|
Традиційні Шевченківські читання, присвячені 210-й річниці від дня народження Великого Кобзаря
22:21 / 04.03.2024
У рамках цьогорічних «Шевченківських читань» в Одеській національній науковій бібліотеці 6 березня 2024 року о 12-й годині відбудуться: - тематичні доповіді науковців, літераторів, краєзнавців, митців, які в своїх виступах розглянуть різноманітні аспекти сучасної інтерпретації творчого спадку Кобзаря – у площині історії, літератури, культури і мистецтва; - презентація книжкових виставок з фонду ОННБ: «Одвічне слово Кобзаря»; «Ілюстратори “Кобзаря”»: до 125-річчя від дня народження Василя Седляра (1899–1937) та 100-річчя від дня народження Софії Караффи-Корбут (1924–1996)»; - виставка однієї картини «З Шевченкової криниці» (автор – народний художник України, член НСХУ Анатолій Кравченко); - передача до фонду ОННБ видань вітчизняної шевченкіани: «Музична Шевченкіана українських композиторів» (Київ, 2023); «Шевченківська енциклопедія. Теорія літератури. Мова» (Київ, 2021) від Валерія Махіна, підприємця, колекціонера, власника галереї «Underground»; - музична композиція «Стань музикою, Слово: пісні на вірші Т.Г. Шевченка» у виконанні вихованців Одеської спеціалізованої музичної школи-інтернату імені професора П.С. Столярського. Традиційно участь у читаннях беруть представники органів влади, відомі науковці, письменники, журналісти, художники, артисти, бібліотечні працівники. У фонді ОННБ зберігається понад 250 видань «Кобзаря» різних років, а також численні роботи літературознавців, істориків, краєзнавців, письменників України та закордоння. Читання відбудуться у змішаному (онлайн/офлайн) форматі. У разі повітряної тривоги бібліотекарі зорієнтують відвідувачів і допоможуть дістатися укриття, яке розташоване на території бібліотеки. |
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок.
«Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»
20 листопада 2024 року до Дня пам’яті жертв голодоморів Одеська національна наукова бібліотека під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, а також у співпраці з Одеським історико-краєзнавчим музеєм і факультетом історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова проводить круглий стіл «Голодомори в Україні: хронологія геноциду».
10 листопада о 14:00 Одеська національна наукова бібліотека та громадська організація «Десяте квітня» запрошують на форум «Ярмаркова культура: сучасність завдяки традиціям». Форум проводиться за підтримки Агентства ООН у справах біженців і Першого міжрегіонального відділу Інституту національної пам'яті. Його мета – дослідження багатства культур українського степу, що став місцем єдності різноманітних етносів, які його населяють.
До Дня української писемності та мови в Одеській національній науковій бібліотеці стартував традиційний Тиждень мови: з 21 по 27 жовтня 2024 р відбудеться низка заходів, спрямованих на розкриття чарівного світу рідного слова.
29 жовтня 2024 року о 12.00 в Одеській національній науковій бібліотеці за підтримки Першого міжрегіонального територіального відділу Українського інституту національної пам'яті відбудеться відкриття виставки «Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму». Експозицію присвячено археологам, які попри жорстокі репресії та цензуру продовжували свою наукову діяльність і залишили важливий слід в історії археологічної науки. Виставка репрезентує долі 19 визначних археологів, які стали символами цілих поколінь репресованих науковців і чиї досягнення були довгий час приховані або навмисне забуті.
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.017 |