ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




НА КИЇВСЬКИХ ПАГОРБАХ СЕЛЯН НЕ ЧУЮТЬ
20.02.2020 / Газета: Чорноморські новини / № 13(22131) / Тираж: 8525

Цими днями в Одесі відбулася прес-конференція, присвячена законопроєкту про відкриття ринку землі. Депутати обласної ради розповіли про те, чим загрожує народові України прийняття цього закону.

Із 18 лютого Верховна Рада продовжили розгляд правок до законопроєкту про ринок сільськогосподарської землі. На думку голови депутатської групи в облраді «Земля, порядок, справедливість», керівника «Штабу захисту рідної землі» на Одещині Алли Стоянової, монобільшість не хоче слухати ні українців, ні колег з інших фракції, а відтак вірогідність прийняття законопроєкту дуже висока.

— Варто зазначити, що громадськість вкрай незадоволена поспіхом та методами, якими «Слуги народи» хочуть прийняти закон про ринок землі. Ми створили в Одеській області «Штабу захисту рідної землі», в якому об’єдналися аграрії Одещини, регулярно проводимо засідання за участю тих, хто працює на землі, представників громадських організацій, запрошуємо на дискусійний майданчик депутатів ВР, намагаючись донести до «слуг» голос народу, — зазначила Алла Стоянова. — Але, на жаль, конструктивний діалог між людьми і владою відсутній — нас не хочуть слухати.

У свою чергу депутат, секретар постійної комісії з питань земельних відносин та адміністративно-територіального устрою облради, член колегії Держгеокадастру в Одеській області Олег Корженко зауважив, що ринок землі в Україні повинен бути, але зовсім за іншою моделлю і тільки після надання дозволу на це українським народом на референдумі.

— На наш погляд, потрібно створити Державний земельний банк, який матиме право купувати землю у громадян і здавати її в оренду компаніям, що мають бажання працювати. Також необхідно делегувати громадам повноваження щодо розпорядження своєю землею. Це дозволить їм за 5—10 років стати сильними та спроможними, — переконаний Олег Корженко. — Україна сьогодні не готова до ринку землі, бо нема державної політики та стратегії в цьому питанні. Для нас принципово важливим питанням залишається проведення всеукраїнського референдуму, де кожен українець зможе висловити свою думку з цього приводу.

Ексдепутат облради, керівник Одеської міської організації «Батьківщини» Сергій Веселов підкреслив, що політична сила, яку він представляє, категорично проти даного законопроєкту і наполягає на негайному його знятті з порядку денного до проведення референдуму.

— Наша команда розробила програму розвитку фермерських господарств і, як показує досвід, ті країни, які приділяють багато уваги розвитку саме сільського господарства, — успішні. Наприклад, Польща. За короткий час наші сусіди створили близько півтора мільйона фермерських господарств, які дають величезний прибуток у бюджети всіх рівнів, зайнятість населення і можливість розвиватися країні загалом. Якщо ми приймемо земельний закон у тому вигляді, в якому він є зараз, створення фермерських господарств в Україні унеможливиться, — застеріг Сергій Веселов. — У законі передбачено, що землі можуть скуповувати банки з іноземним капіталом. Тобто з першого варіанту закону прибрали пункт про те, що іноземні компанії можуть купувати українські землі, а замість них прописали банки.

Сергій Веселов наголосив, що в Одеській області близько 30 місцевих рад різних рівнів ухвалили звернення до Президента, Верховної Ради та Кабміну з вимогою не приймати цей закон без проведення референдуму, однак звернення народу влада просто проігнорувала.

Автор: Михайло ГРЕЧАНИЙ

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.026