![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
В Одессе хотят учить кобзарей
17.10.2011 / Газета: Сегодня / № 231(3948) / Тираж: 134701
В рамках Дня украинского казачества одесские историки заявили, что хотят основать в Одессе кобзарский цех. Как сообщает пресс-служба ОНУ И.И. Мечникова, о таких намерениях рассказал историк и аматор кобзарского искусства Олекса Губский. По его словам, на сегодняшний день настоящих, посвященных кобзарей в Украине всего 10—12 человек, остальные — находятся в стадии «учеников». «Сегодня многие вдохновляются кобзарским искусством, но стать кобзарем сможет лишь тот, кто готов пройти все этапы посвящения. Мы храним древние традиции, поэтому приходящим к нам людям даем древесину и возможность работать со столярными инструментами — они должны сами сделать свой инструмент, вложив в него душу», — говорит кобзарь. По словам Губского, на подготовку настоящего кобзаря уходит от года до пяти лет. Дабы не быть голословным, историк прочитал студентам университета Мечникова лекцию о феномене кобзарства в Украине, провел мастер-класс по созданию и игре на кобзе, а также исполнил песни на стихи Эдуарда Грача и Степана Руданского. Автор: Надежда Маркевич
|
Пошук:
![]() Сергій Токарєв
Центральна та Східна Європа (ЦСЄ) має сильні сторони, які роблять з неї серйозного конкурента на світовому ІТ-ринку. Загальний обсяг стартап-екосистеми з 2014 року виріс у 15,5 рази в порівнянні з країнами Західної Європи. Але через брак відданих менторів і релокацію засновників стартапів регіон все ще залишається обмеженим. ІТ-бізнесмен та інвестор Сергій Токарєв розповів, як ЦСЄ мусить діяти, аби стати потужним стартап-хабом.
![]() 2 березня 2026 року Міжнародна організація з міграції (МОМ) презентувала в Одесі інтерактивну інсталяцію «ТОБІ ЦЕ ЗНАЙОМО?» — фінальний етап загальнонаціонального туру Україною. Простір, розташований на Одеському залізничному вокзалі, у форматі занурення допомагає відвідувачам розпізнати ознаки небезпеки, пов’язані з торгівлею людьми, та дізнатися, куди звертатися по допомогу. Кампанія реалізується у співпраці з Міністерство соціальної політики, сім’ї та єдності України, Національна соціальна сервісна служба України, Національна поліція України та Всеукраїнська коаліція громадських організацій з протидії торгівлі людьми за підтримки Уряду Швеції. Інсталяція працюватиме до 7 березня та інформує про безпечні канали звернення, зокрема Національну гарячу лінію 527.
Останні моніторинги:
00:00 12.02.2026 / Вечірня Одеса
00:00 12.02.2026 / Вечірня Одеса
00:00 12.02.2026 / Вечірня Одеса
00:00 12.02.2026 / Вечірня Одеса
00:00 12.02.2026 / Вечірня Одеса
|
||||||||||||||||
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2026 S&A design team / 0.012 |