ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Барви Великодня в Одеській національній науковій бібліотеці
10:43 / 21.04.2020

До Великодніх свят Одеська національна наукова бібліотека підготувала незвичну виставку — мистецький вернісаж “Барви Великодня”.

У проекті взяли участь відомі одеські художники: Микола Прокопенко, Лариса Дем'янишина, Сергій Савченко, Оксана Здоровецька, Володимир Кудлач, Галина Кравченко, Анатолій Кравченко, Григорій Вовк та Вікторія Кравченко.

З найкращими побажаннями художники люб'язно надали для виставки свої роботи, що втілюють світлі образи Великодніх свят, пробудження природи та духовності.

З виставкою можна ознайомитися в електронному форматі на сайті бібліотеки (odnb.odessa.ua).

Чудова традиція творчої співпраці бібліотеки і митців сягає десятиліть. У цьому сенсі, бібліотека виступає як своєрідний арт-простір для художників і виконує важливу місію — об'єднує творчих людей, викликає інтерес громадськості до мистецтва, розвиває художній смак, розуміння прекрасного в житті й мистецтві, посилює цікавість до книги.

Не перерахувати виставок художніх творів, творчих зустрічей, спільних мистецьких проектів, що завжди викликали інтерес і позитивні оцінки з боку громадськості міста і відвідувачів бібліотеки.

В структурі ОННБ особливе місце посідає Відділ мистецтв, який не має аналогів серед провідних бібліотек України. Фахівці відділу здійснюють наукову роботу вивчення фондів мистецької літератури й дослідження мистецького життя нашого краю (куратори проектів — Тетяна Щурова та Ольга Барковська).

На сайті бібліотеки завжди відкрита «Віртуальна галерея «На Херсонській», де подаються огляди художніх виставок Одеси, актуальна інформація про художне життя міста та митців (автор — Володимир Кудлач).

У залах бібліотеки постійно експонуються художні виставки, що є не тільки окрасою книгозбірні, а й вагомою складовою соціокультурної діяльності ОННБ. Зазвичай, виставки приурочені до пам'ятних та знаменних дат, тематичних проектів та акцій.

За останні півроку у читальному залі експонувалися три мистецькі виставки. Відвідувачі мали нагоду побачити мистецьку виставку «28-а річниця незалежності України. Екзистенції…» заслуженого художника України Сергія Савченка; різдвяну виставку «Душею створена краса» одеських художників Леоніда Багрія та Сергія Бурди; виставку картин Лариси Дем’янишиної «І ті слова ідуть меж люди…», які є носіями художнього втілення творчого спадку Т.Г.Шевченка.

Говорячи про співпрацю бібліотеки і художників, варто згадати безпрецедентну акцію, яка демонструє шляхетні традиції доброчинності. Десять років тому в бібліотеці проходила благодійна виставка-акція «Добрий Янгол» (2009-2010 р.), присвячена 180-річчю заснування книгозбірні. У ході акції до фондів бібліотеки, як скарбниці культури, було передано 25 творів відомих одеських художників.

Одеська національна наукова бібліотека високо цінує цю творчу співпрацю і висловлює щиру вдячність всім учасниками проекту.

Інформацію підготувала Світлана Герасимова, провідний бібліограф відділу зв'язків з громадськістю і реклами ОННБ.

Лариса Дем янишина «У світі любові» (2003)
Лариса Дем янишина «У світі любові» (2003)

Оксана Здоровецька «Великодня листівка» (2015)
Оксана Здоровецька «Великодня листівка» (2015)

Володимир Кудлач «Ангел-Охоронець» (1999)
Володимир Кудлач «Ангел-Охоронець» (1999)

Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
ДОРОГИ ДЛЯ ДОДОНА. ЗАЧЕМ МОЛДОВЕ ОПАСНЫЙ РОССИЙСКИЙ КРЕДИТ
Наиболее негативный сценарий для Украины - это когда инфраструктура государства, расположенного в ее тылу, переходит под контроль страны-агрессора

Читання — це корисно! ТОП 5 книжок: вибір бібліотекаря
В умовах сьогодення особливої актуальності набуває тема здоров'я, зміцнення імунітету та ведення здорового способу життя. «Mens sana in corpore sano» (лат. «У здоровому тілі — здоровий дух») — відомий крилатий вислів, що став гаслом нашого сьогодення. Одеська національна наукова бібліотека пропонує інтелект-розминку, адже давно доведено, що читання – це прекрасний спосіб підтримувати і покращувати своє інтелектуальне і фізичне здоров’я. Тож, обирайте біблiотерапію, знаходьте книги, які вам подобаються і насолоджуйтеся читанням та укріплюйте свій фізичний і інтелектуальний імунітет. Читайте на здоров'я!
Служіння книзі: до 125-річчя від дня народження українського бібліографа Лева Биковського
23 квітня 2020 року виповнюється 125 років від дня народження Лева (Левка) Юстимовича (Устимовича) Биковського (1895–1992), українського бібліографа, книгознавця, бібліотекознавця, геополітика, історика, журналіста, мемуариста.
Барви Великодня в Одеській національній науковій бібліотеці
До Великодніх свят Одеська національна наукова бібліотека підготувала незвичну виставку — мистецький вернісаж “Барви Великодня”.
Наукова бібліотека ОНУ імені І. І. Мечникова продовжує дистанційне знайомство зі своїми книжковими колекціями
Напередодні світлого свята Великодня Відділ рідкісних видань та рукописів Наукова бібліотека ОНУ імені І. І. Мечникова пропонує ознайомитись з відомостями про колекцію видань кириличного шрифту XVI – початку XVIII ст.
Победители эпидемий Хавкин, Мочутковский и Склифосовский, а также Жевахова гора и другие знаковые места: узнаем новые исторические факты о видных одесситах и Одессе
Благодаря одесским ученым во время карантина можно узнать историю выдающегося одесского эпидемиолога Владимира Хавкина и много интересного о знаковых местах Жемчужины у моря.

 © 2005—2020 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2020 S&A design team / 0.039