ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
 
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




НЕСПОКІЙ ТАЛАНТУ
22.05.2021 / Газета: Чорноморські новини / № 39-40(22258-22259) / Тираж: 8525

У рамках ХХІІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» у відділі міжнародних проєктів ОННБ відбудеться презентація монографії «Едуардс Борис Вільямович. Життєпис. Хронологія; Альбом-каталог. Виставки». Представлятиме її автор — Володимир Кудлач. Символічно, що подія ця передуватиме дню народження (27 травня) видатного українського скульптора, академіка. Демонструватиметься також мультимедійний ряд, присвячений основним віхам життя і творчості майстра.

Можливо, Борису Едуардсу (1860—1924) поталанило більше, ніж багатьом його сучасникам, які у період революцій та громадянської війни (1917—1921) змушені були емігрувати: про нього за життя, а особливо після смерті, опубліковано дуже багато статей, окремі його твори, як-от кінний пам’ятник О.В. Суворову, повторювалися, і не в останню чергу на догоду політичній кон’юнктурі. Однак справжнє творче обличчя талановитого художника багатьом не відоме. Це був не тільки професіонал своєї справи, а й глибоко моральна та відповідальна людина. «Я заспокоюсь лише тоді, коли побачу свою ідею втіленою, — ось за допомогою цієї глини — у скульптурному рисунку, ліпленні…» — зізнавався майстер.

Найбільша колекція його станкових творів нині зберігається в Одеському художньому музеї, ще кілька робіт — в інших музеях та освітніх закладах України (Одеський історико-краєзнавчий музей, Одеський художній коледж ім. М.Б. Грекова, Миколаївський державний художній музей ім.

В.В. Верещагіна). За кордоном є зібраннятворів митця на Мальті (Національний музей образотворчих мистецтв, Валетта) та в Росії (Державний російський музей, Ермітаж та ін.). Левова ж частка творів зараз перебуває в приватних колекціях, церквах і монастирях, але, на жаль, місцезнаходження більшості з них не відоме.

Мистецтвознавча праця В.А. Кудлача — перше монографічне видання, яке охоплює майже всю відому наразі джерельну базу про скульптора, що впродовж 40 років був нерозривно пов’язаний з Одесою, — прижиттєву та сучасну періодику, документи і фотографії з фондів Одеської національної наукової бібліотеки, Одеського художнього музею, Державного архіву Одеської області.

Видання повнокольорове, обсягом 200 сторінок, містить понад 190 фотографій, альбом-каталог творів мистця (близько 100 найменувань), інформацію про участь у виставках. Дослідження дає розгорнуту картину життя і творчості скульптора, громадської активності та педагогічної діяльності. Цей розділ доповнює хронологія. Вперше наводяться докладні відомості про родовід митця. Помітне місце в монографії відведене оточенню Бориса Едуардса — представлені портретні зо-браження та біографії осіб, які мали відношення до творчості скульптора, були пов’язані з ним родинними чи дружніми узами.

Багато світлин з архівів державних установ та приватних збірок публікуються вперше. Це стосується й оприлюднення літературної спадщини Б. Едуардса — машинописного тексту повісті «Агнеса» (1907). Вперше подаються докладні відомості про місцеперебування та творчу самореалі-зацію митця під час проживання на Мальті (1919—1924). Доповнюють дослідження понад 200 позицій бібліографії та іменний покажчик.

Монографію супроводжують вступні статті академіка Національної академії мистецтв України, доктора мистецтвознавства О.К. Федорука і головного бібліотекаря ОННБ, мистецтвознавця О.М. Барковської. Редактори — Н.Г. Майданюк, І.С. Шелестович, коректор — Г.М. Шпак, дизайн, верстка — І.М. Свістунової, англійський текст — Н.М. Диби. Книга побачила світ у видавництві «Друк Південь» (Одеса, 2021).

Дослідження про Б.В. Едуардса продовжує серію мистецтвознавчих видань, присвячених «зламу століть» — періоду кінця ХІХ — першої чверті ХХ ст., які вийшли під грифом ОННБ або за сприяння цієї установи: Товарищество южнорусских художников» (2000, 2021), «Общество независимых художников в Одессе» (2012, 2021), «Головков Герасим Семенович, 1863—1909)» (2013, 2015) та ін.

Запропоноване науково-популярне видання буде цікаве мистецтвознавцям, культурологам, краєзнавцям, галеристам, викладачам і студентам художніх вишів, усім, хто цікавиться мистецтвом.

Презентація відбудеться 22 травня о 14.00 (ОНББ, вул. Пастера, 13).

За матеріалами сайта: http://odnb.odessa.ua.

Автор: -

Пошук:
розширений

Автор
Кіберполіціїя: що таке скам, як його розпізнати та захиститись
Щодня українці стають жертвами шахраїв онлайн, втрачаючи особисті дані та кошти. Разом з Кіберполіцією ми пояснюємо, що таке скам, які схеми найпоширеніші та як захиститися від зловмисників в Інтернеті.

Стендап-зірка Лєра Мандзюк у неділю вразить Одесу новою концертною програмою
24 листопада о 18.00 у філармонії подарує всім найвеселіший стендап-концерт, дві години нестримного сміху, море імпровізації і сотні усмішок. «Беріть своїх друзів, близьких і всі приходьте! Бо буде фосо! — у фірмовому закарпатському стилі запрошує Лєра Мандзюк. — Се буде самий чесний стендап із усіх, які я писала і самий смішний з усіх, які ви чули. Нема гарантії, що він буде в ютубі. Тож ваше завдання: купити квитки, покликати друзів, взяти гарний настрій і прийти. Буду рада вас бачити!»

Останні моніторинги:
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса
00:00 14.11.2024 / Вечерняя Одесса


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.020