ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Особливості підготовки та проведення ЗНО-2020
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
Погода
Одеське «ОКО» у далекі світи
17.07.2019 / Газета: Одесские известия / № 54(5176) / Тираж: 18937

16 липня стартував другий Зоряний фестиваль в Одеській астрономічній обсерваторії.

— Днями завершиться реставрація раритету обсерваторії — телескопа відомої англійської фірми «Кук і сини». Після повернення цього апарату на космічну вахту для відвідувачів планетарію відкриються принципово нові можливості,– розповідає голова Одеського астрономічного товариства, старший науковий співробітник Одеської обсерваторії Михайло Рябов.

З допомогою оновленого телескопа, вік якого — сто тридцять три роки, захоплюючі космічні явища, планети та їх супутники, кульові і зоряні скупчення, астероїди, комети максимально наблизяться до спостерігача.

В дні фестивалю (він триватиме до 18 липня) одеські астрономи представлять галерею знімків сонячного затемнення, за яким нещодавно разом з тисячами туристів з усього світу спостерігала одеська експедиція у чілійській пустині Атакама. Показ унікальних світлин організував фахівець в області астрономії та астрометрії, «ловець сонячних затемнень» Вадим Жуков.

- Разом з відвідувачами спостерігатимемо майбутні сонячні затемнення, якими ми у найближчі півсторіччя не зможемо помилуватись в одеському небі. Майбутні космічні події глядачі побачать анонсом, так би мовити, наперед, — повідомив Михайло Рябов.

Програма фестивалю буде цікавою і маленьким, і дорослим гостям обсерваторії,- додав Михайло Рябов. – В рамках астрономічного свята пройдуть конкурси, квести, покази. На дітей чекає маса сюрпризів. Окрему подію ми присвятимо півстолітньому ювілею першого кроку людини на Місяці, розповімо про так звану «Місячну гонку» — цікавий період в історії людства.

Сеанси показів у планетарії, екскурсії на телескопи проходитимуть безперервно. Виручені на фестивалі кошти дозволять завершити всі роботи і привести господарство обсерваторії в належний стан, — зазначив Михайло Рябов.

Відвідувачі планетарію зможуть дивитися не тільки фільми, але і задовольнити свій науковий інтерес, розширити кругозір. З цією метою планується запуск декількох цікавих для публіки відділів обсерваторії.

- На черзі – підготовка до введення в експлуатацію космічної аудиторії, лекторію, інтерактивного музею, пов’язаного з одеськими представниками космонавтики.

Вже найближчим часом планетарій планує придбати спеціальне обладнання, яке в повному обсязі дозволить зануритися в таємничу атмосферу космічного простору,- зазначив учений.

Автор: Катерина Віленська
Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
МОЛДОВА: ПОЛІТИЧНІ ПІДСУМКИ 2019 РОКУ
Протягом 2019 року в Молдові відбулися парламентські вибори та дві політичні кризи, які призвели до масштабного перезавантаження влади в країні. Правління Демократичної партії Молдови (ДПМ), або ж, згідно з визначенням молдавських політиків та мас-медіа, "режим Плахотнюка" (за ім'ям лідера Демпартії олігарха Влада Плахотнюка), пройшовши транзитивний період «дивної коаліції» проросійської Партії соціалістів Республіки Молдови (ПСРМ) та проєвропейського блоку ACUM, змінилося на правління міноритарного Уряду, який по суті своїй підконтрольний Президенту Молдови Ігорю Додону.

ПРЕМИЯ ЯНА ГЕЛЬМАНА — 2019
14 января в золотом зале Одесского литературного музея прошла вторая церемония награждения премией Яна Гельмана.


Последние мониторинги:
21.01.2020 / Сегодня
17.01.2020 / Комсомольская правда
17.01.2020 / Комсомольская правда
16.01.2020 / Вечерняя Одесса
16.01.2020 / Вечерняя Одесса


© 2005—2020 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2020 S&A design team / 4.091