ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:




НЕ ОБЛАСТІ, А ТЕРИТОРІЇ?
13.03.2021 / Газета: Чорноморські новини / № 20(22239) / Тираж: 8525

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов розказав про новий поділ України — на функціональні типи територій, який, за його словами, дозволить ефективно зосередити ресурси, спрямовані на розвиток регіонів.

Поділ на 10 функціональних типів територій дасть, вважають в уряді, економічні переваги жителям різних областей і дозволить ефективніше розвивати регіони. Вперше області розділять за схожістю соціально-економічних характеристик і без прив’язки до встановлених меж.

В інтерв’ю онлайн-виданню «Лівий берег» міністр зазначив: ідея полягає в тому, щоб спрямовувати фінансування не на області, а на території. Бо, мовляв, в одній області можуть бути міста і села, які вимагають абсолютно різного підходу до стратегії розвитку.

Олексій Чернишов пояснив, як були визначені ці типи: «Вони розроблені системно і дають можливість розподіляти гроші не тільки між областями, а й між функціональними територіями. Наприклад, перша зона з десяти — гірські території українських Карпат. Це відразу кілька областей, які ми повинні розвивати. Далі — макрорегіон Азов-Чорне море. Це — узбережжя Чорного та Азовського морів. Там однакові проблеми. Далі, наприклад, прикордонні регіональні зони. На сході і на заході вони різні: у першому випадку — в несприятливих умовах, у другому — навпаки. Також є монофункціональні міста, є шахтарські регіони, які вимагають абсолютно іншої логіки».

Отож, у межах державної регіональної політики на період до 2027 року визначено такі функціональні типи територій:

1. Гірські території Українських Карпат.

2. Макрорегіон «Азов-Чорне море».

3. Прикордонні регіони.

4. Прикордонні території у несприятливих умовах.

5. Тимчасово окуповані території України.

6. Природоохоронні території (Смарагдова мережа).

7. Міські агломерації.

8. Центри економічного розвитку.

9. Монофункціональні старопромислові міста.

10. Сільські території у несприятливих умовах.

Проєкти щодо функціональних територій уже розробляються.

Автор: -

Пошук:
розширений

Автор
Почему до датчика уровня сахара от Apple еще далеко
По данным Международной федерации диабета (IDF) за 2021 год, от диабета страдают 10,5% людей в возрасте от 20 до 79 лет и половина из них не знает об этом. Согласно прогнозам, к 2045 году этим заболеванием будет болеть на 46% больше — каждый восьмой взрослый или 783 миллиона человек. Эта перспектива пугающая, но не удивительная, учитывая текущую ситуацию

7-9 черв­ня 2024 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться XXIV Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»
Під егі­дою Мі­ніс­тер­ства культу­ри та ін­фор­ма­цій­ної політи­ки Ук­раї­ни, Одесь­ка на­ціо­наль­на на­у­ко­ва біб­ліо­те­ка, Ук­ра­їнсь­ка асо­ціа­ція ви­дав­ців та кни­го­роз­по­всюд­жу­ва­чів, Дер­жав­на на­у­ко­ва уста­но­ва «Книж­ко­ва па­ла­та Ук­раї­ни іме­ні Іва­на Фе­до­ро­ва» за спри­ян­ня Одесь­кої об­лас­ної дер­жав­ної ад­міністра­ції, Одесь­кої об­лас­ної та Одесь­кої місь­кої рад, Ук­ра­їнсь­ко­го ін­сти­ту­ту кни­ги, Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­гані­за­ції «Ук­ра­їнсь­ка біб­ліо­теч­на асо­ціа­ція» та Все­ук­ра­їнсь­кої гро­мадсь­кої ор­га­ні­за­ції «Біб­ліо­по­ліс» про­во­дять Все­ук­ра­їнсь­ку ви­став­ку-фо­рум «Ук­ра­їнсь­ка кни­га на Оде­щині».

Останні моніторинги:
00:00 03.05.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 03.05.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 03.05.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 03.05.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 02.05.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.012