ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Презентация 28-го выпуска историко-краеведческого альманаха «Юго-Запад. Одессика»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Бібліотеці з любов’ю
13:41 / 19.02.2020

За традицією, у Міжнародний день дарування книг 14 лютого Одеська національна наукова бібліотека об`єднала всіх, хто любить читати та дарувати книжки.

Книжкові новинки подарувала багаторічний партнер і добрий друг бібліотеки Ігуменя Серафима, настоятелька Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря, голова Синодального відділу ЦПУ України «Церква і культура».

Деякі з них надійшли до бібліотеки вперше.

Нове видання – цикл «Шевченкіана» Олега Польового для хору a cappella вийшло друком у Дрогобичі у 2019 році за підтримки Синодального відділу УПЦ.

Видання містить ноти, музику, складену на слова поета Т.Г.Шевченка. До збірки увійшли такі твори, як «Молитва» («Царям, всесвітнім шинкарям»), «Думка» («Тече вода…»), «Якби мені черевики», поетичний цикл «Давидові псалми» та ін.

Автор Олег Польовий – український композитор, музикознавець, педагог, громадський і мистецький діяч, випускник Одеської державної академічної консерваторії ім. А.В.Нежданової. Композиції О.Польового є в репертуарі багатьох музичних шкіл, коледжів та академій України. Деякі з них стали популярними в різних країнах світу: «Ave Maria» у Франції, Південній Кореї і Тайваню; «Колядка» стала різдвяним гімном французьких дітей в Парижі. Активно займається науково-методичною роботою та веде гастрольно-концертну діяльність по всьому світі.

За словами Ігумені Серафими «Музична інтерпретація Т.Шевченка – це покликання автора, який завжди любив творчість великого Кобзаря, тонко відчував її могутню красу і силу, всім серцем прагнув до її розкриття у власному доробку.»

У передмові до видання, музикознавець Володимир Грабовський, викладач Дрогобицького музичного коледжу ім. В.Барвінського, редактор і укладач зазначеного видання так охарактеризував звукове втілення О.Польовим творів Т.Шевченко: «Збірник є своєрідним підсумком майже двадцятирічного втілення композитора з поетом…Складаючи музику на слова Поета, Олег Польовий, крім натхнення, відчував відповідальність. Це відчутно у творах «Шевченкіани», найперше в мелодиці, що спирається на засади українського мелосу, також у гармонії, формі, засобами яких композитор вимальовує ліричні чи драматичні моменти в музиці…».

Композитор Леся Дичко, народна артистка України, член-кореспондент АМ України, проф. НМАУ ім. П.Чайковського зауважила на актуальність видання хорового циклу та підкреслила важливість продовження традицій: «Композитор Олег Польовий звернувся до поезії Тараса Шевченка ще в 1999 році. Першою спробою був твір «Молитва». Від того часу, впродовж двадцяти років, на слова Кобзаря автор створював цікаві твори для хору a cappella».

Професор Григорій Ліознов, заслужений працівник культури України, художній керівник хору ОНМА ім. А.В.Нежданової так охарактеризував цикл хорових творів О.Польового: «”Шевченкіана” – це знання та розуміння хорової фактури, чистота гармонії, тонке відчуття національного мелосу. Усі ці фактори ставлять музику композитора на один щабель з кращими зразками творів українських хорових класиків.».

Варто звернути увагу на нову книгу краєзнавця, історика, мецената, директора музею «Християнська Одеса» Віктора Михальченка «Иона Атаманский. Жизнь и служение» (Одеса, 2019), Дослідження присвячено життю та діяльності надзвичайної людини — протоієрея Іони Атаманського (1855-1924), славетного одеського чудотворця, канонізованого у 1995 р. Книга написана на підставі значної документальної бази і розкриває раніше невідомі сторінки історії духовного і культурного життя Одеси середини ХІХ – початку ХХ ст.

Для шанувальників творчості Адама Міцкевича буде цікава збірка віршів (видання 1974 р.), написаних відомим польським поетом у 1820-1855 роках, зокрема цикл «одеських» поезій (1825).

Книга має чудове оформлення. Вишукана обкладинка із золотим тисненням факсиміле підпису поета, ілюстрації гравюр В. Мєдвєдєва, зображення профілю Адама Міцкевича з медальйону роботи Давида д’Анже (1829 р., Веймар).

Дякуємо за чудове поповнення фонду бібліотеки і запрошуємо зацікавлених ознайомитися в новинками!

Світлана Герасимова, провідний бібліограф відділу зв’язків з громадськістю та реклами ОННБ.

Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
ПОЛИТИЧЕСКИЙ ПИР ВО ВРЕМЯ ПАНДЕМИИ
Пандемия коронавируса и связанные с ней чрезвычайные меры оказались весьма удобным моментом для решения властями предержащими насущных политических задач.

Книжки квітня: добірка для гарного настрою
Перше квітня — День сміху. Дослідники наводять різні версії того, коли з’явився День сміху. Дехто зазначає, що його відзначали ще у Стародавньому Римі. А більшість учених знаходить витоки такого свята у ХVІ столітті у Франції.
Одесская культурная онлайн-платформа наполняется успешно
Стартовавшая по инициативе Департамента культуры и туризма Одесского городского совета культурная онлайн-платформа успешно наполняется новыми материалами. С новыми произведениями одесских творцов можно ознакомиться на Фейсбук-странице Департамента культуры и туризма Одесского городского совета
ТОП-5 КНИЖОК БЕРЕЗНЯ
В останні дні березня хочеться пригадати події і дати, які відзначаються в українській культурі.
«Шагнуть к успеху» не помешало даже соблюдение условий карантина
На прошлой неделе завершился первый открытый всеукраинский конкурс юных музыкантов «Шаг к успеху». В нем приняли участие уже 85 юных музыкантов – воспитанников 40 учреждений начального художественного образования из 12 регионов Украины.
Карантин в Одесі: як працюватимуть заклади культури найближчий місяць
Уряд оголосив карантин на всій території України з 12 березня і до 3 квітня через поширення коронавірусної інфекції COVID‑19. У цей період не працюватимуть дитсадки, школи та ВНЗ, заборонені масові заходи більш ніж на 200 людей. Крім того, з 17 березня припиняється будь-яке авіа-, залізнодорожне та автобусне сполучення з іншими країнами, а громадян закликають за можливістю залишатися дома, не відвідувати місця з великим скупченням людей та дотримуватися правил гігієни.

 © 2005—2020 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2020 S&A design team / 0.027