ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
 
Последнее видео
КРУГЛИЙ СТІЛ «Проблеми політичної та громадської діяльності ромської спільноти Одеської області»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода
Потрібна не лише увага
14.04.2018 / Газета: Одесские известия / № 29(5053) / Тираж: 18937

Службі в різних військових підрозділах Михайло Стукалов присвятив десять років свого життя. 18-літнім юнаком його викликали до райвійськкомату і вручили повістку. На той час хлопець заочно навчався в Уманському педагогічному інституті, одночасно опановував курси оператора комп’ютерного набору і працював учителем фізкультури в рідній школі села Новосавицьке.

Але служба в армії не перекреслила планів Михайла Сергійовича – він таки здобув вищу освіту, хоч педагогічна професія знадобилася йому набагато пізніше.

У 2007 році Стукалов підписав свій перший контракт з військовим формуванням. Тоді така форма проходження служби лише впроваджувалася в Україні, і хлопець вирішив іти в ногу з часом. Тим паче, що в державі панував мир і ніщо не віщувало лихої години. Спочатку служив у військах зв’язку, потім – у Військово-Морських силах. Коли розпочалася антитерористична операція на сході країни, Михайло одним з перших серед своїх армійських друзів дав згоду на участь у ній. Тоді у першу чергу на схід відправляли лише добровольців. Ще й нині Михайло не має права розголошувати інформацію про точне місце перебування свого підрозділу, тож про побачене розповідає небагато. Сказав лише, що служив у секторі «М» і в АТО був 7 місяців. А нещодавно вирішив закінчити свою військову кар’єру і повернувся до рідного села Новосавицьке.

Звичайно, він тішиться, що здобута педагогічна освіта знадобилася йому зараз. Завдяки цьому знову влаштувався у школу на посаду вчителя фізкультури. У свої 29 років ще не одружений, проживає з матір’ю і рідним братом, який зараз навчається в інституті Міністерства внутрішніх справ.

– Я повернувся до цивільного життя заради своєї родини, – розповів М.Стукалов. – У нас велике господарство і матері просто не під силу поратися одній. Мій молодший брат став курсантом, і на материні плечі лягла вся домашня робота. Тож я змушений був приїхати в рідне село аби вона так важко не працювала. Відверто кажучи, якби не ця сімейна обставина, я б служив і далі, бо завжди мріяв залишитися надстроковиком.

Михайло дуже вдячний своїй родині за допомогу і підтримку після повернення з АТО. На жаль, ні від кого більше він цього не відчув. Якщо проаналізувати піклування держави, то виявилося, що посвідчення учасника бойових дій ніяких особливих привілеїв не дає. Тож Стукалов пільгами не користується. Якоїсь уваги з боку місцевої влади чи інших чиновників Михайло також не побачив. Одного разу він звернувся за матеріальною допомогою, але так і не отримав її. Більше й не звертається. Знає, як заробити гроші своєю працею, і ні від кого не залежати.

– Я вважаю, що мені пощастило в плані адаптації до цивільного життя, – сказав М.Стукалов. – Вдома мене зустріли любляча родина і море турбот по господарству. Великим плюсом стало швидке поновлення на роботі і якісне спілкування з колегами. Тож я постійно зайнятий і це позитивно впливає на мій психологічний стан. Але є хлопці, які повертаються з війни морально зболеними і їм вкрай та терміново потрібні не лише увага рідних та суспільства, а й надзвичайно важливі речі – робота, лікування, психологічна реабілітація тощо. На жаль, багато АТОвців цього не отримують.

Автор: Олена Харченко
Поиск:
расширенный

Сергей Гриневецкий
ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ І НОВІ ВИМОГИ ДО ПІДГОТОВКИ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ
Підготовка кадрів для державної служби та органів місцевого самоврядування була і залишається однією з найважливіших передумов функціонування всієї системи влади. Протягом новітньої історії України ми мали змогу неодноразово переконатися в тому, що від рівня підготовки чиновництва залежить ефективність держави як такої. Навіть найкращі закони, рішення Уряду та програми залишаться нереалізованими, якщо рівень виконавців не буде відповідати поставленим завданням.

Презентован новый номер газеты «Всемирные Одесские Новости»
Устные чтения авторов, героев и читателей публикаций газеты «Всемирные Одесские Новости», конечно, же не могли уместиться в заявленный часовой регламент, который, понятное дело, был нарушен. Презентация осеннего Третьего номера вновь, пожалуй, к радости всех присутствующих, напомнила о многоголосии и разноплановости одесситов, призванных ещё 28 лет назад, в час создания Всемирного Клуба Одесситов его президентом Михаилом Жванецким, объединятся. И лозунг-призыв «Одесситы всех стран, соединяйтесь!» сработал и нашёл как нельзя лучшее подкрепление на страницах газеты.

 
Loading...

Последние мониторинги:
23.10.2018 / Вечерняя Одесса
23.10.2018 / Вечерняя Одесса
23.10.2018 / Вечерняя Одесса
23.10.2018 / Вечерняя Одесса
23.10.2018 / Вечерняя Одесса


© 2005—2018 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2018 S&A design team / 5.432