ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Ошукані городяни обживають села
03.08.2019 / Газета: Одесские известия / № 59(5182) / Тираж: 18937

У сільській місцевості земельне рейдерство більш поширене, ніж житлове. Здебільшого нахабніють колишні жадібні і поки що безкарні чиновники з районних управлінь держгеокадастру, котрі знають, у кого яка земельна ділянка «погано» лежить. Але це — інша тема для розмови.

За інформацією поліцейських, на сьогоднішній день в Любашівському районі не зафіксовано жодного зазіхання квартирних аферистів на чуже житло. Лише інколи трапляються життєві ситуації, коли дорослі діти намагаються вигнати своїх стареньких батьків з нажитого місця. Кілька років тому в Миколаївському районі чув, як бабуся скаржилася на рідну доньку, яка хотіла привласнити батьківську хату.

Щоправда, в селах дедалі частіше можна уздріти ошуканих жертв квартирних аферистів. Обдурених городян, позбавивши квартир, злочинці вивозять (добре, що не убивають) у сільську глибинку. В селі їм за безцінь купують стару хату без зручностей і, фактично, кидають напризволяще, бо таким людям важко пристосуватися до патріархальних умов проживання. Доходили чутки, що у селі Долинське Ананьївського району мешкають кілька колишніх одеситів. Сусіди, бачачи їхню безпорадність, намагаються навчити їх премудростей сільського життя. Найперше, це як розпалити пічку і не спалити оселю.

У Любашівці кілька років проживають нащадки відомого українського академіка, який водив дружбу з родиною академіків Патонів та іншими українськими вченими радянської доби. Жінка «заглядає» в чарчину. Раніше мешкала у гарній київській квартирі, але поступово розпродала найцінніше добро. Потрапивши у тенета аферистів, опинилася у Любашівці. Хатину має непогану, але трішки занедбану. Із залишків колишньої розкоші — якісь дешеві сувеніри, невелика бібліотека і сімейні фото, що нагадують безпорадній жінці про безтурботне столичне дитинства та юність. На розпитування, як таке з нею сталося, реагує з роздратуванням.

Власна домівка у багатьох людей асоціюється з безпекою, затишком та комфортом. Як мовиться, мій дім — моя фортеця. Та, на превеликий жаль, такі твердині легко втратити, бо квартирні аферисти нікуди не поділися. Сьогодні їхніми жертвами найчастіше стають самотні люди, пенсіонери, інваліди, алко- та наркозалежні або ж ті, хто залишив свою домівку без нагляду на довгий період. Відібрати квартиру у таких людей зловмисникам найлегше.

Автор: Юрій Федорчук

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 28.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 28.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 28.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 28.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 28.11.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.018