ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




«СЛОВО РОБИТЬ НАС ЄДИНОЦІЛІСНИМИ»
24.08.2019 / Газета: Чорноморські новини / № 64(22083) / Тираж: 8525

22—24 серпня наше місто прийматиме учасників уже двадцятого загальнонаціонального конкурсу «Українська мова — мова єднання», який проводить Одеська регіональна організація Національної спілки журналістів України.

Цьогорічний конкурс — особливий. По-перше, ювілейний, а по-друге, означений надважливою подією: 16 липня набрав чинності закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». І, як слушно зауважує у вітальному зверненні до учасників нинішнього форуму голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, «не буде перебільшенням сказати, що конкурс, який багато років поспіль проходить в Одесі, громадські заходи й акції… сприяли утвердженню статуту україн-ської мови як єдиної державної мови в Україні».

На об’єднавчій, соборній меті всеукраїнського творчого змагання наголошує у своєму привітанні голова НСЖУ Сергій Томіленко: «Сотні робіт, публікацій у пресі, наукових досліджень, теле- і радіопередач свідчать, що цей конкурс важливий і потрібний, а такі ініціативи варто підтримувати, адже вони допомагають налагоджувати й зміцнювати зв’язок між регіонами, об’єднують Україну та українців у всьому світі. За підсумками конкурсу можна назвати багато імен не лише з України, а й з інших держав, котрі зробили вагомий внесок у піднесення статусу й престижу української мови, популяризацію українського слова та української культури».

До речі, зовсім недавно, наприкінці липня, гостями оргкомітету конкурсу «Українська мова — мова єднання» були представники національно-культурного об’єднання «Бєларусь», а серед них — онука класика білоруської поезії Якуба Коласа — Марія Міцкевич. Висловивши найщиріші побажання українському народу, зокрема й одеситам, вона підкреслила: «Мій дід, Якуб Колас, дуже поважав поета України Тараса Шевченка, присвятив йому вірша «Бояну-Кобзареві» та статтю «Шевченко і білоруська поезія», дружив з Павлом Тичиною і Максимом Рильським. Сподіваюся, що і наступні покоління білорусів й українців єднатиме міцна щира дружба».

Серед тих, хто впродовж багатьох років підтримує цей загальнонаціональний і — що вкрай важливо — зініційований не в Києві чи Львові, а саме в Одесі конкурс — голова Всеукраїнського товариства «Просвіта», лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Павло Мовчан.

— Ось і цього разу Павло Михайлович передав для лауреатів багато цікавих книжок різних видавництв, — розповідає голова Одеської регіональної організації НСЖУ, натхненник конкурсу Юрій Работін. — А ще надіслав привітання, в якому назвав наше щорічне мовне свято «сонячним днем воскресіння національного духу». Що не кажи, приємно, а головне — надихає і зобов’язує».

Такі рядки справді надихають і зобов’язують. Вчитаймося у написане відомим письменником і просвітянином:

«Слово дароване нам Всевишнім, аби ми ставали співтворцями світу, світу унікального, яким, власне, є кожна мова. Адже через слово, як через певну оптику, ми бачимо світ, бачимо свої історичні витоки, а відтак і свою будучину…

Слово всіх урівнює: в ньому не існує субординації, але слово і всіх згуртовує, робить нас енергетично-потужними, когерентними, тобто єдиноцілісними…

Слово нас рятувало, слово нас лікувало, слово нас унезалежнювало і заряджало на боротьбу! Нехай воно і далі об’єднує нас в ці дні 20-річчя форуму в Одесі, й у всій Україні, особливо на фронті».

Колективу «Чорноморських новин» дуже приємно, що і сама газета, і наші журналісти та позаштатні автори не раз ставали переможцями й лауреатами цього престижного конкурсу, який, беззаперечно, вніс свою лепту в становлення й утвердження української мови як державної, що єднає весь український народ.

Автор: Іван МЕЛЬНИК

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 28.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 28.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 28.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 28.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 28.11.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.018