
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
![]() |
Наукова бібліотека ОНУ імені І. І. Мечникова продовжує дистанційне знайомство зі своїми книжковими колекціями
![]() 13:43 / 17.04.2020
![]() Перлиною колекції кириличних видань Наукова бібліотека ОНУ імені І. І. Мечникова є примірник першого повного видання Біблії (Библіа, сирѣ книгы Ветхаго и Новаго Завѣта), надрукованого церковно слов«янською мовою Іваном Федоровим в Острозькій типографії в 1581 р. Острозька Біблія була одним з найбільш ранніх східнослов«янських перекладів Біблії та першим повним друкованим виданням старослов«янською мовою. З типографської точки зору, «Острозька Біблія» — бездоганне видання обсягом 628 аркушів, яке багато оздоблене заставками та ініціалами та кінцівками, виготовленими спеціально для нього. Наклад Острозької Біблії був приблизно 1500–2000, на сьогодні зберіглося близько 250 примірників цього шедевра книгодрукування.
Дистанційна робота – це унікальна можливість спілкування в освітніх програмах і соціальних мережах, читання необхідної літератури у віддаленому доступі Ми не припиняємо вдосконалюватися, розвиватися, пізнавати нове… Напередодні світлого свята Великодня Відділ рідкісних видань та рукописів Наукова бібліотека ОНУ імені І. І. Мечникова продовжує дистанційне знайомство зі своїми книжковими колекціями. Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі відомості про нашу колекцію видань кириличного шрифту XVI – початку XVIII ст. Кирилиця має тисячолітню традицію. Серед стародруків і рідкісних видань, що зберігаються в університетський бібліотеці, особливе місце займають книги, надруковані кирилицею – старослов’янською азбукою, створеною просвітниками IX ст. Кирилом та Мефодієм. Кілька цікавих фактів: Детальніше про колекцію видань кириличного шрифту можна ознайомитись у виданні: Книжкові пам'ятки Наукової бібліотеки Одеського національного університету: путівник / ОНУ ім. І. І. Мечникова, Наукова б-ка ; упоряд.: М. В. Алєксєєнко, Г. В. Великодна, О. В. Полевщикова ; авт. передм. І. М. Коваль ; відп. ред. М. О. Подрезова. – Одеса : Одеський нац. ун-т, 2019. – 178 с. : іл. – (Книжкові колекції НБ ОНУ ім. І. І. Мечникова). Також рекомендуємо прочитати інформацію на офіційному сайті НБ ОНУ за посиланням: http://lib.onu.edu.ua/wp-content/uploads/2016/01/starodruk.pdf Пропонуємо вам переглянути зображення наших видань з описом у коментарях до них (див. фото). З прийдешнім Святом!!! Залишайтесь вдома, читайте книжки, їжте паски та крашанки. Будьте здоровими!!!
![]() Університетська колекція кириличних видань містить книги авторства відатних українських церковних та культурних постатей XVII с. Привертаюь увагу твори українського письменника, церковного та громадсько-політичного діяча Йоаникія Ґалятовського: «Ключ розуміння» (Київ, 1659) і «Казання, додані до книги Ключ розуміння названої» (Київ, 1660). Ці твори разом складають перший український підручник гомілетики та містяться рекомендації щодо написання промов для духовних осіб.
![]() Важливим джерелом з історії України середини XVII ст. є «Постанова від його Царської величності з Військом Запорозьким року 1659» (Постановление от его Царского Величества з Войском Запорозким года 1659) – збірка законодавчих актів стосовно Війська Запорозького, постанови царя Олексія Михайловича щодо козацтва. Це видання Києво-Печерської Лаври вийшло у 1660 р. Видання є надзвичайно рідкісним.
![]() Бібліографічну рідкість представляють книги боснійської кирилиці, на якій в італійський містах друкували книги для слов`ян-католиків з Боснії, Герцеговини та Хорватії. Безумовну цінність має одна з головних праць М. Дівковіча «Науки християнські» (1698), призначені для навчання читання та письма. У зв’язку з популярністю книга витримала 12 перевидань.
![]() Важливе місце серед книжкових раритетів займає примірних одного з останніх видань книги світського характеру, надруованої церковнослов`янською мовою. В університетської книжковій колекції знаходиться таке видання, надруковане кириличним шрифтом. Це «Арифметика сиріч наука числительна» (Арїθметїка сирѣчь наϫка числителнаѧ) Леонтія Пилиповича Магницького, видана у Москві 1703 р. За змістом книга представляла собою своєрідну енциклопедію, що включала відомості про арифметику, алгебру, геометрію, тригонометрію, астрономію, геодезію, навігацію.
![]() Книжкові пам`ятки Наукової бібліотеки Одеського національного університету : путівник / ОНУ ім. І. І. Мечникова, Наукова б-ка ; упоряд.: М. В. Алєксєєнко, Г. В. Великодна, О. В. Полевщикова ; авт. передм. І. М. Коваль ; відп. ред. М. О. Подрезова. – Одеса : Одеський нац. ун-т, 2019. – 178 с. : іл. – (Книжкові колекції НБ ОНУ ім. І. І. Мечникова).
|
Пошук:
![]() ![]() ![]() Сергій Токарєв
На Всемирном экономическом форуме (WEF) был представлен отчет The Future of Jobs Report 2025, анализирующий будущее рынка труда. Хотя основной акцент в исследовании сделан на изменения в профессиях, наибольшие выводы из него должны сделать высшие учебные заведения — говорит в своей колонке для 24 канала Сергей Токарев, инвестор, сооснователь и партнер Roosh.
![]() ![]() ![]() В Одеській області ветеранів та їхні родини запрошують приєднуватися до проекту «Реабілітація танцем».
![]() ![]() 23 березня о 18.00 у філармонії на великому концерті Арсена Мірзояна в Одесі всіх чекатимуть виняткові і найсильніші емоції.
![]() ![]() Громадська організація «MIRA.ART.PLATFORM» представляє унікальний творчий проєкт — «Мистецтво жити! Мистецтво подорожувати! З любов'ю із Волині»!» Бренд-захід відбудеться 27 квітня 2025 року з 14:00 до 20:00 у Duke Conference & Banquet Hall (м. Одеса, Театральний провулок, 9, вхід зі сторони Оперного театру, скверу Пале-Рояль).
![]() ![]() В Одеській національній науковій бібліотеці з нагоди 154-ї річниці від дня народження Лесі Українки, у рамках проєкту «Лесиними стежками», до уваги користувачів представлено книжкову виставку «Море, море! Без краю просторе, Руху повне і разом спокою…»: Леся Українка і Одеса».
![]() ![]() Одеська національна наукова бібліотека запрошує на творчу зустріч з лауреатом Премії імені Шолом-Алейхема 2025 року Леонідом Лейдерманом, яка відбудеться 2 березня 2025 року о 12.00 у відділі рідкісних видань та рукописів ОННБ.
![]() |
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.018 |