ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
 
Последнее видео
Одесса: религия и политика
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода
Захаренки – на варті миру
11.11.2017 / Газета: Одесские известия / № 83(5009) / Тираж: 18937

…Сорокадев’ятирічний Анатолій Захаренко 15 місяців провів у зоні АТО, захищаючи територію рідної країни від ворога. Родом воїн із Березівки, закінчив міську школу №3, потім навчався в Ташкентському вищому танковому училищі й інституті МВС. Після того десять років працював у міліції дільничним інспектором, у 2005 році вийшов на пенсію у званні майора.

– На Донбас я потрапив улітку 2015-го, з першою хвилею мобілізації. Почав службу в 36-й бригаді морської піхоти, тримали оборону на Маріупольському напрямку поблизу населених пунктів Широкіне та Гранітне, – розповів ветеран. – Пізніше мене призначили командиром танкового взводу. Дев’ять моїх бійців воювали на трьох танках Т-64 БВ 1974 року випуску з активною бронею. Жили в бліндажах, бункерах, наметах. Харчування, завдяки волонтерам, було більш-менш калорійним. Обмундируванням командування забезпечувало, але одяг був низької якості.

Основне наше завдання – підтримка піхоти. Наші позиції ворог регулярно обстрілює з мінометів, гранатометів, важкої артилерії. А вогонь у відповідь відкривати не можна: заборонено Мінськими домовленостями.

У Анатолія Захаренка двоє синів, і обидва, як і батько, захищають Україну.

Старшому, Євгенові, – 27 років. Нині він служить у береговій охороні Чорноморського узбережжя. Здійснює патрулювання на катері в херсонському напрямку.

Молодший, 25-річний Олександр, командує ротою протитанкової батареї 10-ї гірсько-піхотної бригади. Він кадровий офіцер, закінчив Нахімовську військову академію в Севастополі, з 2014 року воює в зоні АТО.

Берегиня роду Таїсія Васи­лівна працює санітаркою в Березівській райлікарні і молить Бога, щоб рідні повернулися з війни живими.

Перебуваючи у відпустці, Анатолій Захаренко відвідав Березівський НВК. Директор закладу Наталя Павлова розповіла, що вихованці, працівники та батьки дітей надсилали посилки землякам, які воюють на сході країни, зокрема й до підрозділу Анатолія Захаренка. Воїни раділи домашнім харчам, солодким ласощам, вкрай необхідній побутовій хімії, а найбільше – малюнкам і сувенірам, надісланим від щирого дитячого серця.

На знак вдячності бійці відправили до рідного краю прапор України з автографами та надписом: «Дітям та колективу НВК м. Березівки з подякою від особового складу та командира танкового взводу 36-ї бригади морської піхоти! Старший лейтенант Захаренко А.М.».

До пам’ятної зустрічі із захисником Вітчизни школярі підготували концерт під назвою «Ми – діти козацького роду». Хлопчики й дівчатка в українських строях танцювали, співали, розповідали віршики та весело грали в рухливі ігри. Наприкінці з цікавістю переглянули відео про навчання танкістів на полігоні, надане ветераном.

Автор: В'ячеслав ВІРИЧ
Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
ЧЕРНОМОРСКИЙ ДНЕВНИК. ВЫПУСК №4. 12.07.2018
Румыния: отставка Лауры Кодруцы Кёвеши с поста главы Национального антикоррупционного директората — победа правящей коалиции или начало нового политического этапа в Румынии. Украина: российская блокада украинских портов Азовского моря, есть ли выход? Республика Молдова: местные выборы ценой в 100 миллионов евро, что ждать от активности проевропейской оппозиции?

Костенко Ганна, та, «що позбавляе сну» ...
Коли знайомишся з цією дівчиною модельної зовнішності, але з дуже сором'язливим поглядом і лагідною посмішкою, уявляєш, що пише вона виключно на любовно-квітково-пасторальні теми. Але це тільки до тих пір, поки не прочитаєш її книги. Їх поки небагато, та й письменниця молода. Але те, що вже Ганна Костенко написала і випустила — яскраво показало, що так ще ніхто не писав ні про війну, ні про спогади одеського дитинства, ні про людські відносини і, власне, самому баченні життя. Ні в письменницькому, ні в життєвому шляху їй не буде легко, — адже Ганна йде своєю дуже непростию дорогою і, нехай це не прозвучить банально, не шукає второваних стежок. Тим сильніше викликає повагу самобутній талант і вміння спостерігати життя з боку, з гідністю і глибоким аналізом. Небажання «співати в хорі» і, взагалі, підспівувати. Такий шлях дуже важкий, тож нехай для Ганни Костенко на ньому частіше спалахують «сузір'я успіху».

 
Loading...

Последние мониторинги:
18.07.2018 / Курьер недели (Измаил)
18.07.2018 / Курьер недели (Измаил)
18.07.2018 / Моряк Украины
18.07.2018 / Моряк Украины
18.07.2018 / Моряк Украины


© 2005—2018 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2018 S&A design team / 5.297