ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Презентация 27-го выпуска историко-краеведческого альманаха «Юго-Запад. Одессика»
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода
Професія медіатор: вирішити суперечку і зберегти стосунки
12.06.2019 / Газета: Одесские известия / № 44(5167) / Тираж: 18937

Брат і сестра ділять батьківську квартиру. У сестри є житло, але вона не відступає. Сваряться, воюють, судяться і знову сваряться. Хтось порадив звернутися до медіатора. З’ясувалося, сестра все життя таїла образу, що батьки люблять брата більше, ніж її, і тому «захищала» себе. А брат навіть і не здогадувався про це. Коли поговорили, поплакали, обнялися.

З античних часів

Ця ситуація змодельована. І вона найточніше відображає мету роботи медіатора — вирішення конфлікту при збереженні добрих стосунків. Справжні історії медіатор повідати не має права, оскільки повинен берегти таємницю як священик або лікар.

Медіация – це процедура примирення конфліктуючих сторін шляхом їх вступу до добровільних переговорів за допомогою третьої сторони – посередника (медіатора). Він сприяє врегулюванню суперечки. Традиції медіації, примирення, досудового вирішення суперечок відомі з античних часів. Сайт МШК наводить приклад, як у 1926 році після масштабних залізничних страйків Конгрес США ухвалив рішення заснувати Національну конфліктну комісію, юрисдикція якої поширювалася на врегулювання трудових суперечок в галузі. Першу половину двадцятого століття державна медіація в США розвивалася за галузевим принципом. Зараз більшість федеральних судів США використовують в своїй практиці процедури альтернативного врегулювання суперечок.

Медіація можлива практично в будь-яких конфліктах. І між сусідами, коли суперечка про межі ділянки, і коли хтось необережно залив сусіда знизу. Медіація допомагає вирішувати і конфлікти в бізнесі. Це завжди оптимальний варіант, якщо для сторін важливо не лише врегулювати суперечку, але і зберегти стосунки. Коли важливими є стосунки між членами сім’ї, близькими сусідами і партнерами по бізнесу – тоді є спосіб вирішити практично будь-яку спірну ситуацію. Медіація в цьому допоможе.

Екс-голова Верховного Суду Ізраїлю Аарон Барак відзначив, що «Медіація — не лише техніка. Це культура способу спільного співіснування, де замість домінуючого вирішення конфлікту між державою і індивідуумом, на чільне місце виходить компромісне рішення.»

Як стати медіатором

Зараз у жителів України є можливість освоїти престижну і потрібну професію. В червні Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, Центр лідерства відкриває набір на сертифікаційну програму з підвищення кваліфікації «Основи медіації та діалогу». Програму розробляли практики медіації та діалогу. Викладати в кожному модулі будуть – юристи, психологи, соціологи, політологи та медіатори-практики. Навчання орієнтовано на широке коло слухачів і може бути корисним як теоретикам, вченим і викладачам, так і практикам, які працюють в допомагаючих професіях та практикуючим медіаторам.

Рабі Моше бен Маймон, один з найбільших філософів середньовіччя, говорив, що той суд, який приведе сторони до мирної угоди, — вважається всемогутнім. Що ж, у нас з’явився шанс стати сильнішими.

Автор: Светлана Лехтман
Поиск:
расширенный

Ректор Игорь Коваль
ВЫБОРЫ, ВЫЗОВЫ И ОДЕССКИЙ УНИВЕРСИТЕТ
Игорь Николаевич Коваль, ректор ОНУ им. Мечникова – политолог, эксперт-международник. Накануне нового учебного года беседуем с доктором политических наук, профессором И. Ковалем о тектонических сдвигах в международном политикуме и 154-летних традициях Одесского университета.

СКВЕР МИРУ. НОВИЙ ЗАТИШНИЙ КУТОК МИРНОЇ ОДЕСИ
Сьогодні, 20 вересня, напередодні Міжнародного дня миру, Сергій Гриневецький як почесний член Президії Одеської обласної ради миру взяв участь у церемонії відкриття Скверу миру.


Последние мониторинги:
19.09.2019 / Вечерняя Одесса
19.09.2019 / Вечерняя Одесса
19.09.2019 / Вечерняя Одесса
19.09.2019 / Вечерняя Одесса
19.09.2019 / Вечерняя Одесса


© 2005—2019 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2019 S&A design team / 6.766