ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
 
Последнее видео
Про проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) випускників середніх загальноосвітніх навчальних закладів у 2018 році
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода
Річниця хліборобської газети
12.02.2018 / Газета: Одесские известия / № 12(5036) / Тираж: 18937

Ширяївській районній суспільно-політичній газеті «Промінь» виповнилося 83 роки. Працівники редакції відзначають цей день умовно: наприкінці січня – на початку лютого. Адже збереглася інформація лише про рік заснування газети – 1935-й, та назву районного часопису – «Колгоспна правда».

Наприкінці війни з фашистами, для підтримки бойового духу, 300 примірників районки, сторінки якої висвітлювали підготовку воїнів-ширяївців до боїв у Ясько-Кишинівській операції, було надіслано політвідділам частин 2-го і 3-го Українських фронтів.

З великою теплотою та повагою газетярі розповідають про легендарного відповідального секретаря газети, літпрацівника, коректора і редактора повоєнної «Колгоспної правди» Василя Пшеничного. Попри те, що він був «сільським хлопцем-калікою», працював «не відриваючись від столу, не виходячи з редакції», люди самі приносили йому інформацію. Він умів слухати та звертати увагу на те, про що буде цікаво знати мешканцям району. У Пшеничного було безліч знайомих: степовики-скотарі, землероби, пасічники, мисливці, трактористи, ветерани-фронтовики, із яких з часом склався особливий актив газетяра. До кінця віку пересувався Василь Никанорович на старих дерев’яних милицях. Всі його знали та глибоко поважали.

З часом газета була перейменована на «Промінь», подальші спроби змінити назву виявилися марними. Коротке слово «промінь» стало єдиним «влучним і на всі часи».

Більше двадцяти років керівником колективу газети був Михайло Лень – журналіст, випускник Львівського держуніверситету імені І.Я. Франка. Певний час районку очолював Володимир Каневський, ветлікар за освітою, який 40 років присвятив журналістській діяльності. Близько 5 років колектив районного часопису очолювала Галина Браславська, яка журналістський досвід отримала на місцевому радіо. Саме за її керівництва технічні питання випуску газети почали вирішуватися з допомогою сучасних технологій.

«І тоді, і нині «Промінь» намагався і намагається бути в гущі всіх подій, оперативно висвітлювати їх. Районна газета писала і пише лише про те, що сьогодні актуально, що стоїть першим пунктом на порядку денному. У нашому сільськогосподарському районі, де добробут переважної більшості населення залежить від ефективної роботи на землі, основною темою публікацій районної газети була і є людина праці», – пояснює т.в.о. редактора, музикант за освітою Тетяна Погорєлова.

В газеті завжди працювали талановиті журналісти. Починали свою журналістську діяльність з публікацій на шпальтах «Променя» фа­хівці, які зараз працюють в Сумах, Вінниці, Білій Церкві та Одесі.

Автор: -
Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
ЧЕРНОМОРСКИЙ ДНЕВНИК. 22.05.2018
Выборы примара (мэра) Кишинева и предстоящий запуск Трансанатолийского газопровода (TANAP) - как повлияют эти события на расклад сил в регионе и насколько затронут интересы Украины?

«Всемирные одесские новости» с новым главным редактором
Совсем недавно знаменитую газету «Всемирные одесские новости» возглавила новый редактор — начальник пресс-службы Одесского национального университета им. И. И. Мечникова Алла Гудзенко. До этого газету в течение 28 лет возглавлял вице-президент Всемирного клуба одесситов Евгений Михайлович Голубовский. Безусловно, новое лицо вызвало большой интерес, удовлетворить который в журналисткой практике можно только с помощью проверенного и безошибочно правильного способа — взять интервью. На вопросы отвечали и новый руководитель газеты, и оставшийся на посту шеф-редактора Евгений Голубовский

 
Loading...

Последние мониторинги:
25.05.2018 / Комсомольская правда
25.05.2018 / Комсомольская правда
25.05.2018 / Сегодня
24.05.2018 / Вечерняя Одесса
24.05.2018 / Вечерняя Одесса


© 2005—2018 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2018 S&A design team / 4.687