|
Прем'єри в Оперному театрі
15:02 / 07.11.2021
В Одеському оперному театрі 7 листопада відбудеться прем'єра оновленої версії балету «Жар-птиця» І. Стравінського, передає кореспондент ІА «Контекст-Причорномор'я». Про це повідомив режисер-постановник балету Георгій Ковтун в ході брифінгу під час генеральної репетиції. Г. Ковтун нагадав, що балет уже був представлений глядачам під час фестивлю мистецтв у Оперному 2013 року. З того часу склад театральної трупи значно оновився, як і деякі нюанси постановки. «Найбільшої хореографічної трансформації зазнав образ Кощія Безсмертного», — зазначив режисер. Диригент Одеського національного академічного театру опери та балету В'ячеслав Чернухо-Воліч вважає бачення постановника не хрестоматійним, хоча в історії і присутні темні та світлі сили, їхня боротьба та перемога любові. Він додав, що матеріал дуже складний, але завдяки збігу його поглядів із Г. Ковтуном співпраця вийшла плідною. Зазначимо, що у зв'язку з карантинними обмеженнями з метою запобігання розповсюдження інфекції COVID-19 прем'єра 7 листопада відбудеться без глядачів.
10 листопада в Одеському національному академічному театрі опери та балету вперше виконають версію твору Моріса Равеля «Болеро», передає кореспондент ІА «Контекст-Причорномор'я». Режисер-постановник балету заявив, що це складний спектакль і в Україні немає подібних вистав. Він зазначив, що всі редакції «Болеро» відрізняються і ця теж буде унікальною. Уривки з балету одесити та гості міста могли бачити на балетному гала-концерті просто неба, присвяченому Дню Незалежності України. «Вперше для себе я експериментую з поєднанням кольору та хореографії. Цей балет — своєрідна симфонія костюмів, між кольорами яких розігрується власна історія», — додав режисер-постановник. Художник-сценограф Євген Гуренко відзначив, що спектакль буде незвичайним завдяки поєднанню кольорів і танцю. Декорації до балету, за словами художника, також ексклюзивні, адже при створенні їх він засновувався лише на баченні режисера. Через карантинні обмеження з метою запобігання розповсюдження COVID-19 прем'єра 10 листопада відбудеться без глядачів.
|
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок.
«Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці стартував традиційний Тиждень мови: з 21 по 27 жовтня 2024 р відбудеться низка заходів, спрямованих на розкриття чарівного світу рідного слова.
29 жовтня 2024 року о 12.00 в Одеській національній науковій бібліотеці за підтримки Першого міжрегіонального територіального відділу Українського інституту національної пам'яті відбудеться відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму». Експозицію присвячено археологам, які попри жорстокі репресії та цензуру продовжували свою наукову діяльність і залишили важливий слід в історії археологічної науки. Виставка репрезентує долі 19 визначних археологів, які стали символами цілих поколінь репресованих науковців і чиї досягнення були довгий час приховані або навмисне забуті.
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012 |