ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




ДІТЯМ — ВІДПОЧИНОК, ОСВІТЯНАМ — ВІДПУСКНІ
03.08.2017 / Газета: Чорноморські новини / № 71(21862) / Тираж: 8525

Працівники освіти Одещини — це половина всіх бюджетників області. Вони мають і найтриваліші відпустки, наприклад, учителі — до 56 календарних днів. Зрозуміло, що на забезпечення відпускної кампанії потрібні значні фінансові ресурси.

І люди отримали належні їм гроші: станом на 27 липня за травень, червень та липень відпускні по місцевих та обласному бюджетах освітянам виплачені в повному обсязі. Про це під час щотижневої апаратної наради в облдержадміністрації доповіла Марина Зінченко, директор департаменту фінансів ОДА.

Стосовно організації відпочинку та оздоровлення дітей. Цього літа, йшлося під час засідання, на бюджетні гроші функціонують 14 дитячих оздоровчих закладів та організовано роботу 516 таборів відпочинку на базі загальноосвітніх шкіл.

Організованим відпочинком та оздоровленням загалом планується охопити понад 80 тисяч дітей, з-поміж яких 4300 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. На ці потреби місцевими бюджетами було передбачено 57,7 млн грн, що на 32% більше, ніж торік. Загалом по області обсяг коштів, запланованих на оздоровлення дітей у 2017-у, складає 70,2 млн грн.

— Розмір витрат на оздоровлення однієї дитини по містах та районах Одещини в середньому становить 876,5 грн. Лідерами за цим показником є місто Южне, а також Саратський, Кодимський і Березівський райони, де витрати на одну дитину перевищують 4000 грн, — доповідала з трибуни Марина Зінченко.

Ще один цікавий момент, озвучений під час апаратної наради. Одноденну заробітну плату співробітники ОДА перекажуть на оздоровлення та відпочинок у нашому краї 70 дітей із зони проведення АТО. Відпочиватимуть ці діти, починаючи із з серпня, впродовж двох тижнів. Для цього підготували належні приміщення на базі обласної школи-інтернату №91, що на 10-й станції Фонтану, а також розробили спеціальну програму як оздоровлення, так і літніх курортних розваг.

— До нас звернулися з проханням взяти на відпочинок 30 дітей, які проживають в Мар’їнці. Я вніс пропозицію, яку підтримали всі співробітники облдержадміністрації, щоб нашу одноденну заробітну плату переказати на оздоровлення цих дітей. Ми підрахували, що це обійдеться у 250 тисяч гривень, а відтак на такі гроші зможуть відпочити не 30, а 70 дітей! І це буде не лише Мар’їнка, а й інші населені пункти Донецької та Луганської областей. Діти мешкають у місцях, де часто бувають обстріли. Вони потребують нормального дитинства, яке в них відібрала війна. Ми організуємо їм відпочинок, і я та всі співробітники ОДА робимо це з великим задоволенням, — наголосив Максим Степанов.

Директор Департаменту фінансів акцентувала увагу і на тому, що багато оздоровчих закладів незабаром можуть втратити свій статус через посилення Кабінетом Міністрів вимог щодо організації такої роботи.

Голова облдержадміністрації додав, що нові вимоги цілком позитивно вплинуть на ситуацію:

— Безумовно, критерії роботи оздоровчих установ повинні бути жорсткими, адже йдеться про дітей. Вони, всі без винятку, повинні оздоровлюватися у нормальних для цього умовах. Особливо, коли за це платить держава.

Стало відомо, що у серпні дитячі оздоровниці Одещини перевірятиме спеціальна комісія щодо дотримання там санітарних норм, аби не допустити поширення кишкових інфекцій.

Приклади такого неподобства вже маємо. Так, за даними Держпродспоживслужби, складна епідситуація зафіксована в дитячих оздоровчих закладах Дніпропетровської, Запорізької, Закарпатської та Львівської областей. Там причиною масових захворювань стали порушення державного законодавства під час організації харчування та відпочинку. Про це під час апаратної наради повідомила Лідія Степанова, начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області.

— Перевірки оздоровчих дитячих закладів на дотримання санітарного законодавства проводяться перед введенням їх в експлуатацію. Ми завчасно узгоджуємо перелік постачальників харчової продукції, досліджуємо якість питної води та води у місцях купання. За останній тиждень липня відстежуємо інтенсивний приріст захворювань на кишкові інфекції. Ми пропонуємо провести комісійні перевірки, щоб встановити, який тепер санітарний стан в оздоровчих закладах та яких заходів необхідно екстрено вжити, щоб не допустити спалахів захворюваності, — зазначила Лідія Степанова.

— Надзвичайно важливо постійно і прискіпливо вести таку роботу. Я підтримую пропозицію щодо організації роботи комісійних перевірок. Важливо, щоб були зроблені відповідні висновки тими, хто допускає найменші порушення, і водночас уже треба працювати над підготовкою відповідного плану заходів на наступний рік, — підкреслив Максим Степанов.

Автор: Ніна ЗАЛЕВСЬКА

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні моніторинги:
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.011