ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
 
Последнее видео
Особливості підготовки та проведення ЗНО-2019
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода
«Сі Бриз-2018»: флагман флоту ВМС США «Mount Whitney» вперше в Одесі
11.07.2018 / Газета: Одесские известия / № 52(5076) / Тираж: 18937

Навчання Сі Бриз – це багатонаціональні військові навчання, які проводяться на території України щорічно з 1997 року відповідно до «Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво з питань оборони та військових відносин» . Співорганізаторами навчань виступають України та США.

Їх метою є планування та проведення багатонаціональної морської операції з безпеки в кризовому регіоні, покращення співпраці і координації між країнами чорноморського регіону, відпрацювання маневрів в морі і на суходолі. За домовленістю Україна надає військову і цивільну інфраструктуру чорноморського узбережжя, а США підтримують навчання фінансово, надають поміч в техніці та обладнанні.

9 липня в Одесі офіційно відкрилися українсько-американські військові навчання серії «Сі Бриз». В урочистій церемонії відкриття взяли участь командувач Військово-Морських сил Збройних сил України віце-адмірал Ігор Воронченко, голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, керівники навчання від української і американської сторін контр-адмірал Олексій Неїжпапа і капітан 1-го рангу Метью Ліман.

Анатолій Урбанський подякував міжнародним партнерам та зазначив:

– Одеська область по праву вважається морськими воротами країни, які потребують надійного захисту. Тому завдяки таким навчанням, міжнародному досвіду ми рухаємося у напрямку зміцнення обороноздатності причорноморського регіону, нашої держави. І те, що Одеса є головною базою ВМС – велика честь для всіх жителів регіону.

– Головною особливістю цьогорічних навчань є те, що ми вперше відпрацьовуємо практично у повному складі нещодавно створений орган військового управління – Морське командування. Заплановані заходи підготовки наочно засвідчать нашу єдність і непохитну готовність разом захистити мир і цінності, які поділяє цивілізоване людство, – демократію, свободу, верховенство права, територіальну цілісність і непорушність кордонів суверенних держав, – наголосив віце-адмірал Ігор Воронченко.

Загалом цього року в маневрах беруть участь 19 країн. Крім співорганізаторів, України та США, – це Болгарія, Велика Британія, Грузія, Греція, Данія, Естонія, Індія, Італія, Канада, Литва, Молдова, Норвегія, ОАЕ, Польща, Румунія, Туреччина, Швеція.

До навчань буде залучено тридцять кораблів, катерів і суден, турецька субмарина, 25 літальних апаратів, близько 3 тисяч особового складу.

– Наявність підводного човна надасть маневрам складності. Субмарина гратиме роль супротивника, – повідомив Метью Ліман.

Маневри будуть проводитися в Оде­ській та Миколаївській областях, а також на визначених морських полігонах Північно-Західної частини Чорного моря. Особливістю навчань цього року буде те, що управління здійснюватиметься з борту штабного корабля, флагмана 6-го флоту ВМС США «Mount Whitney»( “Маунт Уітні”), який вперше бере участь у»Сі Бризі». Саме звідти, безпосередньо з моря, багатонаціональний штаб управлятиме діями підрозділів морського, повітряного та наземного компонентів навчання «Сі Бриз».

Також до навчань буде залучено «USS Porter» (DDG-78) – один із понад 60 есмінців класу «Arleigh Burke». Минулого разу ракетний есмінець заходив до порту Одеси.

Навчання триватимуть до 21 липня.

Автор: Марина Мунтян
Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
МИФЫ ОБОРОНЫ ОДЕССЫ: СТАТИСТИКА АВИАЦИОННЫХ ПОТЕРЬ
Памятник в сквере героев-летчиков напоминает нам о подвиге летчиков 69-го истребительного авиаполка, защищавших в 1941 году небо Одессе.

«Золотые скрипки Одессы». Эпоха возрождения скрипичной легенды
Четвёртый Международный фестиваль «Золотые скрипки Одессы. Дети царя Давида» состоялся, но не прошёл, как рядовое праздничное событие. Это возрождение стремления к массовому, но и одновременно, элитарному искусству задумал и подарил одесситам заслуженный журналист Украины, музыкант, в прошлом — заведующий отделом струнных инструментов в школе им. П.Столярского, создатель и бессменный руководитель ТРК «Новая Одесса», «Медиа-Информ» Игорь Николаевич Покровский.

 
Loading...

Последние мониторинги:
13.11.2018 / Вести
13.11.2018 / Вечерняя Одесса
13.11.2018 / Вечерняя Одесса
13.11.2018 / Вечерняя Одесса
13.11.2018 / Вечерняя Одесса


© 2005—2018 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2018 S&A design team / 4.729