ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Бібліотеці з любов’ю
13:41 / 19.02.2020

За традицією, у Міжнародний день дарування книг 14 лютого Одеська національна наукова бібліотека об`єднала всіх, хто любить читати та дарувати книжки.

Книжкові новинки подарувала багаторічний партнер і добрий друг бібліотеки Ігуменя Серафима, настоятелька Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря, голова Синодального відділу ЦПУ України «Церква і культура».

Деякі з них надійшли до бібліотеки вперше.

Нове видання – цикл «Шевченкіана» Олега Польового для хору a cappella вийшло друком у Дрогобичі у 2019 році за підтримки Синодального відділу УПЦ.

Видання містить ноти, музику, складену на слова поета Т.Г.Шевченка. До збірки увійшли такі твори, як «Молитва» («Царям, всесвітнім шинкарям»), «Думка» («Тече вода…»), «Якби мені черевики», поетичний цикл «Давидові псалми» та ін.

Автор Олег Польовий – український композитор, музикознавець, педагог, громадський і мистецький діяч, випускник Одеської державної академічної консерваторії ім. А.В.Нежданової. Композиції О.Польового є в репертуарі багатьох музичних шкіл, коледжів та академій України. Деякі з них стали популярними в різних країнах світу: «Ave Maria» у Франції, Південній Кореї і Тайваню; «Колядка» стала різдвяним гімном французьких дітей в Парижі. Активно займається науково-методичною роботою та веде гастрольно-концертну діяльність по всьому світі.

За словами Ігумені Серафими «Музична інтерпретація Т.Шевченка – це покликання автора, який завжди любив творчість великого Кобзаря, тонко відчував її могутню красу і силу, всім серцем прагнув до її розкриття у власному доробку.»

У передмові до видання, музикознавець Володимир Грабовський, викладач Дрогобицького музичного коледжу ім. В.Барвінського, редактор і укладач зазначеного видання так охарактеризував звукове втілення О.Польовим творів Т.Шевченко: «Збірник є своєрідним підсумком майже двадцятирічного втілення композитора з поетом…Складаючи музику на слова Поета, Олег Польовий, крім натхнення, відчував відповідальність. Це відчутно у творах «Шевченкіани», найперше в мелодиці, що спирається на засади українського мелосу, також у гармонії, формі, засобами яких композитор вимальовує ліричні чи драматичні моменти в музиці…».

Композитор Леся Дичко, народна артистка України, член-кореспондент АМ України, проф. НМАУ ім. П.Чайковського зауважила на актуальність видання хорового циклу та підкреслила важливість продовження традицій: «Композитор Олег Польовий звернувся до поезії Тараса Шевченка ще в 1999 році. Першою спробою був твір «Молитва». Від того часу, впродовж двадцяти років, на слова Кобзаря автор створював цікаві твори для хору a cappella».

Професор Григорій Ліознов, заслужений працівник культури України, художній керівник хору ОНМА ім. А.В.Нежданової так охарактеризував цикл хорових творів О.Польового: «”Шевченкіана” – це знання та розуміння хорової фактури, чистота гармонії, тонке відчуття національного мелосу. Усі ці фактори ставлять музику композитора на один щабель з кращими зразками творів українських хорових класиків.».

Варто звернути увагу на нову книгу краєзнавця, історика, мецената, директора музею «Християнська Одеса» Віктора Михальченка «Иона Атаманский. Жизнь и служение» (Одеса, 2019), Дослідження присвячено життю та діяльності надзвичайної людини — протоієрея Іони Атаманського (1855-1924), славетного одеського чудотворця, канонізованого у 1995 р. Книга написана на підставі значної документальної бази і розкриває раніше невідомі сторінки історії духовного і культурного життя Одеси середини ХІХ – початку ХХ ст.

Для шанувальників творчості Адама Міцкевича буде цікава збірка віршів (видання 1974 р.), написаних відомим польським поетом у 1820-1855 роках, зокрема цикл «одеських» поезій (1825).

Книга має чудове оформлення. Вишукана обкладинка із золотим тисненням факсиміле підпису поета, ілюстрації гравюр В. Мєдвєдєва, зображення профілю Адама Міцкевича з медальйону роботи Давида д’Анже (1829 р., Веймар).

Дякуємо за чудове поповнення фонду бібліотеки і запрошуємо зацікавлених ознайомитися в новинками!

Світлана Герасимова, провідний бібліограф відділу зв’язків з громадськістю та реклами ОННБ.

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Сергій Токарєв розказав про заходи, що покращать стан українського IT-сектору
Втрати контрактів та складнощі із залученням іноземних інвестицій — це ті виклики, з якими сьогодні найчастіше стикаються українські IT-компанії. На цьому наголошує Сергій Токарєв — IT-інвестор та бізнесмен, співзасновник інвестиційної групи Roosh. На його думку, становище вітчизняного сектору може покращити активний міжнародний іміджбілдинг.

«Все, що ми пам'ятаємо, – неправда»
Презентація 8-го видання проєкту «Стара Одеса у фотографіях» зібрала повний зал в Одеській національній науковій бібліотеці
«Палітра рідного міста»: виставка картин Володимира Василенка в ОННБ
3 квітня 2024 року в головному читальному залі Одеської національної наукової бібліотеки відбулося відкриття персональної виставки картин художника, члена НСХУ Володимира Василенка «Палітра рідного міста». Володимир Сергійович – учасник багатьох всеукраїнських та регіональних виставок. Роботи митця знаходяться в приватних колекціях України та зарубіжжя.
SHABO провело серію дегустацій Великих вин України
Одне з провідних українських виноробних підприємств SHABO провело серію дегустацій, присвячену 20-річчю компанії.
Перформативна вистава «Ось Таке Мистецтво»
У період війни, коли багато людей втратили свої сталі засоби існування, вистава «Ось Таке Мистецтво» дала простір надії на новий початок. Вистава відбулася в Одесі 22 березня 2024 року.
Віктору Васильовичу Сердюку — ректору університету (1975-1987) 17 березня виповнилося 90 років
«У роки ректорства Віктора Васильовича Сердюка Університет отримав статус провідного вишу України у науково-дослідній роботі. Щорічний прибуток від наукової діяльності госпдоговірної тематики становив понад 14 мільйонів карбованців. Це дозволило збудувати корпус гуманітарних факультетів, два гуртожитки, провести капітальний ремонт Наукової Бібліотеки. — вiдзначив ректор В. Труба.



© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012