ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Про проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) випускників середніх загальноосвітніх навчальних закладів у 2019 році
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода
Одеса святкувала звільнення
13.04.2019 / Газета: Одесские известия / № 26(5149) / Тираж: 18937

10 квітня в Одесі відзначили 75-ту річ­ницю з Дня визволення міста від ні­мецько-фашистських загарбників та їхніх сателітів. Урочистості почалися з покладання квітів до пам’ятника Неві­домому матросу в парку Шевченка. Пот­рапити сюди було не так і просто. Щоб отримати доступ до монументу, слід було пройти через рамку металошукача. Так запобігають можливим провокаціям. Утім, в той день їх майже не було. Чи не єдиний конфлікт у поліцейських виник з чоловіком, який відмовлявся зняти георгіївську стрічку (заборонену символіку в Україні).

Усю територію парку Шевченка пат­рулювали правоохоронці та солдати Нац­гвардії. Біля пропускного пункту вони оглядали людей з металодетектором, пропонували відкрити сумки і про­демонструвати відсутність предметів, що можуть заподіяти шкоду навколишнім. У минулі роки вже траплялися конфлікти, тому й було вирішено вжити такі заходи безпеки. На Алеї Слави все пройшло тихо і спокійно, проте і людей там від самого початку було мало. Вранці прийшли люди похилого віку, фотографувалися і переживали, що не встигнуть під’їхати до площі 10 квітня до закінчення заходу. Багато хто приносив квіти до пам’ятника Невідомому матросу, не чекаючи офіційного старту.

Основні масові заходи відбувалися на площі 10 Квітня, названої на честь дати визволення Одеси. На площу, до оновленого обеліска «Крила перемоги», ближче до 11-ої ранку підтягнулися небайдужі жителі з різних районів міста. Тут були чиновники, пенсіонери, нечисленні ветерани, курсанти, молодь. Вони поклали квіти до обеліска, вшанувавши пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання. Перед цим площею з боку проспекту Шевченка марширували солдатські оркестри. Вони відіграли гімн нашої країни, в той час як військові урочисто салютували у повітря з вогнепальної зброї.

75-ту річницю визволення Оде­си, по закінченню всіх заходів, відзначили святковим феєрверком. У всіх районах міста, з 9 до 10 квітня, виступали учасники фестивалю духових ор­кестрів «Весняна Одеса». Відбу­валися урочисті заходи, концерти під відкритим небом, люди покладали траурні вінки та квіти біля пам’ятників у всіх кінцях Одеси. На мітингах були присутні учасники Другої світової війни, учні шкіл, просто небайдужі громадяни. У міських бібліотеках відбулися презентації та книжкові виставки, були викладені історичні матеріали, які познайомили всіх бажаючих з періодом, коли Одеса була під німецько-румунською окупацією.

Автор: Марія Шевчук
Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
ДОДОН ОСВОБОЖДЕННЫЙ. ЧТО ДЕЛАТЬ КИЕВУ С МОЛДОВОЙ ПОСЛЕ ПЛАХОТНЮКА
Суть молдавской политики состоит в получении выгод от более сильных игроков. Вся новейшая история Молдовы – это балансирование между интересами партнеров и на Западе, и на Востоке

12-й ежегодный чемпионат по ирландским танцам ODESSA OPEN FEIS пройдет 22 июня
В соревновании примут участие 130 танцоров из разных школ Киева, Минска, Томска, Днепра, Харькова, Львова, Черкасс, Запорожья, Одессы. Участники соревнуются в сольных и групповых танцах, в возрастных категориях. Судья турнира – Rachael Nugent (Ирландия).


Последние мониторинги:
20.06.2019 / Вечерняя Одесса
20.06.2019 / Вечерняя Одесса
20.06.2019 / Вечерняя Одесса
20.06.2019 / Вечерняя Одесса
20.06.2019 / Вечерняя Одесса


© 2005—2019 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2019 S&A design team / 4.647