|
І ПЛЕКАТИ ТРАДИЦІЇ, І ТВОРИТИ НОВИЙ КАНОН
05.03.2020 / Газета: Чорноморські новини / № 17(22136) / Тираж: 8525
Оновлений комітет з Національної премії Тараса Шевченка оприлюднив перших за свою каденцію лауреатів. Отже, переможцями за номінаціями стали: «Література» — Тарас Прохасько зі збіркою есеїв «Так, але…» та Маріанна Кіяновська з книжкою віршів, присвячених Голокосту, «Бабин Яр. Голосами»; «Публіцистика, журналістика» — Євгенія Подобна, авторка книжки «Дівчата зрізають коси» про жінок-учасниць бойових дій; «Музика» — гурт «ДахаБраха» за альбом «Шлях 2016 року»; «Візуальні мистецтва» — проєкт «Карусель» фотографа Олександра Глядєлова; «Театральне мистецтво» — опера-реквієм «Йов» Владислава Троїцького, Романа Григоріва та Іллі Разумейка. Як пояснив голова Шевченкового комітету Юрій Макаров, цього року нема переможця в номінації «Кіномистецтво», оскільки, на думку членів комітету, представлені номінанти — фільм «Какофонія Донбасу» Ігоря Мінаєва та документальна картина «Будинок «Слово» Тараса Томенка — «не відповідають за масштабом суті премії». «Ми намагаємося зробити премію такою, яка б визначала перспективні тренди. Всі цьогорічні лауреати — енергетичні та сучасні, новаторські, відповідають баченню Тараса Шевченка як брендоутворюючого фактора», — зазначив Юрій Макаров. Своїми враженнями від конкурсу в студії «UA:Радіо Культура», поділилася член комітету літературознавиця, перекладачка Ірина Славінська: «Цього року Шевченківська премія дала змогу підсвітити неймовірно важливі історії — про життя і смерть, про війну і мир. Думаю, одне із завдань комітету — робити невидиме видимим, підсвічувати справді важливі твори та сюжети. Цьогоріч маємо винятковий склад лауреатів. Пишаюся, що сьогодні саме «Радіо Культура» було одним із перших медіа, яке про це повідомили. Під час пресконференції прозвучало запитання, чи Шевченківська премія покликана плекати традиції, а чи творити новий канон. І я згадала про графіті «Ікони революції» на вулиці Грушевського в Києві. Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко в образах майданівців — це плекання традицій чи новий канон? Я думаю, що й те, і те. «Борітеся — поборете!» — повторювали українці протягом багатьох десятиліть, і ці слова надаються до актуалізації кожного важливого історичного моменту. Цього року твори лауреатів Шевченківської премії промовляють нам ті ж слова. І мають у серці те, що не вмирає… Але це вже інша історія». Присудження нагород відомим та активним у своїх галузях митцям представниця Національного художнього музею України Ольга Балашова назвала ознакою «декомунізації» премії. Хоча зазначила: радіти рано, «відкат» ще можливий. Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка подав до Офісу президента перелік лауреатів найвищої нагороди в галузі культури та мистецтва. Офіційно вони набудуть такого статусу після відповідного указу глави держави. Автор: -
|
Пошук:
Автор
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.
Останні моніторинги:
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
|
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.024 |