ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




ТРИ ХВИЛІ АЛЕРГІЇ
04.06.2020 / Газета: Чорноморські новини / № 43(22161) / Тираж: 8525

Сезонна алергія, або поліноз, — це гіперчутливість людини до пилку рослин, обумовлена реакцією на вміст у повітрі специфічних алергенів.

На Одещині виділяють три хвилі сезонної алергії. Перша — із середини квітня по травень — пов’язана з цвітінням дерев і кущів, найчастіше — вільхи, берези, дуба і граба, а також кульбаб та інших ранніх трав. Другий підйом сезонної алергії зумовлений цвітінням лугових трав і злаків, особливо тимофіївки, триває із середини травня до середини липня. Третя хвиля цвітіння і сезонної алергії спостерігається в кінці літа. Вона найактивніша і найтриваліша. Винуватцями тут є бур’яни: амброзія, полин і лобода.

Тополиний пух, усупереч поширеній думці, не є активним алергеном, однак він сорбує й розносить на далекі відстані алергенний пилок інших рослин. А ще — викликає механічне подразнення дихальних шляхів та слизової оболонки ока.

Симптоми алергії можуть нагадувати ГРВІ: закладеність і рясні виділення з носа, чхання, першіння в горлі, сухий задушливий кашель. Можуть виникати відчуття різі в очах, сльозотеча, світлобоязнь та інші ознаки алергічного кон’юнктивіту. В особливо тяжких випадках спостерігаються напади задухи, як при бронхіальній астмі.

За появи симптомів алергії потрібно не займатися самолікуванням, а звернутися до лікаря, оскільки встановити діагноз «поліноз» і призначити правильне лікування здатен тільки алерголог. Для цього необхідно провести алергодіагностику, щоб виявити саме той алерген, на який реагує пацієнт. Потім проводять специфічну імунотерапію.

В Одесі алергологічний центр із сучасною діагностичною базою працює при міській лікарні №5 за адресою: вул. Троїцька, 37. Тут кваліфіковані фахівці допоможуть діагностувати причину алергії і призначать необхідне лікування, а також дадуть рекомендації щодо харчування для виключення перехресних алергічних реакцій на продукти.

Небезпека полінозу полягає в тому, що за відсутності специфі-чного лікування з кожним роком період загострення подовжується і клінічні прояви захворювання значно посилюються. Почавшись із звичайної нежиті та сльозотечі, поліноз може привести до бронхіальної астми, тому слід точно дотримуватися рекомендацій фахівця.

Рекомендації одеських медиків щодо профілактики сезонної алергії

1. Намагайтеся максимально уникати контакту з алергеном. Бажано, щоб вікна в приміщенні або в машині були зачинені, краще користуватися кондиціонером. На відкритому вікні обов’язково повинна бути москітна сітка, яку необхідно регулярно зволожувати. Слід носити сонцезахисні окуляри, щоб уберегти очі від попадання пилку.

2. Необхідно ретельно дотримуватися заходів гігієни, частіше провітрювати приміщення і проводити вологе прибирання.

3. Гуляти на природі бажано в другій половині дня, ближче до вечора, оскільки найвища концентрація пилку в повітрі простежується у ранковий час. Найкраще гуляти за кілька годин до дощу або після нього.

4. Після повернення додому з вулиці потрібно обов’язково переодягнутися, вмитися, промити порожнину носа. Не рідше двох разів на день необхідно приймати душ або ванну й частіше вмиватися, щоб на обличчі не накопичувався пилок, який переносить пух.

5. Під час загострення алергії слід дотримуватися дієти, бажано не вживати шоколад, яйця, морепродукти та інші потенційно алергенні продукти. При алергії на пилок злаків краще відмовитися від геркулесу, хлібного квасу, кави, какао, копченої ковбаси і борошняних виробів.

6. Людям, котрі вже спостері-гаються в алерголога і знають про свій діагноз, необхідно приймати ті препарати, які їм рекомендував лікар.

7. Знайте, що всі спреї від алергії мають у своєму складі гормони, тому призначати їх має спеціаліст. Гістаміни у вигляді таблеток, які рекламують так часто по телебаченню, не завжди ефективні. Без консультації лікаря — це викинуті на вітер гроші. А коштують такі препарати недешево — від 70 гривень і більше.

Треба пам’ятати, що спреї та інші засоби від сезонної алергії лише ліквідовують симптоми. Причину недуги вони не лікують. Тому сезонну алергію треба лікувати ще до настання тепла — взимку. Проходять курс специфічної імунотерапії — після виявлення алергену призначають курс таблеток або уколів. Якщо все робити правильно, алергія зникне на п’ять років, а то й на все життя.

Автор: Підготувала Яна СТАСІНА

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Як дівчатам захистити себе онлайн: стартує освітня програма з кібербезпеки
STEM is FEM запускає навчальну програму «Кібербезпека для дівчат: можливості й професія». Протягом грудня 2024 — березня 2025 року учениці старших класів та студентки дізнаються, як захистити себе в діджиталі та будувати кар’єру у сфері кібербезпеки.

Останні моніторинги:
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.016