ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Пенсiю на поштi отримують без оформлення карток та вiдкриття рахункiв
06.08.2019 / Газета: Вечерняя Одесса / № 88(10788) / Тираж: 10407

Все бiльшого попиту у сучасних умовах набирають безготiвковi платежi, розрахунки карткою в магазинах, сплата комунальних послуг онлайн; почастiшали й випадки переведення пенсiї на картковi рахунки. Проте для пенсiонерiв цей процес частiше викликає бiльше складнощiв, нiж зручностей.

Чи обов’язково пенсiонеру переходити на банкiвське обслуговування, чи можна продовжити отримувати пенсiю на поштi, коментує директор Одеської дирекцiї АТ «Укрпошта» Сергiй Ярославович Дрозд.

На сьогоднiшнiй день майже 40% пенсiонерiв отримують пенсiю через «Укрпошту» (близько 4,1 млн.), на Одещинi їх — близько 220 тисяч. Не дивно, що останнiм часом почастiшали звернення iз проханням прокоментувати, чи можна продовжувати отримувати пенсiю на поштi, не переходячи на картки. Адже безумовнi плюси банкiвського обслуговування для людей похилого вiку (особливо тих, хто проживає у сiльськiй мiсцевостi) перетворюються на великi проблеми. Необхiднiсть не тiльки оформити власне картку, а й перiодично проходити обов’язкову iдентифiкацiю у банку; складнощi iз доступнiстю до банкоматiв (непоодинокi випадки, коли в селi банкомати в принципi вiдсутнi i навряд чи скоро з’являться); неможливiсть самостiйно зняти кошти в будь-який момент для оплати актуальних потреб; потреба раз на мiсяць їхати до найближчого банкомату (добре, якщо в межах одного населеного пункту, часто — в iнший) або просити зняти кошти родичiв чи знайомих — це неповний перелiк проблем, з якими стикаються пенсiонери.

Зважаючи на те, що поштовi вiддiлення знаходяться майже у кожному населеному пунктi, а листоношi обслуговують мешканцiв усiх без виключення сiл, селищ, хуторiв (навiть найвiддаленiших), можливостi пошти доставити та виплатити пенсiю на порядок вищi за будь-який банк. Банкiвська мережа останнiми роками невпинно скорочувалась, лише за останнiй рiк банкiвських вiддiлень стало майже на тисячу менше, а вся банкiвська система скоротилась до 8,5 тис. офiсiв. Натомiсть «Укрпошта» зберегла унiкальну мережу з понад 11 тис. вiддiлень.

I головне: похилий вiк, наявнiсть захворювань (чи iнвалiдностi) часто роблять процес отримання пенсiї надзвичайно складним навiть поза межами власного дому, а послуги листоношi — не просто зручними й корисними, а й вкрай необхiдними. Адже листоноша не тiльки принесе кошти додому, передасть пенсiю «з рук в руки», а й прийме оплату за комунальнi послуги, щоб не виникало заборгованостi, може продати за соцiальними цiнами товари першої необхiдностi...

Крiм того, нещодавно «Укрпошта» започаткувала так званий бонусний пакет саме для пенсiонерiв, за яким у вiддiленнi зв’язку можна отримати 20% знижку на передплату трьох тематичних видань для пенсiонерiв (дiє по всiй країнi).

Тож, якщо є необхiднiсть або просто бажання отримувати пенсiю (чи соцiальну допомогу, якi ми теж виплачуємо) в «Укрпоштi», необхiдно зробити наступне:

— особисто звернутись до управлiння Пенсiйного фонду України або органу соцiального захисту населення за мiсцем проживання iз заявою про призначення пенсiї та вiдповiдними документами.

У заявi необхiдно зазначити: «виплату пенсiї (соцiальної допомоги) прошу проводити через пошту».

Якщо пенсiонер вже отримує пенсiю у банку, проте хоче отримувати її через «Укрпошту», вiн також може звернутись iз вiдповiдною заявою до територiального управлiння того державного органу, в якому вона була оформлена, i подати заяву про припинення перерахування пенсiї на банкiвський рахунок та отримання пенсiї за мiсцем фактичного проживання.

Автор: -

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 28.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 28.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 28.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 28.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 28.11.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.016