ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Вогняне лихо у скорботному будинку
12.06.2019 / Газета: Одесские известия / № 44(5167) / Тираж: 18937

За інформацією ГУ ДСНС України в Одеській області 10 червня о 21:44 до Служби порятунку надійшло повідомлення про загорання у відділенні № 7 Комунального некомерційного підприємства «Одеський обласний медичний центр психічного здоров’я» Одеської облради за адресою Академіка Воробйова, 9.

О 21:51 на місце пожежі прибули перші пожежно-рятувальні підрозділи та встановили. що відкритим полум’ям горить дах одноповерхової будівлі. Рятувальники провели розвідку і приступили до порятунку людей.

Вогнеборці врятували 15 осіб та передали їх бригадам швидкої медичної допомоги, з них 4 особи перебували у непритомному стані, і їх, на жаль, не вдалось реанімувати. Пізніше надійшла інформація про загибель ще двох людей. На місці події працювали дві оперативні дільниці: одна — на рятування людей, друга — на гасіння пожежі. Психологи ДСНС надавали підтримку усім, хто потребував допомоги.

Пожежа була локалізована о 22:53 та о 23:19 ліквідована на площі 500 квадратних метрів.

Всього були залучені 57 чоловік особового складу та 12 одиниць техніки.

Згідно з висновком рятувальників, попередньою причиною пожежі стало занесення вогню ззовні.

11 червня начальник Головного управління Нац­поліції в Одеській області Олег Бех дав коментарі з приводу жахливої пожежі, що сталася в медичному центрі психічного здоров’я. За його словами, в будівлі перебувала 51 особа — пацієнти і троє співробітників, зокрема, медсестра і дві санітарки. Він зазначив, що на місці пожежі було виявлено чотири мертвих людини – троє пацієнтів і медична сестра. Ще двоє пацієнтів померли в лікарні.

Як повідомив начальник поліції, слідчі кваліфікували пожежу як вбивство.

Кримінальні справи заведені за статтею «умисне вбивство» і частини статті «порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки».

Хто винен?

Начальник відділу комунікації ГУ Нацполіції в Одеській області Любов Гордієвська розповіла деякі подробиці: «Дзвінок про пожежу надійшов 10 червня приблизно о 22:00. До місця події було направлено слідчо-оперативну групу. Одразу ж було проведено первинний огляд місця події, опитані свідки серед персоналу відділення, де сталася пожежа, й інші працівники лікарні. Для розслідування обставин пожежі була створена посилена слідчо-оперативна група зі співробітників управління ГУНП і Суворовського відділення поліції».

За інформацією правоохоронців, в рамках кримінальних справ в кабінетах посадовців медичного центру, а також в адміністративному корпусі закладу тривають обшуки.

Громадські активісти, стверджують, що письмово зверталися до Міністерства охорони здоров’я з проханням встановити протипожежну сигналізацію в психлікарні. Але отримали відповідь, що «лист складено некоректно»…

У той же час, за словами волонтерів, в згорілому відділенні було багато відеокамер, і початок займання повинні були одразу ж помітити...

«Осередок пожежі був не в приміщенні, де проходило лікування, а під навісом так званого господарського призначення для сушки білизни і зберігання різних побутових речей», — розказав журналістам заступник директора Департаменту попередження надзвичайних ситуацій Руслан Буханець.

Він запевнив, що причина пожежі не пов’язана з несправністю устаткування.

Руслан Буханець також припустив, що причиною пожежі може бути як підпал, так і куріння.

За його словами, в будівлі проводи­лися перевірки протипожежного стану.

«Проводилися вони в 2017 році, 2018 році, і остання перевірка була в березні поточного року ... З моменту першої перевірки більше половини зауважень були виправлені», — повідомив Буханець.

Серед іншого, почався процес монтажу протипожежної сигналізації, яка, за його словами, в тій частині закладу, де виникла пожежа, вже була змонтована і спрацювала.

Що буде зроблено?

У зв’язку із пожежею відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за участі начальника управління обласної ради з майнових відносин Віктора Лунгула.

Директор департаменту охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації Олена Тєряєва доповіла, що зараз у лікарнях області перебуває четверо постраждалих внаслідок пожежі з різними ступенями тяжкості стану здоров’я. Віктор Лунгул повідомив, що медичний центр психічного здоров’я перебуває у власності Одеської обласної ради. На момент загоряння в усіх його будівлях система пожежної сигналізації та оповіщення про пожежу була справною і спрацювала вчасно.

Голова обласної Ради Анатолій Урбанський висловив співчуття рідним та близьким загиблих та наголосив: «Ми з колегами вирішили виплатити разову фінансову допомогу сім’ям загиблих внаслідок пожежі по 100 тисяч гривень та сім’ям постраждалих – по 50 тисяч гривень.

У зв’язку з трагедією 12 червня оголошено Днем жалоби ​​в Одеській області.

Про це повідомив виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Сергій Паращенко.

Стало відомо ім’я та прізвище загиблої медсестри. Це 55-річна Юлія Никитіна. За інформацією, яка з’явилася в мережі Інтернет, вона задихнулася чадним газом, намагаючись врятувати пацієнтів.

Серед загиблих також:

85-річні Марія Пастернак, Лідія Поровкова та Семен Клапчук. 82-річна Галина та 91-річний Михайло Лазарєв. Усі вони були пацієнтами закладу.

Як стало відомо, Президент України Володимир Зеленський дав завдання прем’єр-міністрові Володимиру Гройсману організувати державну комісію:

«Пожежа в Одеській психіатричній лікарні — це страшна трагедія. Пожежу ліквідовано, але є шестеро загиблих. Доручаю прем’єру Гройсману негайно створити держкомісію з розслідування. Причини буде з’ясовано. Мої співчуття рідним і близьким загиблих», – заявив президент.

У зв’язку із пожежею, яка сталася 10 червня в комунальній установі «Одеський обласний медичний центр психічного здоров’я», відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за участі начальника управління обласної ради з майнових відносин Віктора Лунгула, керівників окремих управлінь та відділів облдержадміністрації, установ та організацій області, керівництва та представників Одеської міської ради, регіональних управлінь Державної служби надзвичайних ситуацій, Національної поліції, Прокуратури та Служби безпеки України. Засідання провів в.о. голови Одеської обласної адміністрації Сергій Паращенко.

Присутні заслухали доповіді керівників регіональних управлінь Державної служби надзвичайних ситуацій, Національної поліції та Прокуратури щодо наслідків надзвичайної події, яка сталася у лікарні та призвела до загибелі людей. Наразі проводиться огляд місця загоряння та продовжуються оперативно-слідчі дії. Фахівці вважають ймовірною причиною пожежі занесення стороннього джерела запалювання ззовні.

Директор департаменту охорони здоров’я ДДА Олена Тєряєва доповіла, що зараз у лікарнях області знаходяться четверо постраждалих внаслідок пожежі з різними ступенями тяжкості стану здоров’я. Всього через пожежу у лікарні загинули шестеро осіб, з яких – п’ятеро пацієнтів та одна медична сестра.

Начальник управління обласної ради з майнових відносин Віктор Лунгул повідомив, що будівля КУ «Одеський обласний медичний центр психічного здоров’я» знаходиться у власності Одеської обласної ради. На момент загоряння в усіх будівлях Одеського обласного медичного центру психічного здоров’я система пожежної сигналізації та оповіщення про пожежу була справною і спрацювала вчасно.

Спілкуючись з журналістами перед початком засідання, голова обласної Анатолій Урбанський висловив співчуття рідним та близьким загиблих та наголосив: «Нами з колегами було прийнято рішення щодо виплати разової фінансової допомоги сім’ям загиблих внаслідок пожежі по 100 тисяч гривень та сім’ям постраждалих – по 50 тисяч гривень. 12 червня в Одеській області оголошено День жалоби». Також дану інформацію повідомив в.о. голови Одеської обласної адміністрації Сергій Паращенко під час роботи обласної комісії.

Автор: Вікторія Єрьоменко

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 28.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 28.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 28.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 28.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 28.11.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.015