ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Вперше на полігоні
20.05.2017 / Газета: Одесские известия / № 35(4961) / Тираж: 18937

Геть недавно солдати весняного призову надягли військовий однострій, а вже сьогодні проходять нелегкі випробування на Чорноморському полігоні. І вже за кілька днів складатимуть Присягу на вірність українському народові.

Варто зазначити, що більшість строковиків мають вищу або середню спеціальну освіту. У багатьох рідні та близькі захищають Батьківщину на сході країни.

Кожен день розписаний по хвилинах. Після підйому о шостій – фіззарядка, а після сніданку – навчання. В обов’язковому порядку – фізична підготовка, футбольні та волейбольні матчі, естафети, які допомагають підтримувати добру спортивну форму. До речі, першим серйозним випробуванням у плині інтенсивного навчання став залік із фізпідготовки. Кожен мусив пробігти стометрівку на швидкість і трикілометрову дистанцію, підтягнутися не менше 15 разів на перекладині.

Після заліку молоді солдати помітно втомилися. Але вже наступного дня на них чекали практичні заняття з навчальними стрільбами, відпрацюванням нормативів із тактичної, вогневої, інженерної підготовки і тактичної медицини. Вишкіл проходить під наглядом офіцерів і сержантів-інструкторів, які мають бойовий досвід.

Командир роти молодого поповнення майор Роман Сало, який свого часу захищав Мар’їнку, Старобешеве, Савур-Могилу, керує підготовкою вже дев’ятого підрозділу молодих воїнів. Офіцер вважає за головне навчити їх уміло діяти в сучасному бою, виконати поставлене командиром завдання і найголовніше – вижити. На його думку, краще навчити цього зараз, ніж коли над головами засвистять кулі. Підлеглі майора це розуміють і до труднощів інтенсивного бойового навчання ставляться відповідально, називаючи свій польовий вишкіл «школою молодих бійців від бувалих».

…Того дня підрозділ молодого поповнення повернувся до табору на схилку сонця. В обставленій гілками кухні палахкотіло багаття, пахло наваристою кашею, запашним чаєм. Зимнувате вечірнє повітря розігнало втому, і між солдатами побігла жвава розмова. Наперебій розповідали про свої враження від перших полігонних днів. Вчорашні слюсарі, авторемонтники, будівельники, столяри, водії та фельдшери зауважили позитивні зміни й хороші перспективи у своєму житті.

– А знаєте, що виявилося найголовнішим для нас у перший місяць служби? – несподівано запитав мене киянин – солдат Назар Захарченко. – Ми стали добрими та надійними друзями! Всі з різних регіонів України, а тепер по-справжньому запізнали один одного. Тепер ми дружний, монолітний військовий колектив. Це неодмінно допоможе нам усім у подальшій службі. Ну а сьогодні кожному треба навчитися основ військової справи. Вона нам до душі...

Протягом наступних днів строковики виконуватимуть залікові вправи з навчальних стрільб, метатимуть у ціль бойові гранати, пройдуть обкатку бронетехнікою, орієнтуватимуться на місцевості, складатимуть іспит із подання первинної медичної допомоги в польових умовах із застосуванням штатних і підручних засобів.

Майор Роман Сало зазначає, що нинішній набір військовослужбовців строкової служби у професійному та фізичному плані сильніший за попередні. На це вплинула якісна робота призовних комісій, а також досвід командирів підрозділів навчального центру, які у процесі інтенсивної практики намагалися передати воїнам свої знання та навички.

Автор: Сергій Даниленко

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні моніторинги:
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.015