ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




ХЛІБ — СПРАВА ДЕРЖАВНА
27.02.2021 / Газета: Чорноморські новини / № 14-15(22233-22234) / Тираж: 8525

Страшна минулорічна посуха на Одещині поставила під загрозу продовольчу безпеку всього Причорноморського регіону.

Як у таких умовах виживають місцеві агроформування, які перспективи очікують їх у році нинішньому? З цими питаннями я звернувся до керівника фермерського господарства «Фінагеєв», депутата Доброславської селищної ради Григорія Фінагеєва.

— Наш край здавна є хліборобським, — наголосив Григорій Порфирович, — хоч останніми роками природа мало сприяє у цьому. А минулий сезон за своїми критичними погодними умовами взагалі побив усі рекорди. На території ра-йону, області встановилася небачена за тривалістю посуха. Далі були безсніжна зима і спекотний весняно-літній період. Усе це, по суті, нанівець звело важку людську працю. На окремих полях практично нічого було збирати. Середня врожайність по господарству становила 8—12 центнерів збіжжя з гектара. Але ми не опустили руки. Доклали максимум зусиль, щоб розрахуватися з пайо-виками, забезпечити оплату праці членам трудового колективу господарства.

Під час осінньої посівної кампанії виконали весь необхідний комплекс агротехнічних заходів, поклали у землю кондиційне насіння озимих пшениці та ячменю. І сьогодні приємно бачити, що на наших полях, розташованих на території Визирської та Доброславської ОТГ, а це майже сім тисяч гектарів, отримали дружні сходи всіх озимих культур, які вкриті сніговою ковдрою. Тож маємо надію на непоганий ужинок.

І все ж, на думку Григорія Фінагеєва, торішній неврожай у регіоні — це не лише проблема сільгоспвиробників. Самоусунувшись від підтримки хліборобів, залишивши їх наодинці з природним лихом, держава створює серйозні ризики для подальшого повноцінного функ-ціонування головної галузі країни. Все це може призвести цьогоріч до змін в ціновій політиці на продукти харчування, і, звичайно ж, не в бік зменшення їх вартості.

Автор: Іван РАФАЛЬСЬКИЙ

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні моніторинги:
00:00 25.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 25.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 25.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 25.04.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 25.04.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.016