ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
 
Последнее видео
ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ «Непрозоре PROZORRO: Іллічівська філія ДП «Адміністрація морських портів України»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода
Чи переважить здоровий глузд бодай цього разу?
12.02.2018 / Газета: Одесские известия / № 12(5036) / Тираж: 18937

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов звернувся до Міністерства охорони здоров’я України з вимогою терміново перерозподілити 900 доз протидифтерійної сироватки у регіони. Про це очільник області повідомив на сторінці у соціальній мережі Фейсбук.

– Як лікар, я точно знаю: сироватку від дифтерії життєво необхідно ввести людині протягом кількох годин при перших же проявах клінічної картини. І те, що дози сироваток зберігаються у Києві або під Києвом десь на складах, – це нонсенс! Вони мають бути в лікарнях регіонів, аби медики не втрачали час на очікування та змогли врятувати чиїсь життя, – наголосив Максим Степанов.

Також очільник Одеської області знову звернувся до мешканців регіону із закликом не зволікати з плановими щепленнями.

– Про загрозу спалаху дифтерії доктор Комаровський говорив ще восени минулого року, – додає лікар-педіатр Геннадій Меламед, який працює в Ізмаїлі й має майже 45-річний практичний досвід. – Вона завжди існує, коли рівень щеплень стає дуже низьким, і колективного імунітету, що формується у разі охоплення щепленнями 95% населення, майже немає.

Я був головним лікарем, працював у міському управлінні охорони здоров’я. Ми навіть не могли уявити, що протягом року може бути відсутня вакцина чи сироватка. Календар щеплень раніше виконувався чітко – за цим слідкували дільничні терапевти та медсестри. Сьогодні ж, за відсутності вакцини, не виконуються терміни щеплень. Батьки, хто може це собі дозволити фінансово, купують вакцини у приватних аптеках. Але ми не знаємо, де саме придбали цей препарат, якої він якості, як його транспортували до України, чи виконали усі умови правильного транспортування, зокрема – температурні. Тому, можливо, й виникають небажані побічні реакції після щеплень. Але вони не створюють загрози життю, як саме захворювання на дифтерію. Мені довелося бачити хворих на дифтерію. Це страшна хвороба. І за будь-яких умов її треба уникати. А кращого захисту, ніж вакцинація, світ ще не винайшов.

Крім того, сьогодні виникла нова проблема: до мене звертаються батьки, які свого часу підробили документи про щеплення. За документами усе гаразд, але вони добре знають, що діти нещеплені й не захищені від загрозливих інфекційних хвороб. Ситуація із захворюваністю на кір, коли помирали хворі, нагадала про необхідність серйозного ставлення до вакцинації. Людям кажуть: треба робити щеплення, а доступних за цінами та якісних вакцин, на жаль, немає. Пентаксім та гексаксім коштують по 800-900 гривень.

Як бачимо, фахівці не розуміють, як так сталося, що велика країна існує без елементарних засобів захисту, якими у сучасному світі є вакцини від інфекційних хвороб. І МОЗ, здається, не переймається з цього приводу. Тому питання захисту громадяни поки що повинні вирішувати виключно самостійно…

Автор: Світлана Маршина
Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
ЧЕРНОМОРСКИЙ ДНЕВНИК. ВЫПУСК №6 30.07.2018
Турция: Анкара поссорилась с Вашингтоном. Трамп угрожает санкциями, Эрдоган заявляет, что санкций не боится. Конфликт может иметь серьезные последствия для Черноморского региона. Молдова: парламентские выборы состоятся в феврале следующего года, а не осенью нынешнего, как ожидалось. Демократическая партия увеличивает свои шансы на победу. Правая оппозиция рискует проиграть еще до начала предвыборной кампании.

«Очереди» Ирины Озаринской
Серия акварельных работ «Очереди» одесского автора, художницы Ирины Озаринской Ozi представлена во Всемирном Клубе Одесситов.

 
Loading...

Последние мониторинги:
17.08.2018 / Вести
17.08.2018 / Порто-франко
17.08.2018 / Порто-франко
17.08.2018 / Порто-франко
17.08.2018 / Порто-франко


© 2005—2018 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2018 S&A design team / 4.037