ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Найстрашніше – безпорадність
20.05.2017 / Газета: Одесские известия / № 35(4961) / Тираж: 18937

– «Не туди їдете, по слідах БТРа беріть! Навкруги заміновано!» Поїхали, як наказали. Метрів за сто від нас розірвалася міна. Інстинктивно чекаємо ще. Але вибух був один – і, схоже, працювали не по нас. Водій додає швидкості і дуже скоро дістаємося місця. У підірваному авті п’ятеро. Від двох майже нічого не залишилося, ще двох викинуло вибуховою хвилею, і вони відбулися подряпинами й забоями. У Юлії «Валькірії» зламано кілька ребер і контузія. «Умара» вже затягнули на БТР. Оглядаю. У нього пошкоджена осколками нога. Так, це не страшно. Аж раптом помічаю його зіниці. А вони у ньо­го в різні боки. Крововилив у мозок! Зробити нічого не можу. Адже ліками тут не зарадиш – необхідне втручання нейрохірурга з відповідним обладнанням…

Вони мене кликали, чекали, сподівалися, що приїду і врятую. А я безсила. Хіба що якнайшвидше довезти до шпиталю. Таких поранених називають «чорна мітка». Вони ніби й живі, але шансів на одужання мало. От і мій перший поранений був таким. У шпиталі в Щасті ще півтори години лікарі боролися за його життя, але, на жаль… Тоді я добре усвідомила, що не так страшні постріли й вибухи, як почуття безпорадності поруч із пораненим…

Сьогодні робота налагоджена значно краще, ніж у 2014 році. Тоді для евакуації поранених машин не вистачало – возили на всьому, що могло рухатися. Допомогу доводилося подавати просто неба, приміщень не було, координація відсутня, зі зв’язком проблеми. Одного разу мені довелося евакуювати пораненого до Луганського аеропорту, де в бункері сиділи лікарі зі Львова, хірург і анестезіолог. Там і оперували…

Зараз практично на кожній позиції є медик, автомобілі, необхідні препарати, з евакуацією проблем немає.

Нині я засткомроти. Проте в машині у мене як були ноші та медичний рюкзак, так і залишилися. Якщо в будь-який момент зателефонують і скажуть, що потрібна моя допомога, – я завжди готова підстрахувати. Медик – це не посада, це поклик.

На війні, звісно, страшно, але права опускати руки немає. Якщо здамся, то хто робитиме мою роботу? А ще на мене вдома чекають мої дівчатка. Старшій п’ятнадцять років, молодшій – вісім. Вони знають, що матуся після перемоги обов’язково повернеться додому!

Заступник командира роти 92-ї Окремої механізованої бригади лейтенант Лада Введенська на цій посаді з грудня 2016 року. Доти у своїй роті була санінструктором. Має медичну освіту. З початком бойових дій на Донбасі пригадала колишні навички і в липні 2014-го пішла на фронт добровольцем до батальйону «Айдар». Всі її друзі та чоловік після подій на Майдані пішли до війська, тож про те, щоб бути від них окремо, й чути не хотіла. Офіційно до лав Збройних сил вступила в листопаді 2014 року. А у вересні 2015-го перейшла з «Айдару» до 92-ї ОМБР. Тоді молодший сержант Лада Введенська вирішила стати офіцером. Закінчила курси Академії сухопутних військ і отримала своє перше офіцерське звання – молодший лейтенант. А вже в березні 2017 року їй достроково присвоєно звання лейтенанта.

Автор: Наталія Задверняк

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні моніторинги:
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012