ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
 
Последнее видео
ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ «Непрозоре PROZORRO: Іллічівська філія ДП «Адміністрація морських портів України»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода
Річниця хліборобської газети
12.02.2018 / Газета: Одесские известия / № 12(5036) / Тираж: 18937

Ширяївській районній суспільно-політичній газеті «Промінь» виповнилося 83 роки. Працівники редакції відзначають цей день умовно: наприкінці січня – на початку лютого. Адже збереглася інформація лише про рік заснування газети – 1935-й, та назву районного часопису – «Колгоспна правда».

Наприкінці війни з фашистами, для підтримки бойового духу, 300 примірників районки, сторінки якої висвітлювали підготовку воїнів-ширяївців до боїв у Ясько-Кишинівській операції, було надіслано політвідділам частин 2-го і 3-го Українських фронтів.

З великою теплотою та повагою газетярі розповідають про легендарного відповідального секретаря газети, літпрацівника, коректора і редактора повоєнної «Колгоспної правди» Василя Пшеничного. Попри те, що він був «сільським хлопцем-калікою», працював «не відриваючись від столу, не виходячи з редакції», люди самі приносили йому інформацію. Він умів слухати та звертати увагу на те, про що буде цікаво знати мешканцям району. У Пшеничного було безліч знайомих: степовики-скотарі, землероби, пасічники, мисливці, трактористи, ветерани-фронтовики, із яких з часом склався особливий актив газетяра. До кінця віку пересувався Василь Никанорович на старих дерев’яних милицях. Всі його знали та глибоко поважали.

З часом газета була перейменована на «Промінь», подальші спроби змінити назву виявилися марними. Коротке слово «промінь» стало єдиним «влучним і на всі часи».

Більше двадцяти років керівником колективу газети був Михайло Лень – журналіст, випускник Львівського держуніверситету імені І.Я. Франка. Певний час районку очолював Володимир Каневський, ветлікар за освітою, який 40 років присвятив журналістській діяльності. Близько 5 років колектив районного часопису очолювала Галина Браславська, яка журналістський досвід отримала на місцевому радіо. Саме за її керівництва технічні питання випуску газети почали вирішуватися з допомогою сучасних технологій.

«І тоді, і нині «Промінь» намагався і намагається бути в гущі всіх подій, оперативно висвітлювати їх. Районна газета писала і пише лише про те, що сьогодні актуально, що стоїть першим пунктом на порядку денному. У нашому сільськогосподарському районі, де добробут переважної більшості населення залежить від ефективної роботи на землі, основною темою публікацій районної газети була і є людина праці», – пояснює т.в.о. редактора, музикант за освітою Тетяна Погорєлова.

В газеті завжди працювали талановиті журналісти. Починали свою журналістську діяльність з публікацій на шпальтах «Променя» фа­хівці, які зараз працюють в Сумах, Вінниці, Білій Церкві та Одесі.

Автор: -
Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
ЧЕРНОМОРСКИЙ ДНЕВНИК. ВЫПУСК №6 30.07.2018
Турция: Анкара поссорилась с Вашингтоном. Трамп угрожает санкциями, Эрдоган заявляет, что санкций не боится. Конфликт может иметь серьезные последствия для Черноморского региона. Молдова: парламентские выборы состоятся в феврале следующего года, а не осенью нынешнего, как ожидалось. Демократическая партия увеличивает свои шансы на победу. Правая оппозиция рискует проиграть еще до начала предвыборной кампании.

«Очереди» Ирины Озаринской
Серия акварельных работ «Очереди» одесского автора, художницы Ирины Озаринской Ozi представлена во Всемирном Клубе Одесситов.

 
Loading...

Последние мониторинги:
17.08.2018 / Вести
17.08.2018 / Порто-франко
17.08.2018 / Порто-франко
17.08.2018 / Порто-франко
17.08.2018 / Порто-франко


© 2005—2018 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2018 S&A design team / 6.075