття! І сама будівля, пам’ятка архітектури, і різноманітні, різноформатні книги, старовинні і сучасні, – все для дітей.

Хвилюються і бібліотекарі, адже замість звичайного обслуговування користувачів вони в ці дні «роблять вклад в майбутнє» – презентують бібліотеку для майбутніх читачів.

А презентувати є що! Адже фонди ОННБ містять неабиякий обсяг дитячої літератури: від старовинних, навіть раритетних видань, до сучасних і дивовижних книжок. Наприклад, книжки-пазли чи книжки для допитливих (з лупою і схемами!), книжки 3D-формату, книжки-ляльки, книжки-розмальовки.

Отож чудова нагода 1 і 2 червня, в суботу і неділю, побувати у найстарішій і найбагатшій бібліотеці і долучитися до щорічної бібліотечної акції «Наукова бібліотека – для дітей!».

У ці дні діти з батьками чи вчителями матимуть змогу відвідати презентацію книжково-ілюстративної виставки «Дивовижний світ тварин: пізнаємо в бібліотеці». На ній будуть представлені сучасні вітчизняні видання про тварин у фольклорі і народній творчості українців, а також книги німецького вченого-зоолога, мандрівника, автора відомої праці «Життя тварин» Альфреда Брема. Помилуватися і погортати яскраві сторінки казок, оповідань, поезій, серед яких улюблені – «Червона Шапочка», «Вінні-Пух і всі, всі, всі», «Олов’яний солдатик», «Попелюшка», «Мойдодир». Без сумніву, добра книжка розвиває цікавість до життя навкруги, допомагає пізнавати світ, знайомитись з тваринами, природою.

«Дітей треба вчити тому, що пригодиться їм, коли вони виростуть», – радив ще древньогрецький філософ Арістіп. І книгозбірня пропонує бібліоуроки «Тварини навколо нас: як їх називають англійською?» з використанням сучасних бібліотечних ресурсів, зокрема інтерактивної дошки.

Малюків пестять, разом з тим допомагають їм вчитись і добре виконувати свої справи. У дітей необхідно виховувати вміння захищатись від зла, відстоювати правду, бути вірними і кмітливими. Цьому допоможе виставка-читання «В гостях у Лиса Микити: українські казки і вірші про тварин», яку (з великим задоволенням!) представлятимуть працівники бібліотеки. На початку нашої ери римський поет-сатирик Ювенал писав: «До дитини треба ставитись з величезною повагою. Дорослі завжди повинні пам’ятати про те, щоб не показувати дітям поганого прикладу».

А далі – цікава подорож. Усі бажаючі зможуть відвідати бібліотечну екскурсію «Де живе казка», коли різні відділи бібліотеки перетворюються на чарівні кімнати, у яких багато цікавих сюрпризів. Усі діти мають енергію і свої бажання, і їх треба направляти у корисне русло, на добрі справи.

Гадаємо, що акція стане і чудовою нагодою для самих дорослих поринути у дитинство, і через це краще розуміти своїх дітей. Чого ми прагли тоді, що принесло нам у результаті добро, користь, а що шкоду? І стане зрозумілим, що добрі наміри розвиваються, а погані гинуть. А книга і бібліотека в цьому завжди допоможуть. Серед видань виставки – цілий розділ, присвячений методиці виховання дітей!

Запрошуємо вас, шановні дорослі, відвідати разом з дітьми 1-2 червня Одеську національну наукову бібліотеку, щоб переглянути і прочитати дитячу книжку, зустрітись з казкою, а отже, отримати задоволення та користь.

Вікторія Лавренюк,

провідний бібліограф ОННБ.

Світлина Ельвіри Заборцевої.

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Американський стартап Toothio – новий напрям інвестицій Roosh Ventures
Інвестиційний фонд Roosh Ventures нещодавно став одним з інвесторів американського стартапу Toothio, який допомагає приватним стоматологічним клінікам та організаціям знаходити кваліфікованих співробітників. Портал надає доступ до бази, в якій є понад 30 000 фахівців.

Від Миколая до Різдва. Святкова програма для дорослих і дітей
Одеська національна наукова бібліотека традиційно підготувала для одеситів та гостей міста цікаву й розмаїту різдвяно-новорічну програму «Від Миколая до Різдва». Цей проєкт родинного дозвілля, спрямований на популяризацію книги та читання, згуртування сімей, організацію змістовного відпочинку, триватиме впродовж грудня (6.ХІІ – 31.ХІІ. 2024 р.). Тож запрошуємо здійснити захоплюючу подорож усією родиною у дивовижний світ книжок найстарішої книгозбірні України!
Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.
Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
До Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів «Голодомори в Україні: хронологія геноциду»: круглий стіл. Анонс
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
Форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям»
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.



© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.017