ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Презентация 27-го выпуска историко-краеведческого альманаха «Юго-Запад. Одессика»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода
Вишиванка в обласному парламенті
18.05.2019 / Газета: Одесские известия / № 37(5160) / Тираж: 18937

До Всесвітнього флешмобу працівники апарату Одеської обласної ради раніше орендували вишиванки, та нині кожен намагається мати власну. Наприклад, у начальника відділу правового аналізу апарату облради Романа Самофалова вишиванок декілька. Він вважає їх дуже зручним елементом одягу, особливо улітку. Тож у його гардеробі є сорочка, вишита у кольорах Державного Прапору України та подарунок від друзів на День народження – синьо-блакитна вишиванка кольорів морської столиці України – Одеси.

«Сьогодні я одягнув одну з улюб­лених моїх вишиванок, яку придбав багато років тому на Закарпатті. На чорнім полотні червоними нитками вишиті орнаменти-обереги навколо горловини, зап’ястя та понизу сорочки, – розповів Роман Олександрович. — Такі сорочки вважалися особливими, адже їх переважно вишивали матері без упину (тобто, не відриваючись від шиття), котрі проводжали своїх синів на війну. Вважалося, що вишита у такий спосіб сорочка оберігала у бою воїнів від меча та кулі. Серед орнаментів на моїй вишиванці є могутні захисні солярні знаки – хрести та коловороти, сакральний квадрат Сварога – верховного бога давніх слов’ян, символ небесної сили. Хвилясті лінії в орнаменті – захист від напастей на воді».

Розмаїття вишитих сорочок, суконь та елементів національного одягу створило святковий настрій у приміщенні облради. Працівники апарату у такий спосіб виражають свою національну та громадянську позицію, культурну освіченість та духовну свідомість.

«Наші предки надавали особливу увагу сакральному значенню вишивки. Нам, людям XXI століття, важливо традиції зберегти, примножити й передати наступним поколінням. Тому День вишиванки важливо проводити саме у робочі дні», – вважає голова обласної ради Анатолій Урбанський.

Автор: -
Поиск:
расширенный

Ректор Игорь Коваль
ВЫБОРЫ, ВЫЗОВЫ И ОДЕССКИЙ УНИВЕРСИТЕТ
Игорь Николаевич Коваль, ректор ОНУ им. Мечникова – политолог, эксперт-международник. Накануне нового учебного года беседуем с доктором политических наук, профессором И. Ковалем о тектонических сдвигах в международном политикуме и 154-летних традициях Одесского университета.

СКВЕР МИРУ. НОВИЙ ЗАТИШНИЙ КУТОК МИРНОЇ ОДЕСИ
Сьогодні, 20 вересня, напередодні Міжнародного дня миру, Сергій Гриневецький як почесний член Президії Одеської обласної ради миру взяв участь у церемонії відкриття Скверу миру.


Последние мониторинги:
19.09.2019 / Вечерняя Одесса
19.09.2019 / Вечерняя Одесса
19.09.2019 / Вечерняя Одесса
19.09.2019 / Вечерняя Одесса
19.09.2019 / Вечерняя Одесса


© 2005—2019 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2019 S&A design team / 4.392