ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
 
Последнее видео
Одесса: религия и политика
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода
«Сі Бриз-2018»: флагман флоту ВМС США «Mount Whitney» вперше в Одесі
11.07.2018 / Газета: Одесские известия / № 52(5076) / Тираж: 18937

Навчання Сі Бриз – це багатонаціональні військові навчання, які проводяться на території України щорічно з 1997 року відповідно до «Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво з питань оборони та військових відносин» . Співорганізаторами навчань виступають України та США.

Їх метою є планування та проведення багатонаціональної морської операції з безпеки в кризовому регіоні, покращення співпраці і координації між країнами чорноморського регіону, відпрацювання маневрів в морі і на суходолі. За домовленістю Україна надає військову і цивільну інфраструктуру чорноморського узбережжя, а США підтримують навчання фінансово, надають поміч в техніці та обладнанні.

9 липня в Одесі офіційно відкрилися українсько-американські військові навчання серії «Сі Бриз». В урочистій церемонії відкриття взяли участь командувач Військово-Морських сил Збройних сил України віце-адмірал Ігор Воронченко, голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, керівники навчання від української і американської сторін контр-адмірал Олексій Неїжпапа і капітан 1-го рангу Метью Ліман.

Анатолій Урбанський подякував міжнародним партнерам та зазначив:

– Одеська область по праву вважається морськими воротами країни, які потребують надійного захисту. Тому завдяки таким навчанням, міжнародному досвіду ми рухаємося у напрямку зміцнення обороноздатності причорноморського регіону, нашої держави. І те, що Одеса є головною базою ВМС – велика честь для всіх жителів регіону.

– Головною особливістю цьогорічних навчань є те, що ми вперше відпрацьовуємо практично у повному складі нещодавно створений орган військового управління – Морське командування. Заплановані заходи підготовки наочно засвідчать нашу єдність і непохитну готовність разом захистити мир і цінності, які поділяє цивілізоване людство, – демократію, свободу, верховенство права, територіальну цілісність і непорушність кордонів суверенних держав, – наголосив віце-адмірал Ігор Воронченко.

Загалом цього року в маневрах беруть участь 19 країн. Крім співорганізаторів, України та США, – це Болгарія, Велика Британія, Грузія, Греція, Данія, Естонія, Індія, Італія, Канада, Литва, Молдова, Норвегія, ОАЕ, Польща, Румунія, Туреччина, Швеція.

До навчань буде залучено тридцять кораблів, катерів і суден, турецька субмарина, 25 літальних апаратів, близько 3 тисяч особового складу.

– Наявність підводного човна надасть маневрам складності. Субмарина гратиме роль супротивника, – повідомив Метью Ліман.

Маневри будуть проводитися в Оде­ській та Миколаївській областях, а також на визначених морських полігонах Північно-Західної частини Чорного моря. Особливістю навчань цього року буде те, що управління здійснюватиметься з борту штабного корабля, флагмана 6-го флоту ВМС США «Mount Whitney»( “Маунт Уітні”), який вперше бере участь у»Сі Бризі». Саме звідти, безпосередньо з моря, багатонаціональний штаб управлятиме діями підрозділів морського, повітряного та наземного компонентів навчання «Сі Бриз».

Також до навчань буде залучено «USS Porter» (DDG-78) – один із понад 60 есмінців класу «Arleigh Burke». Минулого разу ракетний есмінець заходив до порту Одеси.

Навчання триватимуть до 21 липня.

Автор: Марина Мунтян
Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
ЧЕРНОМОРСКИЙ ДНЕВНИК. ВЫПУСК №5 19.07.2018
Итоги брюссельского саммита НАТО: в Румынии будет размещен оперативный командный центр НАТО, а Турции «поняли и простили» покупку российских комплексов С-400. Двери НАТО для Украины и Грузии не закрыты, но и настежь их отворять пока не спешат.

Украина — Грузия: глубокое развитие культурного сотрудничества
Одесскую национальную научную библиотеку с рабочим визитом посетили грузинские коллеги. Итогом встречи стало подписание Меморандума о сотрудничестве между Национальной парламентской библиотекой Грузии и Одесской национальной научной библиотекой.

 
Loading...

Последние мониторинги:
20.07.2018 / Комсомольская правда
20.07.2018 / Комсомольская правда
20.07.2018 / Комсомольская правда
20.07.2018 / Порто-франко
20.07.2018 / Порто-франко


© 2005—2018 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2018 S&A design team / 4.656