ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




У МОРІ ОРГАННОЇ МУЗИКИ
20.05.2017 / Газета: Чорноморські новини / № 48(21839) / Тираж: 8525

Із 21 травня по 7 липня Кафедральний собор Св. Павла відчинить свої двері для гостей VII Міжнародного фестивалю органної музики ім. Теофіла Ріхтера «Органне літо». Ім’я видатного органіста (батька геніального піаніста Святослава Ріхтера) фестиваль носить уже два роки — музикант грав у стінах кірхи і зробив величезний внесок в історію та розвиток музичної Одеси.

Нинішній фестиваль — особливий, присвячений 500-річчю Реформації, що принесла за собою сучасну ідею свободи та інтеграції, важливий культурний і духовний підйом. Її ініціатором був реформатор освіти, мови і музики, християнський богослов, перекладач Біблії на німецьку мову Мартін Лютер. Відомо, що він впроваджував музику в храми. «Один з найпрекрасніших дарів Божих — музика — служить для того, щоб проганяти спокуси і погані думки. Музика — найкраща втіха для засмученої людини», — писав Мартін Лютер. І вимагав:

«В ім’я Писання і Слова Божого потрібно читати, співати, проповідувати, складати вірші, а там, де це приносить допомогу і користь, — дзвонити в усі дзвони і грати на всіх органних трубах!».

Так і фестиваль — він, власне, і був задуманий для цього. Створений для популяризації органної музики і залучення кращих виконавців з різних країн світу. Цього разу він збере органістів з України, Молдови, Польщі, Австрії, Німеччини та Франції, які представлять програму багатьох напрямків, епох і течій — від Середньовіччя до сучасності.

Слід зазначити, інтерес до органної музики зростає з кожним роком. Про це свідчать заповнені зали під час органних концертів у кірсі, зазначають організатори. І це зрозуміло: почувши одного разу звучання органу, «короля музичних інструментів», враження залишаються на все життя! Класична органна музика потужно впливає на мозкову діяльність, покращує логічне мислення, підвищує математичні здібності, заспокоює, мобілізує механізми пам’яті, розсіює депресію, звільняє від переживань і дарує людині відчуття сили, впевненості та внутрішнього спокою. Це прекрасний спосіб відпочити і сконцентруватися. Саме тому органна музика нині затребувана й актуальна серед людей різних поколінь і статусу.

Орган — один з тих інструментів, який слід слухати лише наживо. Живі вібрації потоків повітря наповнюють зал, проходячи через органні труби, і створюють дивовижний ефект впливу на слух. Таке сприйняття не може відтворити жодний звукозапис.

Одеситам і гостям міста надається унікальна можливість почути цей дивовижної потужності інструмент у будівлі кафедрального собору Св. Павла. Саме тут встановлений один із найкращих інструментів в Україні і єдиний виробництва фірми Steinmeyer/«Штайнмейер» (Німеччина) на пострадянському просторі. Його характеристики: 2674 труби, 28 регістрів, 2 вільні комбінації, 2 мануали, педаль. Орган важить кілька тонн. Подарувала його одеській кірсі церква Святого Хреста в Нюрнберзі. Грати на ньому мають за честь провідні органісти з усього світу.

«Коли у нашій кірсі в березні 2010 року з’явився орган, відразу виникла ідея давати органні концерти. Грали раз на місяць, але одесити висловлювали бажання приходити на концерти частіше. Тож тепер ми граємо щотижня і даємо 45—50 концертів по неділях на рік», — зазначила незмінний натхненник та організатор фестивалю, орга-ністка кірхи Вероніка Струк.

Від попередніх «Органне літо-2017» відрізняється ще насиченішою програмою та новими іменитими виконавцями. Так, уперше на фестивалі виступить Петер Діке. У концертах також візьмуть участь Єжи Кукля, Бернар Струбер, Ганна Стрезева, Леонід Попов, Йоганн Труммер. А відкриють музичну феєрію заслужена артистка України Наталія Дитюк та організатор органних вечорів, беззмінна одеська органістка Вероніка Струк.

«Цього року органних фестивальних вечорів буде ще більше. Впродовж семи вечорів одесити зможуть насолоджуватися тонкощами гри на органі, а він вважається королем усіх музичних інструментів і, до того ж, найскладнішим з усіх. Зазначу, що фестивальна програма ніколи не повторюється, щоразу наші учасники готують нові концерти», — підкреслила Вероніка Струк.

Організаторами та партнерами VII Міжнародного фестивалю органної музики ім. Теофіла Ріхтера виступають: Німецька євангелічно-лютеранська церква України, арт-промо-агенція «KGroup Music Art Film» (творці «КотоФеста», More Music Club і Sound Neo Kirche in та ін), Альянс Франсез (Одеса), Місія

Д. Ойстраха та С. Ріхтера, багато прогресивних творчих людей та організацій.

Отже, гурмани музичного смаку і ті, хто готовий долучитися до грандіозної події нинішнього літа, можуть уже планувати дати відвідин концертів, які відбудуться:

21 травня — Вероніка Струк (орган, Одеса), заслужена артистка України Наталія Дитюк (сопрано, Львів);

28 травня — Єжи Кукля (орган, Польща);

4 червня — Олена Удрас (орган, Одеса), Олена Ріхтер (сопрано, Одеса), Віктор Шевченко (бас, Одеса), Поліна Чайка (скрипка, Одеса);

11 червня — Петер Діке (орган, Німеччина);

18 червня — Бернар Струбер (орган, Франція);

25 червня — народна артистка Молдови Ганна Стрезева (орган, Молдова), Леонід Попов (кларнет, Одеса);

2 липня — Йоганн Труммер (орган, Австрія).

Початок концертів — о 18.00.

Концерти вестиме лектор-музикознавець Ельвіра Паламарчук.

Автор: -

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні моніторинги:
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.016