ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Презентація альманаху «Одеські зигзаги»
22:45 / 30.08.2021

27 серпня в Одеській національній науковій бібліотеці відбулась презентація збірки «Одеські зигзаги» та зустріч з авторами, твори яких увійшли до видання: Сергія Брайка, Рити Колобової, Івана Рябухіна, Юрія Работіна та інших.

Ольга Миколаївна Бельницька – заступник генерального директора ОННБ з бібліотечної роботи, заслужений працівник культури України, привітала присутніх з випуском чергових «Зигзагів» і зауважила, що нині презентовані «Одеськи зигзаги» стануть чудовим подарунком читачам ОННБ до Дня міста, тому що «тут – проза, поезія, пісні, розповіді про Одесу і одеситів, про час, у який ми живемо. Тут є все, що властиве одеському стилю: цікаве і кумедне, тонкі і точні спостереження, іронічні сценки і, звичайно, неповторна «одеська» мова».

Сергій Брайко – публіцист, поет, член Національної спілки журналістів України, упорядник презентованого видання та інших випусків збірок серії «Зигзаги», поділився цікавими несподіванками, що сталися під час роботи над виданням, та прочитав декілька власних творів.

Про творчі плани щодо подальших випусків «Зигзагів» та роботу Благодійного фонду «АVЕ» розповіла його голова Рита Колобова – почесний працівник культури України, член Національної спілки журналістів України. Вона передала від Благодійного фонду «АVЕ» примірники альманаху «Одеські зигзаги» та інші книжки до фондів ОННБ та інших бібліотек м. Одеси.

Володимир Островський – краєзнавець, мистецтвознавець, арт-критик, старший науковий працівник Одеського музею західного і східного мистецтва ретельно проаналізував твори, представлені в «Одеських зигзагах» та закликав літераторів частіше звертатись до класиків вітчизняної літератури у пошуках «одвічних нових форм». На завершення своєї доповіді він із захопленням прочитав декілька віршів Тараса Шевченка.

Людмила Берещук
Людмила Берещук

Прикрасою творчої зустрічі став виступ митців: Людмили Берещук – співачки, лауреата Міжнародного Грінівського фестивалю «Червоні вітрила», та майстрів авторської пісні Віолетти Лашкул і Сергія Никитченка (арт-проєкт Благодійного фонду «AVE» ).

Про збереження культури й неповторного колориту Одеси йшлося у слові Світлани Крижевської, відомої мисткині, старшого викладача кафедри образотворчого мистецтва Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського, члена Національної спілки художників України.

У літературній частині зустрічі звучали поетичні та прозові твори, представлені в альманасі «Одеські зигзаги», у виконанні авторів: Івана Рябухіна, Світлани Коновал-Чечко, Тетяни Крупник, Катерини Лещенко, Наталі Лук’яненко, Андрія Рюрікова та інших.

Тамара Кухарук, завідувач відділу соціокультурної діяльності.

Музичне вітання від майстрів бардівської пісні Віолетти Лашкул та Сергія Никитченка.
Музичне вітання від майстрів бардівської пісні Віолетти Лашкул та Сергія Никитченка.

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
До Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів «Голодомори в Україні: хронологія геноциду»: круглий стіл. Анонс
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
Форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям»
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
Презентація книжкової виставки-інсталяції «Мова – духовний скарб народу»: до Дня української писемності та мови
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці стартував традиційний Тиждень мови: з 21 по 27 жовтня 2024 р відбудеться низка заходів, спрямованих на розкриття чарівного світу рідного слова.
Відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму»
29 жовтня 2024 року о 12.00 в Одеській національній науковій бібліотеці за підтримки Першого міжрегіонального територіального відділу Українського інституту національної пам'яті відбудеться відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму». Експозицію присвячено археологам, які попри жорстокі репресії та цензуру продовжували свою наукову діяльність і залишили важливий слід в історії археологічної науки. Виставка репрезентує долі 19 визначних археологів, які стали символами цілих поколінь репресованих науковців і чиї досягнення були довгий час приховані або навмисне забуті.



© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.013