ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
Бібліотеці з любов’ю
13:41 / 19.02.2020

За традицією, у Міжнародний день дарування книг 14 лютого Одеська національна наукова бібліотека об`єднала всіх, хто любить читати та дарувати книжки.

Книжкові новинки подарувала багаторічний партнер і добрий друг бібліотеки Ігуменя Серафима, настоятелька Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря, голова Синодального відділу ЦПУ України «Церква і культура».

Деякі з них надійшли до бібліотеки вперше.

Нове видання – цикл «Шевченкіана» Олега Польового для хору a cappella вийшло друком у Дрогобичі у 2019 році за підтримки Синодального відділу УПЦ.

Видання містить ноти, музику, складену на слова поета Т.Г.Шевченка. До збірки увійшли такі твори, як «Молитва» («Царям, всесвітнім шинкарям»), «Думка» («Тече вода…»), «Якби мені черевики», поетичний цикл «Давидові псалми» та ін.

Автор Олег Польовий – український композитор, музикознавець, педагог, громадський і мистецький діяч, випускник Одеської державної академічної консерваторії ім. А.В.Нежданової. Композиції О.Польового є в репертуарі багатьох музичних шкіл, коледжів та академій України. Деякі з них стали популярними в різних країнах світу: «Ave Maria» у Франції, Південній Кореї і Тайваню; «Колядка» стала різдвяним гімном французьких дітей в Парижі. Активно займається науково-методичною роботою та веде гастрольно-концертну діяльність по всьому світі.

За словами Ігумені Серафими «Музична інтерпретація Т.Шевченка – це покликання автора, який завжди любив творчість великого Кобзаря, тонко відчував її могутню красу і силу, всім серцем прагнув до її розкриття у власному доробку.»

У передмові до видання, музикознавець Володимир Грабовський, викладач Дрогобицького музичного коледжу ім. В.Барвінського, редактор і укладач зазначеного видання так охарактеризував звукове втілення О.Польовим творів Т.Шевченко: «Збірник є своєрідним підсумком майже двадцятирічного втілення композитора з поетом…Складаючи музику на слова Поета, Олег Польовий, крім натхнення, відчував відповідальність. Це відчутно у творах «Шевченкіани», найперше в мелодиці, що спирається на засади українського мелосу, також у гармонії, формі, засобами яких композитор вимальовує ліричні чи драматичні моменти в музиці…».

Композитор Леся Дичко, народна артистка України, член-кореспондент АМ України, проф. НМАУ ім. П.Чайковського зауважила на актуальність видання хорового циклу та підкреслила важливість продовження традицій: «Композитор Олег Польовий звернувся до поезії Тараса Шевченка ще в 1999 році. Першою спробою був твір «Молитва». Від того часу, впродовж двадцяти років, на слова Кобзаря автор створював цікаві твори для хору a cappella».

Професор Григорій Ліознов, заслужений працівник культури України, художній керівник хору ОНМА ім. А.В.Нежданової так охарактеризував цикл хорових творів О.Польового: «”Шевченкіана” – це знання та розуміння хорової фактури, чистота гармонії, тонке відчуття національного мелосу. Усі ці фактори ставлять музику композитора на один щабель з кращими зразками творів українських хорових класиків.».

Варто звернути увагу на нову книгу краєзнавця, історика, мецената, директора музею «Християнська Одеса» Віктора Михальченка «Иона Атаманский. Жизнь и служение» (Одеса, 2019), Дослідження присвячено життю та діяльності надзвичайної людини — протоієрея Іони Атаманського (1855-1924), славетного одеського чудотворця, канонізованого у 1995 р. Книга написана на підставі значної документальної бази і розкриває раніше невідомі сторінки історії духовного і культурного життя Одеси середини ХІХ – початку ХХ ст.

Для шанувальників творчості Адама Міцкевича буде цікава збірка віршів (видання 1974 р.), написаних відомим польським поетом у 1820-1855 роках, зокрема цикл «одеських» поезій (1825).

Книга має чудове оформлення. Вишукана обкладинка із золотим тисненням факсиміле підпису поета, ілюстрації гравюр В. Мєдвєдєва, зображення профілю Адама Міцкевича з медальйону роботи Давида д’Анже (1829 р., Веймар).

Дякуємо за чудове поповнення фонду бібліотеки і запрошуємо зацікавлених ознайомитися в новинками!

Світлана Герасимова, провідний бібліограф відділу зв’язків з громадськістю та реклами ОННБ.

Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
УКРАИНА И КОРОНАКРИЗИС: ЭКСПЕРТЫ ПРЕДЛАГАЮТ УКРЕПИТЬ ПРОТИВОЭПИДЕМИЧЕСКУЮ УСТОЙЧИВОСТЬ ГРОМАД
Для всех стран мира эпидемия коронавируса стала серьезным испытанием не только эффективности системы здравоохранения, но и государственной системы в целом. Украина здесь - не исключение. И хотя, учитывая статистику заболеваемости, говорить об окончании коронакризиса преждевременно, есть возможность подвести определенные промежуточные итоги и наметить пути выходя из кризиса.

Свято не за розкладом
8 липня 2020 року Одеська національна наукова бібліотека з нагоди відновлення обслуговування користувачів влаштувала свято «не за розкладом» – День відкритих дверей.
Шанувальникам українських традицій і народних свят: свято Івана Купала
Найпоетичніше і найчарівніше свято українського народу – свято Івана Купала, що припадає на чарівну ніч з 6 на 7 липня. Свято давне, з красивою легендою і яскравими традиціями.
Как стать художником-маринистом – академический рисунок и история искусств
На протяжении веков средой человеческих отношений с морем был корабль. Море, неизвестное и пугающее, было один из элементов, через который работала мировая торговля и расширялась национальная мощь, но корабль был тем творением, которое сделало все это возможным.
Гендерні студії: час крізь серце жінки
В сучасних історичних і гендерних дослідженнях набуває популярності «жіноче питання», зростає попит на літературу, створену жінками і про жінок. Дані про її минуле, які заслуговують сьогодні на таку велику увагу, все ясніше свідчать про те, що жінки справді мають свою історію, важливу історію, як суспільну, так і особисту. У межах проекту “Гендерні студії” Одеська національна наукова бібліотека пропонує ознайомитися з виданнями гендерної тематики, які стануть у нагоді тим, хто цікавиться жіночою історією України, бажає поглибити знання і розуміння теми гендерної рівності та культури.
ВИВЧАЙТЕ ІСТОРІЮ І РОБІТЬ ВИСНОВКИ
За підтримки Сергія Гриневецького, Одеської обласної державної адміністрації та Одеського національного університету ім. І.І.Мечнікова побачив світ енциклопедичний словник «Організатори освіти на Одещині (автор та упорядник — Леонід Фурсенко).

 © 2005—2020 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2020 S&A design team / 0.038