ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




Батьків не обирають…
25.04.2018 / Газета: Одесские известия / № 32(5056) / Тираж: 18937

За роки своєї журналістської діяльності мені не раз доводилося брати участь у рейдах, що проводять фахівці служби у справах дітей та ювенальної превенції. Зазвичай, спільно з представниками інших відповідальних інстанцій вони виїжджають у великі та малі села району і перевіряють умови проживання та виховання дітей у неблагополучних родинах.

Особисто на мене такі рейди впливають гнітюче. Адже у переважній більшості таких сімей не надто дбають про своїх кровинок, про тепло і затишок у будинку, про те, щоб на столі був хліб і до хліба, а малюки мали чисту постіль та одяг.

Практично в кожній хаті схожа картина – брудні дитячі речі валяються на підлозі, у казанах-каструлях порожньо, в кімнатах такий розгардіяш, що складається враження про відсутність дбайливої „жіночої руки”.

А все тому, що так звані батьки зовсім не переймаються тим, що принесе їм день прийдешній. Головне – щоб вчасно виплачували державну допомогу на дітей, за рахунок якої і намагаються розкошувати тато з мамою. Вони купують для своїх потреб мопеди, сучасні мобільні телефони, потужну музичну апаратуру і обов’язково – супутникові антени для суцільного відпочинку перед телевізором. І дарма, що у цей час шлунки їхніх дітей просто зводить від постійного недоїдання.

Коли запитуєш горе-матір, чому її діти живуть в таких жахливих умовах, зазвичай чуєш таку відповідь: „Та це ж у мене ремонт!”, „Ви саме приїхали у той момент, коли я мала прибирати, „Ось зараз збираюся готувати їжу…”

І що цікаво – майже у всіх матерів-одиначок, які виховують по троє, п’ятеро і навіть дев’ятеро дітей, є дебелий співмешканець. Він ніде не працює, а разом зі своєю коханою живе на дитячі виплати. Коли на картку заходять гроші, такі горе-батьки забувають про елементарні потреби своїх кровинок. Вони йдуть до магазину і купують собі цілими упаковками креветки, найдорожчу рибу до пива, цигарки (блоками) та інші продукти і предмети розкоші. І це не мої фантазії, а реальна дійсність, яку всі в селі бачать.

Представники соціальних служб щоразу намагаються зробити все можливе, аби батьки нарешті звернули увагу на своїх дітей і на належному рівні виконували свої обов’язки щодо їх виховання. На якийсь період такі заходи дають результати – в будинку наводиться лад, діти мають що поїсти і т.д. Але чому горе батьків слід примушувати до таких дій?

Звичайно, під час рейдів бувають й інші приклади: в будинках деяких багатодітних родин можна побачити скромність, що межує з бідністю, але всюди чистенько, дітки охайно одягнені та нагодовані. Одного разу ми застали матір-одиначку, яка саме прийшла з магазину. В торбині – крупи і дещо з господарчих товарів. Зі сльозами на очах жінка розповіла, що старша донька не ходить до школи через відсутність взуття відповідно до сезону. У родини також залишилася незораною невеличка присадибна ділянка і виникли труднощі з документами на отримання дитячих виплат. Безпосередньо під час розмови з жінкою сільський голова зателефонував до сільгоспвиробника, який обробляє пай родини, і нагадав про необхідність зорати город. Також він взяв на контроль оформлення паперів для виплати належної соціальної допомоги, а фахівці служби у справах дітей запропонували жінці прийти до їх робочого кабінету і вибрати з гуманітарної допомоги взуття та одяг.

Яким би складним не було виживання родини, але така матір ніколи не віддасть своїх дітей до притулку. А інша показово заплаче під час вилучення своїх діток і згадає про них лише тоді, коли закінчаться державні гроші. Плачуть і малюки, коли працівники служб тимчасово ізолюють їх від горе-матері. Бо вони вважають свою непутящу неньку найкращою у світі і не підозрюють, як хороше одноліткам у благополучній родині; як їхні батьки не сподіваються на державну допомогу і важко працюють, щоб у синів і доньок були нормальні побутові умови, їжа, одяг відповідно до сезону, а ще – любов, тепло та ласка. Але, як кажуть, батьків не обирають…

Автор: Олена Харченко

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні моніторинги:
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012