ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
 
Последнее видео
Прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА про тенденції дня голосування на виборах Верховної Ради в Одеській області
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода
Резниковські читання в Одесі
17.04.2019 / Газета: Одесские известия / № 27(5150) / Тираж: 18937

Ім’я засновника одеської педіатричної школи академіка Бориса Резника добре відоме у провідних дитячих клініках світу. Дослідження вченого та практика педіатрії дозволили врятувати життя тисячам новонароджених.

Борис Резник першим поєднав комп’ю­терні технології з практикою дитячої медицини, дав чіткі відповіді на питання щодо щеплення дітей, створив в Одесі спеціалізований педіатричний центр.

Дев’яносторіччю з дня народження цього видатного вченого було присвячено міжнародну науково-практичну конференцію «Новітні технології в педіатричній науці, практиці та освіті», яку вже традиційно називають «Резниковськими читаннями»

На майданчику конференції розгорнулися жваві дискусії щодо реформування системи охорони здоров’я, яке ставить педіатрів, фахівців дитячої медицини в нові умови роботи.

— На обговорення винесено також питання стандартизації медичної допомоги дітям, озвучено рекомендації для застосування перевірених доказовою медициною методів лікування дитячих хвороб. Характерно, що нові підходи кожна лікувальна установа сьогодні обирає самостійно, а це яскравий доказ децентралізації, про яку у медичному середовищі йшлося вже багато років, — розповідає професор, завідувач кафедри педіатрії Одеського національного медичного університету Микола Аряєв.

Учасники конференції активно дослідили питання вакцинації дітей, яке хвилює не тільки батьків, а й усю громадськість:

- Робота з щеплення постійно піддається перегляду. Кожен рік приносить усе нові й нові види вакцин, як відповідь на загрозливі для здоров’я дітей хвороби, — підкреслив Микола Аряєв,- тож дитячому лікарю необхідно добре орієнтуватися в сучасних препаратах, обираючи найефективніші.

Серед основних викликів, що перебувають у сфері уваги педіатрів також захворювання дихальних органів і, особливо, проблеми виходжування недоношених дітей, які перебувають у зоні високого ступеню ризику.

— Останнім часом дитяча смертність в Україні знизилася в три рази — а це важливий індикатор ефективності медичної педіатричної служби, в решті решт, показник благополуччя суспільства, — зазначив професор Микола Аряєв.

Учасники “Резниковських читань” визнали актуальним і корисним для обговорення представницький список доповідей і виступів на конференції провідних вітчизняних та іноземних фахівців дитячої медицини.

— Такі зустрічі з колегами відкривають широкі можливості для ознайомлення з новинками педіатрії, і, що важливо, націлюють на щоденний подальший пошук, — таку загальну думку учасників читань висловила лікар-педіатр з міста Любомир Волинської області Олена Дець.

Автор: Катерина Віленська
Поиск:
расширенный

Евгений Черненко
Владимир Передерий: Одесская таможня обязана сохранить лучших сотрудников во время реформы
В июле Одесская таможня впервые с начала 2019 года выполнила и перевыполнила план по поступлениям в Государственный бюджет. Несмотря на укрепление курса гривны, рост платежей по сравнению с июлем 2018 года составил 26%, что эквивалентно 741 миллиону гривен. А по итогам 7 месяцев – более 30% или 5,3 миллиарда гривен. И.о. начальника Одесской таможни Владимир Передерий уверен, что эти позитивные результаты достигнуты благодаря созданным за последние несколько месяцев стабильным и предсказуемым условиям для работы бизнеса. В интервью нашему изданию Владимир Передерий рассказал о борьбе с контрабандой, кадровом голоде и мифах, которые сформировались вокруг Одесской таможни за последние годы.

V Фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері — 2019» з 30 серпня — 15 вересня
9 днів Фестивалю, 9 унікальних музичних подій, 9 незабутніх вечорів прекрасної музики! Прем'єри, мистецьки відкриття, чудові зустрічі, насолода від залучення до головної культурної події вересня в Одесі — все це V Фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері — 2019»


Последние мониторинги:
20.08.2019 / Вечерняя Одесса
20.08.2019 / Вечерняя Одесса
20.08.2019 / Вечерняя Одесса
20.08.2019 / Вечерняя Одесса
20.08.2019 / Вечерняя Одесса


© 2005—2019 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2019 S&A design team / 3.926