ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




ПРОДАТИ ЗЕМЛЮ — ЩО ПРОДАТИ УКРАЇНУ
18.05.2017 / Газета: Чорноморські новини / № 47(21838 / Тираж: 8525

«Батьківщина» розпочинає масштабний збір підписів проти продажу сільськогосподарської землі в Україні. Про це заявив керівник Одеської обласної «Батьківщини» Олег Радковський на нещодавній прес-конференції.

«Збір підписів, за своєю суттю, стане справжнім всенародним референдумом, оскільки передбачається зібрати не менше 10—15 мільйонів особистих підписів громадян з усіма даними, щоб показати президентові, уряду та абсолютно підконтрольній їм більшості в парламенті, що люди не хочуть продажу землі», — сказав політик.

Зазначимо, що партія «Батьківщина» разом із Всеукраїнською асоціацією фермерів уже почала процедуру підготовки до Всеукраїнського референдуму щодо заборони продажу сільськогосподарської землі, однак ініціатива була заблокована 26 квітня рішенням Окружного адміністративного суду Києва, а саме — суддею Русланом Арсірієм.

«Таким чином, через тиск на суддів влада просто позбавляє українців можливості висловити свою думку, оскільки знаю, що народ проти продажу землі. Не секрет, що в меморандумі, підписаному з Міжнародним валютним фондом, прямою умовою надання кредиту Україні вказано запровадження в нашій державі вільного ринку землі. Тому керівництво країни всіма силами намагатиметься протягнути через парламент скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, а потім під будь-якими приводами проголосувати законопроект про ринок землі. Ось що насправді стоїть за забороною проведення референдуму», — заявив Олег Радковський.

«Якщо ми допустимо прийняття закону про продаж сільськогосподарської землі, вважайте — ми забрали в України найбільший, найвагоміший ресурс нашого відродження і становлення. Забравши майбутнє у нашого народу і здавши національні інтереси. Продовольча безпека України та суверенність нашої держави залежить від того, чи зможемо ми — українці — захистити рідну землю», — зазначив заступник голови Одеської обласної організації «Батьківщини» Анатолій Александров.

За словами представників «Батьківщини», агресивна інформаційна кампанія, яку зараз розгорнула влада за продаж сільськогосподарської землі, — це банальне «промивання мізків», що ставить за мету розсіяти увагу громадян і через підміну понять та маніпулювання фактами підвести людей до ідеї, що безконтрольно продавати українську землю в умовах війни і тотального зубожіння українців це нормально.

Олег Радковський підкреслив: «Так само, як наші патріоти захищають українську землю на фронті, так само і нам потрібно захистити нашу землю своїми підписами проти продажу сільськогосподарської землі, яка складає 72% території України. Продати землю — значить продати Україну. Цього допустити не можна».

Резюмуючи все сказане, Анатолій Александров нагадав про базові цифри, які красномовно демонструють реальний захист національних інтересів — про частини сільськогосподарської землі в державній власності: «В Ізраїлі та Канаді по 91% сільгосп-землі перебувають у розпорядженні держави, у Франції — 60%, США — 50%, і частка держави зростає. В Україні цей показник — 35%, і він скорочується. Тому «Батьківщина» виступає за створення спеціального Національного земельного банку. Якщо власник земельного наділу не може обробляти його або хоче просто продати свою землю, то саме держава повинна за ринковою ціною викуповувати пай, передаючи потім цю землю фермерам і дрібним аграрним фірмам під ведення господарства, контролюючи тим самим якість обробітку землі та дотримання режиму використання. Це називається захистом національного інтересу, коли українська земля залишається українською».

Як заявляють у «Батьківщині», кампанія Всенародного референдуму зі збору підписів проти продажу сільськогосподарської землі вже стартувала. Так, тільки за перші два дні лише в Одеській області було зібрано понад 7 тисяч підписів.

Автор: Олександр КРАВЧЕНКО

Пошук:
розширений

Автор
Лелеки повернулися на укріплені енергетиками ДТЕК Одеські електромережі гнізда
На укріплені ДТЕК Одеські електромережі гнізда повернулися лелеки. Наразі птахи заселили 100% своїх домівок, а це − 257 платформ. На початку 2024 року енергетики встановили 4 платформи, до кінця року планують змонтувати ще 16. Попри війну енергетики продовжують дбати про захист біорізноманіття та довкілля. Роботи проводять під егідою проєкту #Лелеченьки, спрямованого на захист та збереження популяції білого лелеки. Він відповідає принципам ESG та Цілі Сталого розвитку Глобального Договору ООН №15 – «Збереження екосистем землі».

«Все, що ми пам'ятаємо, – неправда»
Презентація 8-го видання проєкту «Стара Одеса у фотографіях» зібрала повний зал в Одеській національній науковій бібліотеці

Останні моніторинги:
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012