|
На плановій диспансеризації
16.10.2019 / Газета: Одесские известия / № 80(5203) / Тираж: 18937
Охорона кордону держави потребує належної уваги до всіх складових, і серед них — здоров’я службових собак. Сьогодні чотирилапі помічники прикордонників відіграють значну роль в охороні державного кордону. За їх допомогою у пунктах пропуску через державний кордон виявляються заборонені до перевезення предмети, зброя та боєприпаси, наркотичні та психотропні речовини тощо. Окрема категорія собак працює на пошук порушників державного кордону. В Ізмаїльському загоні велика увага приділяється здоров’ю службових собак. Тому з метою перевірки стану їх здоров’я ветеринарна служба загону протягом тижня здійснила диспансеризацію. Ветеринарний огляд пройшли більше 50 службових собак. Складність проведення ветеринарного обстеження полягає у тому, що тварина на відміну від людини не може сказати, що в неї болить, тому доводиться опиратись лише на свої знання та власний досвід, зазначив начальник ветеринарної служби Ізмаїльського загону лейтенант медичної служби Олег Цибульський. Окрім перевірки стану здоров’я службових собак прикордонні ветеринари перевіряли умови їх утримання, а також здійснювали за потреби профілактичні щеплення. За результатами огляду усі собаки загону здорові та спроможні надійно виконувати завдання з охорони державного кордону України. Додамо, що незважаючи на сучасні передові технології, краще за чотирилапих виявити наркотики чи вибухівку не може ніхто. А тому спеціально натренований собака в парі з кінологом — потужна сила в боротьбі зі злочинністю. У Держприкордонслужбі разом з кінологами несуть службу більше 1000 службових собак. Готують інспекторів-кінологів та їхніх майбутніх підопічних для охорони державного кордону у Кінологічному навчальному центрі Державної прикордонної служби України. До слова, далеко не з кожного собаки може вирости справжній помічник прикордонника. Спанієлі, малінуа, ротвейлери, лабрадори і вівчарки — це ті породи, з якими працюють прикордонники десятиліттями. Середній вік службових собак — близько 10 років, а їхні спеціальні здібності починають виховувати з самого малечку. Загалом в охороні державного кордону застосовуються службові спеціальні собаки як з пошуку заборонених до переміщення вибухових речовин, зброї, боєприпасів, наркотичних засобів, психотропних речовин, так і розшукові собаки – для пошуку та виявлення правопорушників і їх слідів, переслідування, затримання і конвоювання. Є також мінно-розшукові собаки, які розшукують міни та вибухові пристрої на окремих ділянках місцевості, в будівлях та спорудах. Окремо є «каста» вартових собак, що підготовлені для охорони окремих ділянок кордону та об’єктів, а також племінні собаки – чистопорідні або високопородні службові собаки, що мають високі робочі якості, відповідають вимогам племінного добору і використовуються для подальшого розведення. Автор: Тетяна Корнілова
|
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.
Останні моніторинги:
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.087 |