ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Особливості підготовки та проведення ЗНО-2020
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода
Кому липень пенсії додасть?
06.07.2019 / Газета: Одесские известия / № 51(5174) / Тираж: 18937

Днями Уряд ухвалив постанову, що передбачає підвищення липневих пенсійних виплат окремим категоріям громадян. Про що саме йдеться? Із таким запитанням «Одеські вісті» звернулась до начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Олександра Буряченка.

- Олександре Євгеновичу, якій категорії осіб варто очікувати на підвищення пенсії у липні?

- У відповідності із постановою КМУ від 26.06.2019 № 543 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» перш за все суттєво змінилися мінімальні розміри пенсій у інвалідів війни І, ІІ та ІІІ груп, а також в учасників бойових дій, які досягли 85-річного віку і за статусом прирівнюються до інвалідів війни.

З 1 липня їх мінімальні розміри пенсій (з урахуванням надбавок, підвищень, доплат, щомісячних компенсацій, інших виплат, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) збільшено для І групи — з 285 до 650 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, для ІІ групи – з 255 до 525 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, для ІІІ групи — з 225 до 360 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.

Зважаючи на те, що прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з липня також виріс до 1564,00 грн, то відповідно і мінімальні розміри пенсій становлять у 1 групи – 10166,00 грн; у ІІ групи — 8211,00 грн, у ІІІ групи – 5630,40 грн. Тобто, в середньому пенсії інвалідам війни збільшено на 3015, 21 грн.

Окрім цього Уряд запровадив перерахунок пенсій громадянам, які мають тривалий стаж, але через низьку зарплатню, що отримували за місцем роботи, розмір їх пенсійних виплат був невисокий. Починаючи з 1 липня цій категорії громадян за наявності страхового стажу у жінок 30 років, у чоловіків 35 років встановлюється доплата до пенсії в сумі, яка не досягає до 2000 грн.

Наприклад, жінка при стажі 32 роки отримувала пенсію 1727,33 грн. З 1 липня їй буде встановлено доплату в сумі 272,67 грн .

Перерахунок проведено незалежно від виду отримуваної пенсії (за віком, по інвалідності, за вислугу років чи в разі втрати годувальника) і незалежно від того, працює на сьогодні особа чи ні. В середньому по області розмір підвищення цій категорії осіб становить 268,75 грн.

Також проведено ще один важливий перерахунок пенсій. Він стосується учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У відповідності з прийнятою постановою військовослужбовцям, зокрема військовозобов’язаним, призваним на військові збори, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження військової служби (військових зборів) і внаслідок цього стали інвалідами, з 1 липня пенсії перераховані за встановленою формулою, виходячи з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Так, якщо особу було призвано на збори через військовий комісаріат для виконання робіт по ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, і на сьогодні ця людина має інвалідність 2-ї групи внаслідок захворювання, отриманого при виконанні обов’язків військової служби, при ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (має 70% втрати працездатності,) її розмір пенсії з 1 липня з урахуванням всіх надбавок, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною, збільшився з 3988,20 грн до 8911,25 грн.

І четвертий перерахунок, який проведено органами Пенсійного фонду України в липні — це перерахунок у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму, для осіб, які втратили працездатність. Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» вказаний мінімум з 1 липня збільшено з 1497 грн до 1564 грн. У зв’язку з цим перераховано пенсійні виплати, розмір яких розраховується із урахуванням прожиткового мінімуму. Це і мінімальні розміри пенсій, і надбавки за понаднормативний стаж, підвищення учасника бойових дій та інші виплати.

- Скільки ж осіб по області отримають збільшений розмір пенсій в липні?

- В цілому в результаті проведених перерахунків розмір пенсії збільшено понад 458 тис. особам. Через зміну прожиткового мінімуму збільшено пенсії понад 323 тис. осіб, більше, ніж 132 тис. осіб встановлено доплату до 2000 грн, 2842 інвалідам війни збільшено мінімальні пенсії, перераховано пенсії 427 учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

- А як бути, коли особа має право на збільшення пенсії, але з якихось незалежних від неї причин в липні отримає пенсію як раніше?

- Якщо буде такий випадок, то необхідно звернутися до органу Пенсійного фонду України за місцем проживання, де з’ясують причину, чому не здійснено перерахунку і недоотримана сума пенсії буде донарахована.

Ще раз хочу зазначити, що всі названі перерахунки проведені автоматизованим способом, і в липневих відомостях на виплату пенсій вже значаться нові розміри пенсій, фінансування яких в повному обсязі буде здійснюватись згідно зі встановленим графіком виплати пенсій з 4 числа місяця до 25 числа включно.

Автор: Александр Кумайгородский
Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
МОЛДОВА: ПОЛІТИЧНІ ПІДСУМКИ 2019 РОКУ
Протягом 2019 року в Молдові відбулися парламентські вибори та дві політичні кризи, які призвели до масштабного перезавантаження влади в країні. Правління Демократичної партії Молдови (ДПМ), або ж, згідно з визначенням молдавських політиків та мас-медіа, "режим Плахотнюка" (за ім'ям лідера Демпартії олігарха Влада Плахотнюка), пройшовши транзитивний період «дивної коаліції» проросійської Партії соціалістів Республіки Молдови (ПСРМ) та проєвропейського блоку ACUM, змінилося на правління міноритарного Уряду, який по суті своїй підконтрольний Президенту Молдови Ігорю Додону.

ПРЕМИЯ ЯНА ГЕЛЬМАНА — 2019
14 января в золотом зале Одесского литературного музея прошла вторая церемония награждения премией Яна Гельмана.


Последние мониторинги:
17.01.2020 / Комсомольская правда
17.01.2020 / Комсомольская правда
16.01.2020 / Вечерняя Одесса
16.01.2020 / Вечерняя Одесса
16.01.2020 / Вечерняя Одесса


© 2005—2020 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2020 S&A design team / 4.030