ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




ВАКЦИНАЦІЇ БОЇМОСЯ БІЛЬШЕ, НІЖ КОВІДУ
13.03.2021 / Газета: Чорноморські новини / № 20(22239) / Тираж: 8525

За добу, 11 березня, в Україні зафіксували 12 946 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Зокрема, інфікувалися 649 дітей та 450 медпрацівників. Найбільша кількість підтверджених випадків — у Житомирській (1310), Вінницькій (940), Києві (896), Одеській (757), Львівській (704) та Київській (697) областях. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. За добу госпіталізовано 3843 особи; летальних випадків — 230. Загалом станом на 11 березня в Україні на коронавірус захворіли 1 425 522 особи; летальних випадків — 27 685.

Ще 5 березня пан Степанов заявляв, що Україна вступила у третю хвилю поширення COVID-19, відтак цифра у понад 12 тисяч інфікованих — очі-кувана. Але ж іще раніше прогнозували, що 9—10 тисяч захворілих за добу покладуть на лопатки нашу систему охорони здоров’я. На щастя, вона виявилася живучою, оскільки недужих госпіталізують і лікують. Водночас, таке жонглювання прогнозними цифрами ще більше заплутало людей.

У лютому в Україні офіційно розпочалася вакцинація від COVID-19 препаратом Covis-hield/Astrazeneka. Відповідно до дорожньої карти, першими щеплення мали отримати медики. Однак виявилося, що багато з них із недовірою поставилися до якості з такими трудами добутого препарату і відмовилися від вакцинації.

Державна кампанія розгортається повільно і, кажуть, у перші дні це призвело до того, що залишки вакцини просто викидали, адже у флаконі десять доз, а після відкриття пляшечки препарат можна зберігати не більше шести годин.

Щоб уникнути подальшої утилізації, МОЗ дозволило використовувати залишки для вакцинації людей із непріоритетних груп. Але не всіх охочих, а «публічних діячів», які начебто мають таким чином популяризувати вакцинацію серед населення, для чого, власне, й було видано спеціальний наказ, куди вписали публічне щеплення особисто президента і міністра охорони здоров’я.

Київ через державні ретранслятори продовжує закликати до вакцинації, але це не знаходить очікуваного відгуку серед населення. В Україні від початку кампанії щеплено 29378 осіб, тоді як завезли 500 тисяч доз. Далися взнаки погана організація процесу і кепська роз’яснювальна робота.

На Одещині першим у цьому сенсі організувався Центр громадського здоров’я, який створив онлайн-форму, де могли записатися охочі вакцинуватися. Та чи багато хто знає про цей ресурс? Навіть мені, стріляній користувачці мережею, непросто було його знайти.

Щоб зупинити весняну хвилю захворюваності, на цей час годилося б вакцинувати вже близько 50—70% населення.

Чого не досягли.

Люди підозрюють, що у світі почалися «великі торги» на фоні стрімкого поширення коронавірусу. Хтось переконав у якості розробленої вакцини і вдало її спродує, а хтось, як ми, кидається з кутка в куток, не знаючи, як вибратися з ковідної ситуації, котра з кожним днем наступає. Складається враження, що люди бояться вакцинації більше, ніж коронавірусу. Більшість вважає за краще просто зачекати.

У Національній академії наук України використали світовий досвід математичного моделювання для прогнозування динаміки захворюваності та смертності внаслідок інфікування COVID-19. Зростання захворюваності прогнозується уже на кінець квітня: до 40 тисяч заражень і тисячі летальних випадків за добу. І так може тривати до середини травня. Причому в цей період тяжче хворітимуть люди середнього віку.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на тлі зростання захворюваності не виключає запровадження в Україні жорсткого карантину.

Допоки нема локдауну (не зупинився громадський транспорт і не введено комендантську годину, інші суворі обмеження), мусимо посильно протистояти тяжкій хворобі своєю усвідомленою поведінкою: носити захисні маски, уникати скупчень людей, не переохолоджуватися і, зрозуміло, задуматися про вакцинацію, якої все одно не оминемо.

До речі. За даними ВООЗ, у світі вже введено понад 268 млн доз вакцини проти COVID-19. Випадків смерті від вакцини не зафіксовано.

Автор: Ніна ЗАЛЕВСЬКА

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні моніторинги:
00:00 03.05.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 03.05.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 03.05.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 03.05.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 02.05.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.014