|
Барви Великодня в Одеській національній науковій бібліотеці
10:43 / 21.04.2020
До Великодніх свят Одеська національна наукова бібліотека підготувала незвичну виставку — мистецький вернісаж “Барви Великодня”. У проекті взяли участь відомі одеські художники: Микола Прокопенко, Лариса Дем'янишина, Сергій Савченко, Оксана Здоровецька, Володимир Кудлач, Галина Кравченко, Анатолій Кравченко, Григорій Вовк та Вікторія Кравченко. З найкращими побажаннями художники люб'язно надали для виставки свої роботи, що втілюють світлі образи Великодніх свят, пробудження природи та духовності. З виставкою можна ознайомитися в електронному форматі на сайті бібліотеки (odnb.odessa.ua). Чудова традиція творчої співпраці бібліотеки і митців сягає десятиліть. У цьому сенсі, бібліотека виступає як своєрідний арт-простір для художників і виконує важливу місію — об'єднує творчих людей, викликає інтерес громадськості до мистецтва, розвиває художній смак, розуміння прекрасного в житті й мистецтві, посилює цікавість до книги. Не перерахувати виставок художніх творів, творчих зустрічей, спільних мистецьких проектів, що завжди викликали інтерес і позитивні оцінки з боку громадськості міста і відвідувачів бібліотеки. В структурі ОННБ особливе місце посідає Відділ мистецтв, який не має аналогів серед провідних бібліотек України. Фахівці відділу здійснюють наукову роботу вивчення фондів мистецької літератури й дослідження мистецького життя нашого краю (куратори проектів — Тетяна Щурова та Ольга Барковська). На сайті бібліотеки завжди відкрита «Віртуальна галерея «На Херсонській», де подаються огляди художніх виставок Одеси, актуальна інформація про художне життя міста та митців (автор — Володимир Кудлач). У залах бібліотеки постійно експонуються художні виставки, що є не тільки окрасою книгозбірні, а й вагомою складовою соціокультурної діяльності ОННБ. Зазвичай, виставки приурочені до пам'ятних та знаменних дат, тематичних проектів та акцій. За останні півроку у читальному залі експонувалися три мистецькі виставки. Відвідувачі мали нагоду побачити мистецьку виставку «28-а річниця незалежності України. Екзистенції…» заслуженого художника України Сергія Савченка; різдвяну виставку «Душею створена краса» одеських художників Леоніда Багрія та Сергія Бурди; виставку картин Лариси Дем’янишиної «І ті слова ідуть меж люди…», які є носіями художнього втілення творчого спадку Т.Г.Шевченка. Говорячи про співпрацю бібліотеки і художників, варто згадати безпрецедентну акцію, яка демонструє шляхетні традиції доброчинності. Десять років тому в бібліотеці проходила благодійна виставка-акція «Добрий Янгол» (2009-2010 р.), присвячена 180-річчю заснування книгозбірні. У ході акції до фондів бібліотеки, як скарбниці культури, було передано 25 творів відомих одеських художників. Одеська національна наукова бібліотека високо цінує цю творчу співпрацю і висловлює щиру вдячність всім учасниками проекту. Інформацію підготувала Світлана Герасимова, провідний бібліограф відділу зв'язків з громадськістю і реклами ОННБ.
Лариса Дем янишина «У світі любові» (2003)
Оксана Здоровецька «Великодня листівка» (2015)
Володимир Кудлач «Ангел-Охоронець» (1999)
|
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок.
«Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці стартував традиційний Тиждень мови: з 21 по 27 жовтня 2024 р відбудеться низка заходів, спрямованих на розкриття чарівного світу рідного слова.
29 жовтня 2024 року о 12.00 в Одеській національній науковій бібліотеці за підтримки Першого міжрегіонального територіального відділу Українського інституту національної пам'яті відбудеться відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму». Експозицію присвячено археологам, які попри жорстокі репресії та цензуру продовжували свою наукову діяльність і залишили важливий слід в історії археологічної науки. Виставка репрезентує долі 19 визначних археологів, які стали символами цілих поколінь репресованих науковців і чиї досягнення були довгий час приховані або навмисне забуті.
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.022 |