|
До Дня Соборності України
09:33 / 20.01.2024
Щороку 22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності. Злука задекларувала об’єднання українських земель в одній державі та продемонструвала соборницькі прагнення українців. Ця подія стала знаковою для українського державотворення. До Дня Соборності України в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться презентація книжкової виставки «У Соборності єдність, велич і міць». Розділи виставки висвітлюють сторінки історії українського державотворення, напрацювання вітчизняної історіографії, новітні наукові розвідки, дослідження та наративи з вивчення революційних подій в Україні 1917-1921 рр. Низку видань присвячено біографічним дослідженням про видатних українських державотворців, які доклали багато зусиль на вівтар державності і соборності України. Відбудеться зустріч з відомим науковцем – Ігорем Стамболом, істориком, письменником, доцентом Київського університету ім. Бориса Грінченка, автором близько 50 книжок, наукових публікацій, оповідань у різних збірниках. Тема зустрічі – «Геополітичні орієнтири України у працях Юрія Липи».
Юрій Липа — надзвичайно багатогранна постать в історії української культури й літератури ХХ століття. Лікар і громадсько-політичний діяч, поет і прозаїк, історіософ і політолог, він залишив по собі величезну творчу спадщину. Головною працею всього життя для Юрія Липи стала філософсько-політологічна трилогія «Призначення України» (1938), «Чорноморська доктрина» (1940) і «Розподіл Росії» (1941). У ній він узагальнив та відобразив українські світоглядні традиції; визначив українську етнічну єдність як найвищу цінність для українців. У духовній спадщині української нації вбачав основу, що розкривала природну силу українців у віковічному протистоянні з ворожими силами, геополітичну роль української держави в європейському просторі та світовій історії. Захід відбудеться 22 січня 2024 року о 14:00 у ротонді головного читального залу ОННБ (вул. Пастера, 13).
|
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок.
«Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці стартував традиційний Тиждень мови: з 21 по 27 жовтня 2024 р відбудеться низка заходів, спрямованих на розкриття чарівного світу рідного слова.
29 жовтня 2024 року о 12.00 в Одеській національній науковій бібліотеці за підтримки Першого міжрегіонального територіального відділу Українського інституту національної пам'яті відбудеться відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму». Експозицію присвячено археологам, які попри жорстокі репресії та цензуру продовжували свою наукову діяльність і залишили важливий слід в історії археологічної науки. Виставка репрезентує долі 19 визначних археологів, які стали символами цілих поколінь репресованих науковців і чиї досягнення були довгий час приховані або навмисне забуті.
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.029 |