ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Прес-бріфінг заступника Голови НБУ щодо оптимізації банкнотно-монєтного ряду національної валюти
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода
Вишиванка в обласному парламенті
18.05.2019 / Газета: Одесские известия / № 37(5160) / Тираж: 18937

До Всесвітнього флешмобу працівники апарату Одеської обласної ради раніше орендували вишиванки, та нині кожен намагається мати власну. Наприклад, у начальника відділу правового аналізу апарату облради Романа Самофалова вишиванок декілька. Він вважає їх дуже зручним елементом одягу, особливо улітку. Тож у його гардеробі є сорочка, вишита у кольорах Державного Прапору України та подарунок від друзів на День народження – синьо-блакитна вишиванка кольорів морської столиці України – Одеси.

«Сьогодні я одягнув одну з улюб­лених моїх вишиванок, яку придбав багато років тому на Закарпатті. На чорнім полотні червоними нитками вишиті орнаменти-обереги навколо горловини, зап’ястя та понизу сорочки, – розповів Роман Олександрович. — Такі сорочки вважалися особливими, адже їх переважно вишивали матері без упину (тобто, не відриваючись від шиття), котрі проводжали своїх синів на війну. Вважалося, що вишита у такий спосіб сорочка оберігала у бою воїнів від меча та кулі. Серед орнаментів на моїй вишиванці є могутні захисні солярні знаки – хрести та коловороти, сакральний квадрат Сварога – верховного бога давніх слов’ян, символ небесної сили. Хвилясті лінії в орнаменті – захист від напастей на воді».

Розмаїття вишитих сорочок, суконь та елементів національного одягу створило святковий настрій у приміщенні облради. Працівники апарату у такий спосіб виражають свою національну та громадянську позицію, культурну освіченість та духовну свідомість.

«Наші предки надавали особливу увагу сакральному значенню вишивки. Нам, людям XXI століття, важливо традиції зберегти, примножити й передати наступним поколінням. Тому День вишиванки важливо проводити саме у робочі дні», – вважає голова обласної ради Анатолій Урбанський.

Автор: -
Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
Украинский эксперт: У новой коалиции приднестровский конфликт может отойти на второй план
С утверждением нового правительства в Кишиневе, в отношениях Украины и Молдовы, скорее всего, будет сделана пауза, - считает заведующий отделом исследований Придунайско-Черноморского региона Национального института стратегических исследований Артем Филипенко.

Конструктивный диалог транспортной интеллигенции в Одессе
В конце мая в Одессе успешно завершила работу ХVIII-ая Международная неделя по торговле и транспорту, выставка «Интер-ТРАНСПОРТ». Под девизом «Диалог. Доверие. Действие» в Одессе прошла традиционная встреча транспортной интеллигенции Украины и зарубежья — партнеров, друзей, руководителей предприятий и организаций транспортной отрасли и грузовладельцев с потребителями транспортных услуг.


Последние мониторинги:
26.06.2019 / Одесская жизнь
26.06.2019 / Одесские известия
26.06.2019 / Одесские известия
26.06.2019 / Одесские известия
26.06.2019 / Одесские известия


© 2005—2019 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2019 S&A design team / 3.859