ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
 
Последнее видео
Прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА про тенденції дня голосування на виборах Верховної Ради в Одеській області
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода
Одеське «ОКО» у далекі світи
17.07.2019 / Газета: Одесские известия / № 54(5176) / Тираж: 18937

16 липня стартував другий Зоряний фестиваль в Одеській астрономічній обсерваторії.

— Днями завершиться реставрація раритету обсерваторії — телескопа відомої англійської фірми «Кук і сини». Після повернення цього апарату на космічну вахту для відвідувачів планетарію відкриються принципово нові можливості,– розповідає голова Одеського астрономічного товариства, старший науковий співробітник Одеської обсерваторії Михайло Рябов.

З допомогою оновленого телескопа, вік якого — сто тридцять три роки, захоплюючі космічні явища, планети та їх супутники, кульові і зоряні скупчення, астероїди, комети максимально наблизяться до спостерігача.

В дні фестивалю (він триватиме до 18 липня) одеські астрономи представлять галерею знімків сонячного затемнення, за яким нещодавно разом з тисячами туристів з усього світу спостерігала одеська експедиція у чілійській пустині Атакама. Показ унікальних світлин організував фахівець в області астрономії та астрометрії, «ловець сонячних затемнень» Вадим Жуков.

- Разом з відвідувачами спостерігатимемо майбутні сонячні затемнення, якими ми у найближчі півсторіччя не зможемо помилуватись в одеському небі. Майбутні космічні події глядачі побачать анонсом, так би мовити, наперед, — повідомив Михайло Рябов.

Програма фестивалю буде цікавою і маленьким, і дорослим гостям обсерваторії,- додав Михайло Рябов. – В рамках астрономічного свята пройдуть конкурси, квести, покази. На дітей чекає маса сюрпризів. Окрему подію ми присвятимо півстолітньому ювілею першого кроку людини на Місяці, розповімо про так звану «Місячну гонку» — цікавий період в історії людства.

Сеанси показів у планетарії, екскурсії на телескопи проходитимуть безперервно. Виручені на фестивалі кошти дозволять завершити всі роботи і привести господарство обсерваторії в належний стан, — зазначив Михайло Рябов.

Відвідувачі планетарію зможуть дивитися не тільки фільми, але і задовольнити свій науковий інтерес, розширити кругозір. З цією метою планується запуск декількох цікавих для публіки відділів обсерваторії.

- На черзі – підготовка до введення в експлуатацію космічної аудиторії, лекторію, інтерактивного музею, пов’язаного з одеськими представниками космонавтики.

Вже найближчим часом планетарій планує придбати спеціальне обладнання, яке в повному обсязі дозволить зануритися в таємничу атмосферу космічного простору,- зазначив учений.

Автор: Катерина Віленська
Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
ДЕОЛИГАРХИЗАЦИЯ ПО-МОЛДАВСКИ. КАК ПРЕЗИДЕНТ ДОДОН ВЛАСТНУЮ ВЕРТИКАЛЬ СТРОИТ
Избрание представителя социалистов председателем Конституционного суда выглядит как часть общего плана Игоря Додона по укреплению своего политического влияния. В конечном итоге именно он получил наибольший выигрыш от падения Владимира Плахотнюка, превратившись во влиятельную политическую фигуру

«БАРХАТНЫЙ СЕЗОН» В ОДЕССЕ — СВОБОДНАЯ КУЛЬТУРНАЯ ЗОНА
21-го августа в Одесском Национальном академическом театре оперы и балета состоялась пресс-конференции по поводу приближающегося открытия V юбилейного фестиваля искусств «Бархатный сезон в Одесской опере» (30 августа-15 сентября) Сергей Гриневеций на правах председателя наблюдательного совета театра открыл пресс-конференцию и поприветствовал всех с приближением настоящего праздника искусств, коим, безусловно, является «Бархатный сезон», после чего остановился на таких ключевых моментах.


Последние мониторинги:
23.08.2019 / Чорноморські новини
23.08.2019 / Чорноморські новини
23.08.2019 / Чорноморські новини
23.08.2019 / Чорноморські новини
23.08.2019 / Чорноморські новини


© 2005—2019 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2019 S&A design team / 4.631