ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Презентация 24-го выпуска историко-краеведческого альманаха «Юго-Запад. Одессика»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода
Захаренки – на варті миру
11.11.2017 / Газета: Одесские известия / № 83(5009) / Тираж: 18937

…Сорокадев’ятирічний Анатолій Захаренко 15 місяців провів у зоні АТО, захищаючи територію рідної країни від ворога. Родом воїн із Березівки, закінчив міську школу №3, потім навчався в Ташкентському вищому танковому училищі й інституті МВС. Після того десять років працював у міліції дільничним інспектором, у 2005 році вийшов на пенсію у званні майора.

– На Донбас я потрапив улітку 2015-го, з першою хвилею мобілізації. Почав службу в 36-й бригаді морської піхоти, тримали оборону на Маріупольському напрямку поблизу населених пунктів Широкіне та Гранітне, – розповів ветеран. – Пізніше мене призначили командиром танкового взводу. Дев’ять моїх бійців воювали на трьох танках Т-64 БВ 1974 року випуску з активною бронею. Жили в бліндажах, бункерах, наметах. Харчування, завдяки волонтерам, було більш-менш калорійним. Обмундируванням командування забезпечувало, але одяг був низької якості.

Основне наше завдання – підтримка піхоти. Наші позиції ворог регулярно обстрілює з мінометів, гранатометів, важкої артилерії. А вогонь у відповідь відкривати не можна: заборонено Мінськими домовленостями.

У Анатолія Захаренка двоє синів, і обидва, як і батько, захищають Україну.

Старшому, Євгенові, – 27 років. Нині він служить у береговій охороні Чорноморського узбережжя. Здійснює патрулювання на катері в херсонському напрямку.

Молодший, 25-річний Олександр, командує ротою протитанкової батареї 10-ї гірсько-піхотної бригади. Він кадровий офіцер, закінчив Нахімовську військову академію в Севастополі, з 2014 року воює в зоні АТО.

Берегиня роду Таїсія Васи­лівна працює санітаркою в Березівській райлікарні і молить Бога, щоб рідні повернулися з війни живими.

Перебуваючи у відпустці, Анатолій Захаренко відвідав Березівський НВК. Директор закладу Наталя Павлова розповіла, що вихованці, працівники та батьки дітей надсилали посилки землякам, які воюють на сході країни, зокрема й до підрозділу Анатолія Захаренка. Воїни раділи домашнім харчам, солодким ласощам, вкрай необхідній побутовій хімії, а найбільше – малюнкам і сувенірам, надісланим від щирого дитячого серця.

На знак вдячності бійці відправили до рідного краю прапор України з автографами та надписом: «Дітям та колективу НВК м. Березівки з подякою від особового складу та командира танкового взводу 36-ї бригади морської піхоти! Старший лейтенант Захаренко А.М.».

До пам’ятної зустрічі із захисником Вітчизни школярі підготували концерт під назвою «Ми – діти козацького роду». Хлопчики й дівчатка в українських строях танцювали, співали, розповідали віршики та весело грали в рухливі ігри. Наприкінці з цікавістю переглянули відео про навчання танкістів на полігоні, надане ветераном.

Автор: В'ячеслав ВІРИЧ
Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
Явная и скрытая угроза Приднестровья
Сегодня необходимы не только осознание угроз и рисков, которые несет в себе неурегулированный приднестровский конфликт, но и четкое государственное видение путей его решения, а также последовательное отстаивание их на международной арене, координация усилий дипломатии Украины и Молдовы.

Михаил Рева завершает работу по созданию модели будущего фонтана Греческого парка
В скульптурной мастерской Михаила Ревы завершаются работы по созданию мастер-модели скульптуры будущего фонтана Греческого парка

 
Loading...

Последние мониторинги:
23.03.2018 / Аргументы и факты
23.03.2018 / Аргументы и факты
23.03.2018 / Время Ч
23.03.2018 / Время Ч
23.03.2018 / Время Ч


© 2005—2018 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2018 S&A design team / 3.837