ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Колонка про колонку
13.01.2018 / Газета: Одесские известия / № 4(5028) / Тираж: 18937

…В цьому є навіть щось парадоксальне. У час, коли, здавалося б, усі роблять ставку винятково на журналістику фактів – об’єктивну й максимально знеособлену, – раптом з’ясовується, що людині часом хочеться і дечого іншого. Так, то все гарно – чесна, вивірена і безстороння інформація, на підставі якої вдумливий читач уже сам робить свої висновки, без найменшого, начебто, спонукання з боку мас-медіа. Але чи то медіа не всі дотягують за параметрами чесності та безсторонності, чи то читач не завжди готовий власними мізками напрацьовувати власні висновки, – залізна мова факту так і не стала єдино можливою на шпальтах видань. Та, власне, річ тут, можливо, й не в якихось прогалинах суто інформаційної журналістики. Просто схоже, що чи не кожен має потребу серед інших сигналів довколишнього світу отримати й ті, що дозволять збагнути, що думають із приводу всіх тих об’єктивних реалій інші люди, як вони їх відчувають і переживають. Для того, щоб знайти однодумців і пересвідчитися, що не одинокий у своїх думках та оцінках. Для того, щоб почути опонента і або пристати на його точку зору, або укріпитися на своїй. Для того навіть, щоб обуритися якоюсь нафантазованою нісенітницею – і пересвідчитися у своїй здатності обурюватися надуманими дурницями.

Тому то й продовжує жити на шпальтах – причому найбільш шанованих видань – звичайна авторська колонка. Жанр, назву якому дав суто технологічний друкарський термін. Жанр, котрий уже багато десятиліть тому викристалізувався як щось від початку суб’єктивне, емоційне, індивідуальне, чітко пов’язане з особистістю автора.

Новини часом називають Троянським конем пропаганди, що під маскою чистих фактів, через їх підтасовку або тенденційну селекцію, можуть протягти потрібні маніпуляторові впливи. Тут, у колонці, все по-чесному. Тільки скромна власна думка автора. Переконав – погоджуйся. Ні – залишайся при своїх.

З власного досвіду міг не раз пересвідчитися, що чомусь саме авторська колонка – річ наче невибаглива, не насичена якимись новими знаннями та підказками – знаходила чомусь найпомітніший відгук серед читачів.

Особливо в останні роки, коли певна ідейна дезорієнтація спонукала шукати якихось нових ціннісних орієнтирів. Вихоплювати найменші навіть зачіпки для того, аби пересвідчитись у своєму невипаданні з суспільства, у своїй приналежності до нього, у своїй несамотності.

Й досі остаточно не можу збагнути, чому чи не найбільший інтерес – а працював я в загальнонаціональному виданні – викликали мої колонки, де я пробував міркувати про Одесу, про її долю, феномен та місце у сучасності.

А от що в мене сумніву не викликає, так це те, що й на шпальтах «Одеських вістей» так само буде не зайвою ця вертикальна невеличка рубрика, де і наші журналісти, і, власне, кожен, хто має хист до слова, зможе поділитися своїми думками та переживаннями, надіями та побоюваннями, спостереженнями та емоціями.

Жодних претензій на лаври першопрохідця чи винахідника велосипеда – авторська колонка свого часу існувала вже на шпальтах, в тім числі й нашої газети. Хто пам’ятає, звалася вона «Не можу мовчати». Емоційна публіцистична реакція на те, що заважало нам жити по-людськи.

Зараз ми відчуваємо потребу розширити тематичний діапазон рубрики і запрошуємо до неї всіх, хто справді має що сказати. З будь-якого приводу. Аби – гарно та щиро.

І коли у вас раптом склалося враження, що тут було сказано щось проти журналістики факту, то воно таки хибне. Саме цей напрям, як і раніше, буде провідним на наших сторінках.

Левову частку публікацій ми робитимемо, наскільки зможемо, інформативними та об’єктивними. І ось, власне, тільки тут, на межі третьої шпальти, даватимемо волю почуттям та роздумам. У рубриці, чия прем’єра, власне, щойно відбулася.

Автор: Іван Шевчук

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні моніторинги:
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012