ИА «Контекст Причерноморье»
логин:
пароль:
Последнее видео
Про проведення реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) у 2020 році
Инфографика
Курсы валют. Доллар США. Покупка:
 
КРАЩЕ МЕНШЕ, АЛЕ БІЛЬШИХ
15.08.2019 / Газета: Чорноморські новини / № 62(22081) / Тираж: 8525

ЗА НОВОЮ МОДЕЛЛЮ АДМІНТЕРУСТРОЮ В УКРАЇНІ ЗАМІСТЬ 465 РАЙОНІВ БУДЕ 100

В Україні вкрай назріла необхідність прийняття закону про засади адміністративно-територіального устрою, який сформує базовий рівень — громади і середній (субрегіональний) рівень — райони.

Райони повинні бути самодостатніми, потужними. Не 465 маленьких, як зараз (багато з них уже передали свої повноваження до об’єднаних громад й тепер не знають, чим займатися), а 100 великих районів, з населенням не менше ніж 150 тисяч осіб.

«Це дасть можливість створити дуже класний менеджмент на субрегіональному рівні. Бо у нас зараз 48 тисяч чиновників, які працюють у різних адміністраціях, районних та обласних, отримують загалом 6 мільярдів заробітної плати… І скаржаться, що у них невелика заробітна плата. Ми пропонуємо зменшити кількість адміністративного персоналу, з тим, щоб частину повноважень позабирали об’єднані громади, які вже мають і свої виконкоми, і свій адміністративний персонал. І, таким чином, в рази підвищити якість менеджменту, мотивуючи збільшенням зарплати. Але хотілося б, аби це були не райдержадміністрації, а префектури, які мають наглядові та контрольні функції, і не мають доступу до грошей», — заявив інтерв’ю «Укрінформу» віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

Урядовець наголосив, що важливо також передати розпорядження земельними ресурсами на місцевий рівень, щоб у держави забрати, нарешті, корупційний геокадастр, який, з одного боку, контролює землю, а з іншого — роздає її. Передаючи повноваження на місцевий рівень, контроль залишиться за державою.

«Нам потрібно ухвалювати закон щодо планування територій. Бо для того, щоб дати громадам можливість розпоряджатися земельними ресурсами, їх потрібно зобов’язати планувати свою територію, аби кожен інвестор бачив, скільки є землі, якої землі, скільки є соціальних об’єктів, де він може розмістити свій бізнес, які галузі саме в цій громаді можуть розвиватися», — пояснив віце-прем’єр.

Дуже важливим є закон про службу в органах місцевого самоврядування. На місцях потрібно дати можливість на конкурсних умовах обирати фахівців, платити заробітну плату, вводити мотивацію для цих людей. Необхідно до кінця розділити повноваження між державою і місцевим самоврядуванням, визначити делеговані повноваження, які передаються, забезпечити фінансовими ресурсами, бо сьогодні не завжди вистачає ресурсів на делеговані повноваження, наприклад, щодо освіти, охорони здоров’я.

Є ще питання виборчого законодавства місцевого рівня. «Нам потрібно ухвалити окремий закон щодо виборів до органів місцевого самоврядування. Ми, коли розробляємо великі виборчі кодекси, і змішуємо одне з іншим, потім не можемо розібратися, де тут правила щодо парламенту, а де — щодо місцевого самоврядування. І ще одне дуже вагоме питання — це відкриті громадські бюджети. Для нас важливо, щоб була прищеплена практика звітування щодо місцевого самоврядування про використання коштів перед своїми громадянами», — зазначив Геннадій Зубко.

Що ж до запропонованої моделі поділу на райони, то у нас, на Одещині, передбачається створення чотирьох — із центрами в Білгороді-Дністровському, Ізмаїлі, Одесі та Подільську. Цю карту-проєкт Геннадій Зубко опублікував на своїй сторінці у Facebook.

Найбільший район — з центром в Одесі — має об’єднати 19 громад, другий — Подільський — 15, третій — Білгород-Дністровський — 11 і, нарешті, Ізмаїльський — 9 громад.

Автор: -
Поиск:
расширенный

Артём Филипенко
РУМЫНИЯ. ОТСТАВКА «ПО ТРЕБОВАНИЮ»
Станет ли уход правительства Орбана прологом к политическим изменениям в Румынии?

Бібліотеці з любов’ю
За традицією, у Міжнародний день дарування книг 14 лютого Одеська національна наукова бібліотека об`єднала всіх, хто любить читати та дарувати книжки.

 

Последние мониторинги:
27.02.2020 / Вечерняя Одесса
27.02.2020 / Вечерняя Одесса
27.02.2020 / Вечерняя Одесса
27.02.2020 / Вечерняя Одесса
27.02.2020 / Вечерняя Одесса


© 2005—2020 Информационное агентство «Контекст-Причерноморье» New
Свидетельство Госкомитета информационной политики, телевидения и радиовещания Украины №119 от 7.12.2004 г.
Использование любых материалов сайта возможно только со ссылкой на информационное агентство «Контекст-Причерноморье»
© 2005—2020 S&A design team / 3.881