ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
 
Последнее видео
ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ «Непрозоре PROZORRO: Іллічівська філія ДП «Адміністрація морських портів України»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода
Сесію розпочали з кінця
13.06.2018 / Газета: Одесские известия / № 45(5069) / Тираж: 18937

… Дев’ятнадцята сесія Одеської обласної ради VII скликання мала загалом стрімкий і ритмічний перебіг, тож розгляд 61 важливого питання, винесеного на її порядок денний, не був аж надто тривалим. Блискавичні голосування добре узгоджених у комісіях питань лиш ледь-ледь пригальмовувалися суперечками про те, де взяти гроші на укріплення Північної стіни Білгород-Дністровської фортеці та залагодженням якихось технічних моментів. Щоправда, вийти на цю крейсерську швидкість депутатам вдалося не відразу. До порядку денного вони взялися лише через півтори години після відкриття засідання. Після традиційних вітань і нагороджень депутати прийняли відставку своєї колеги Марії Гайдар (її наступником став інший представник «Солідарності» Юрій Басюк). Потому розпочалася низка емоційно напружених депутатських виступів за доволі резонансними темами.

Так, депутат обласної ради Михайло Лазаренко порівнював з Освенцимом розташований у Балтському районі Піщанський інтернат для дітей-сиріт з вадами розумового розвитку. За словами депутата, тут взимку в кімнатах було +12...+14оС в приміщеннях, в деяких кімнатах не було світла, а в санвузлах гарячої води немає і досі. Голова Одеської ОДА Максим Степанов запевнив, що влада реагує на цю ситуацію. Зауважив, що саме під час ініційованих ним перевірок було виявлено недостачу вугілля у 100 тонн. З цього приводу ведеться слідство, директор вже написав заяву по звільнення.

Представники Опозиційного блоку закидали губернатору, що він не звітує належним чином перед облрадою за виконання делегованих повноважень, а також наполягали, що очільник ОДА незаконно призначив керівником художнього музею Олександра Ройтбурда. Втім, більшість депутатського корпусу цю претензію не підтримали.

А ось де народні обранці та облдержадміністрації виявилися одностайними – так це у питанні про санаторій Лермонтовський. Так само, як і раніше кілька нардепів від Одещини, вони вирішили звернутися до кабміну з проханням передати цю установу із державної власності в комунальну власність Одещини – щоб таким чином захистити здравницю від рейдерських посягань.

Усі ці позапланові важливі питання дещо й затримали початок розгляду запланованих пунктів порядку денного. Голова Одеської облради Анатолій Урбанський пояснив таке становище тим, що депутати хотіли якнайшвидше виступити з наболілим, доки голова ОДА не покинув сесійної зали. Відтак оте пекуче «різне» народні обранці не хотіли залишати на фінал, котрий міг відбуватися вже без важливого «гравця». Депутати облради оплесками зустріли пропозицію Анатолія Урбанського запровадити в роботі обласного «парламенту» такий собі аналог «години уряду», де народні обранці без поспіху могли б взаємодіяти з регіональним представництвом виконавчої влади.

Докладний репортаж про Дев’ятнадцяту сесію Одеської обласної ради VII скликання читайте на наших сторінках у суботньому номері, що вийде друком 16 червня.

Автор: -
Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
ЧЕРНОМОРСКИЙ ДНЕВНИК. ВЫПУСК №6 30.07.2018
Турция: Анкара поссорилась с Вашингтоном. Трамп угрожает санкциями, Эрдоган заявляет, что санкций не боится. Конфликт может иметь серьезные последствия для Черноморского региона. Молдова: парламентские выборы состоятся в феврале следующего года, а не осенью нынешнего, как ожидалось. Демократическая партия увеличивает свои шансы на победу. Правая оппозиция рискует проиграть еще до начала предвыборной кампании.

«Очереди» Ирины Озаринской
Серия акварельных работ «Очереди» одесского автора, художницы Ирины Озаринской Ozi представлена во Всемирном Клубе Одесситов.

 
Loading...

Последние мониторинги:
20.08.2018 / Комсомольская правда
20.08.2018 / Комсомольская правда
18.08.2018 / Одесские известия
18.08.2018 / Одесские известия
18.08.2018 / Одесские известия


© 2005—2018 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2018 S&A design team / 7.065