ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
 
Последнее видео
Особливості підготовки та проведення ЗНО-2019
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода
Чи переважить здоровий глузд бодай цього разу?
12.02.2018 / Газета: Одесские известия / № 12(5036) / Тираж: 18937

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов звернувся до Міністерства охорони здоров’я України з вимогою терміново перерозподілити 900 доз протидифтерійної сироватки у регіони. Про це очільник області повідомив на сторінці у соціальній мережі Фейсбук.

– Як лікар, я точно знаю: сироватку від дифтерії життєво необхідно ввести людині протягом кількох годин при перших же проявах клінічної картини. І те, що дози сироваток зберігаються у Києві або під Києвом десь на складах, – це нонсенс! Вони мають бути в лікарнях регіонів, аби медики не втрачали час на очікування та змогли врятувати чиїсь життя, – наголосив Максим Степанов.

Також очільник Одеської області знову звернувся до мешканців регіону із закликом не зволікати з плановими щепленнями.

– Про загрозу спалаху дифтерії доктор Комаровський говорив ще восени минулого року, – додає лікар-педіатр Геннадій Меламед, який працює в Ізмаїлі й має майже 45-річний практичний досвід. – Вона завжди існує, коли рівень щеплень стає дуже низьким, і колективного імунітету, що формується у разі охоплення щепленнями 95% населення, майже немає.

Я був головним лікарем, працював у міському управлінні охорони здоров’я. Ми навіть не могли уявити, що протягом року може бути відсутня вакцина чи сироватка. Календар щеплень раніше виконувався чітко – за цим слідкували дільничні терапевти та медсестри. Сьогодні ж, за відсутності вакцини, не виконуються терміни щеплень. Батьки, хто може це собі дозволити фінансово, купують вакцини у приватних аптеках. Але ми не знаємо, де саме придбали цей препарат, якої він якості, як його транспортували до України, чи виконали усі умови правильного транспортування, зокрема – температурні. Тому, можливо, й виникають небажані побічні реакції після щеплень. Але вони не створюють загрози життю, як саме захворювання на дифтерію. Мені довелося бачити хворих на дифтерію. Це страшна хвороба. І за будь-яких умов її треба уникати. А кращого захисту, ніж вакцинація, світ ще не винайшов.

Крім того, сьогодні виникла нова проблема: до мене звертаються батьки, які свого часу підробили документи про щеплення. За документами усе гаразд, але вони добре знають, що діти нещеплені й не захищені від загрозливих інфекційних хвороб. Ситуація із захворюваністю на кір, коли помирали хворі, нагадала про необхідність серйозного ставлення до вакцинації. Людям кажуть: треба робити щеплення, а доступних за цінами та якісних вакцин, на жаль, немає. Пентаксім та гексаксім коштують по 800-900 гривень.

Як бачимо, фахівці не розуміють, як так сталося, що велика країна існує без елементарних засобів захисту, якими у сучасному світі є вакцини від інфекційних хвороб. І МОЗ, здається, не переймається з цього приводу. Тому питання захисту громадяни поки що повинні вирішувати виключно самостійно…

Автор: Світлана Маршина
Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
МИФЫ ОБОРОНЫ ОДЕССЫ: СТАТИСТИКА АВИАЦИОННЫХ ПОТЕРЬ
Памятник в сквере героев-летчиков напоминает нам о подвиге летчиков 69-го истребительного авиаполка, защищавших в 1941 году небо Одессе.

«Золотые скрипки Одессы». Эпоха возрождения скрипичной легенды
Четвёртый Международный фестиваль «Золотые скрипки Одессы. Дети царя Давида» состоялся, но не прошёл, как рядовое праздничное событие. Это возрождение стремления к массовому, но и одновременно, элитарному искусству задумал и подарил одесситам заслуженный журналист Украины, музыкант, в прошлом — заведующий отделом струнных инструментов в школе им. П.Столярского, создатель и бессменный руководитель ТРК «Новая Одесса», «Медиа-Информ» Игорь Николаевич Покровский.

 
Loading...

Последние мониторинги:
10.11.2018 / Одесские известия
10.11.2018 / Одесские известия
10.11.2018 / Одесские известия
10.11.2018 / Одесские известия
10.11.2018 / Одесские известия


© 2005—2018 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2018 S&A design team / 4.320