ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




«ЗАМОВТЕ СЛОВО ПРО КНИГУ»
18.05.2019 / Газета: Чорноморські новини / № 38(22057) / Тираж: 8525

Уже традиційно в рамках виставки-форуму «Українська книга на Одещині» проводиться конкурс на кращий читацький відгук на новодруки, які стали переможцями престижних літературних рейтингів.

Надійшло вже багато відгуків і цьогоріч. Найактивніша тут молодь. Зокрема, до цієї культурно-просвітницької акції долучилися студенти Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського, Академії харчових технологій, факультету журналістики ОНУ ім. І.І. Мечникова та інших наших вишів.

Слід зазначити, що з новинками-номінантами можна ознайомитися на виставці в ОННБ. Зазирнімо на виставку й ми.

Ось українсько-єврейське видання-альбом поета Григорія Фальковича «Шалахмонеси» з малюнками художника Павла Фішеля, удостоєне президентської премії «Українська книжка року».

Ось дослідження Богдана Гориня «Святослав Гординський на тлі доби» — про видатного митця, поета, літературознавця, перекладача, та ексклюзивний інформаційний репортаж «І знову я влізаю в танк…» Оксани Забужко — цьогорічних лауреатів Шевченківської премії.

Серед кращих книг — «Візерунок на камені. Микола Бажан: життєпис (не)радянського поета» Віри Агєєвої та збірка короткої прози десятьох авторів «Любов така» — про почуття, яке шукає людина.

Переможцями Міжнародної літературної премії ім. М. Гоголя були спогади про час, події і людей в Україні та Європі Юрія Мереха «Я-мене-мені…», «Листи до друга в США (1990 — 2002)» Павла Глазового, «Зимова казка» для дітей Ольги Ченки (це видання оформили школярі з Умані).

Бібліотека представляє для дітей «Зайчикову книжечку» лауреата Міжнародної премії ім. Лесі Українки Івана Андрусяка з чарівними ілюстраці-ями Ольги Кузнецової. Одним з переможців всеукраїнського рейтингу «ЛітАкцент року» стала «Дівчина з міста» Олени Рижко, героїня якої переїхала до села.

Серед переможців всеукраїнського рейтингу «Книжка року» — найповніший реєстр екслібрисів «Український книжковий знак ХІ—ХХ ст. Каталог колекції Степана Давимуки» (укладачка Лариса Купчинська).

Монографію Оксани Дзери «Біблійна інтертекстуальність і переклад: англо-український контекст» представили організатори Літературно-наукового конкурсу ім. Воляників-Швабінських.

Один з найкращих дизайнів має книжка Андрія Сови і Ярослава Тимчака «Наш Боберський. Основоположник української тіловиховної і спортової традиції» — про спортсмена-руховика, педагога, професора кінця ХІХ — першої половини ХХ стліть.

Тож, як бачимо, для відгуку можна обрати книжку на будь-який смак — від дитячої чи юнацької до наукової, за улюбленою темою чи улюбленого автора. Звертайтеся до Одеської національної наукової бібліотеки за адресою: вул. Пастера, 13 або за телефоном (093)573-93-49.

Підсумки конкурсу будуть оголошені під час проведення Всеукраїнської виставки-форуму 7—9 червня, на переможців чекають премії.

Слід додати, що багаторічним партнером конкурсу читацьких рецензій є президент Ротарі-клубу «Одеса-Рішелье» Віктор Денисов, автор соці-ального проекту «Одеські виставки. Сторінки історії», доцент Одеської національної морської академії, член-кореспондент Транспортної академії України, кандидат технічних наук та член вченої ради ОННБ.

Автор: Вікторія ЛАВРЕНЮК, провідний бібліограф ОННБ.

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні моніторинги:
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 18.04.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.021