ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Об'єднання відбудеться у будь-якому разі
23.10.2019 / Газета: Одесские известия / № 82(5205) / Тираж: 18937

Чим ближче новий 2020 рік, тим гостріше постає питання об'єднання населених пунктів в територіальні громади і тим активніше міські і сільські ради розглядають його переваги і недоліки, а також придивляються до сусідів. У Татарбунарах жителі свою позицію з приводу добровільного об'єднання територіальних громад висловили на громадських слуханнях ще в 2015 році. Тоді однозначно говорили про необхідність створення єдиної громади з центром в місті Татарбунари, і депутати Татарбунарської міської ради прийняли рішення «Про надання згоди на добровільне об`єднання територіальних громад».

В подальшому під час децентралізації на території Татарбунарського району були утворені дві окремі територіальні громади – Тузлівська та Лиманська, які зараз функціонують. Підготовкою добровільного об'єднання територіальних громад у райцентрі ось уже місяць займається робоча група. Рішення про її створення депутати прийняли у вересні на позачерговій сесії, присвяченій питанню утворення ОТГ. Тоді ж депутати проголосували за надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад міста Татарбунари та сільських населених пунктів Борисівка, Глибоке, Білолісся, Баштанівка, Дмитрівка, Ново-Олексіївка, Рибальське, Балабанка, Струмок, Спаське, Нерушай, Вишневе, Жовтий Яр, Ма­разліївка, Нове, Ройлянка, Царичанка, Дивізія, Кочкувате, Приморське, Трихатки, Базар’янка, Приморське (Кілій­ський район), Надеждівка (Арцизький район) в Татарбунарську територіальну громаду з центром у місті Татарбунари.

А міський голова Андрій Глу­щенко запевняв, що у всіх потенційніх кандидатів на об`єднання в Татарбунарську територіальну громаду з центром у місті Татарбунари є розуміння, що без проблем розвивати територію своєї єдиної громади вони не зможуть. Та долати їх разом і поодинці, як то кажуть, це дві великі різниці.

– Ми спільно з депутатським корпусом єдиної об’єднаної громади будемо приймати рішення на користь кожного населеного пункту, на користь всієї громади, – вважає мер міста. – Ми будемо намагатися максимально зберегти той ресурсний та адміністративно-кадровий потенціал, який сьогодні є на рівні кожної сільської ради.

Протягом місяця робоча група (з депутатів та членів виконавчого комітету Татарбунарської міської ради) зустрічалася з депутатами і жителями населених пунктів Татарбунарського району, які ще не увійшли в функціонуючі вже об'єднані громади (Тузлівська і Лиманська ОТГ). Предметом робочих консультацій та спільного обговорення стало питання створення об'єднаної територіальної громади з центром в місті Татарбунари. Діалоги проведено на території При­морської, Базар’янської, Бо­рисівської, Глибоківської, Диві­зій­ської, Жовтоярської, Кочку­ватської, Рибальської і Струмок­ської сільських рад. Список сільрад ще не вичерпаний, але і робоча група не припиняє свою роботу.

Сьогодні згоду на добровільне об'єднання з містом Татарбунари дали жителі сіл Борисівка та Гли­боке. Своїм пріоритетним напрямком визначили об'єднання з містом Татарбунари – але вже в рамках обов'язкового об'єднавчого процесу – Баштанівська і Струмокська сільські ради.

Жителі сіл Приморське і Три­хатки вирішили приєднатися до Лиманської ОТГ, окрему громаду з населеними пунктами Білгород-Дністровського району Миколаївка і Приморське, готові створити жителі села Базар'янка, а жителі села Білолісся бажають об'єднатися з селом Михайлівка та, можливо, іншими населеними пунктами Саратського району. Решта сільських рад не прийняла остаточних рішень. Але для їх прийняття у них залишається дуже мало часу! Сільські ради Татарбунарського району, які ще не визначилися, в рамках обов'язкового об'єднавчого процесу можуть бути приєднані до Лиманської і Вилківської ОТГ.

Автор: Тетяна Корнілова

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.021