ІА «Контекст-Причорномор'я»
логін:
пароль:
Останнє відео
Прес-конференція «Нові терміни проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році»
Инфографика
Курси валют. Долар США. Покупка:
 




Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці
28.04.2022 / Газета: Вечерняя Одесса / № 32-33(11169-11170) / Тираж: 10407

Великдень. Варвари вже 60-ту добу продовжують нищити наші міста, селища, вбивають людей. Кожного дня гинуть наші діти, жінки, чоловіки й достойні воїни світу. Наш ворог — московська хунта, російський фашистський режим, який пішов окупаційною війною на мирний український народ і державу Україна. Сьогодні Україна у вогні і палає від сходу до заходу, із півдня до півночі.

І зранку в оселі дикої природи, на узбережжі Чорного моря, на узбережжях наших лиманів в Національному природному парку «Тузлівські лимани», можна бачити таку красу — росу.

Роса — складне природне явище, пояснити яке намагалися з давніх часів. Ще за часів Арістотеля вважали, що роса випадає так само, як і дощ. Але щоб зрозуміти, що таке роса насправді і як вона з’являється, потрібно знати дещо про повітря. Як відомо, протягом дня всі предмети нагріваються, а після остигання повітря починають віддавати тепло в навколишнє середовище. Нагріву піддається все: трава, земля, каміння, дерева, творіння рук людини — металеві, пластикові предмети тощо. Кожен з предметів, що проводять тепло, є зручним місцем для формування роси. Однак найбільше роси осідає на тих, які остигають швидше, наприклад, на металевих виробах. Вони остигають швидше, ніж ті ж каміння, які вважаються акумуляторами тепла.

Роса — це унікальне явище, яке дозволяє рослинам отримувати вологу в посуху. Завдяки цим маленьким крапелькам живуть мешканці пустель, насичуються вологою рослини. Росою ми милуємося щоранку, адже вона дозволяє зовсім інакше подивитися на світ.

Але зараз, у Великдень, птахи, рослини, води, світанки та заходи сонця, живі алмази дикої природи — всі допомагають українцям в боротьбі з варварами. І настане той час, коли «згинуть наші вороженьки, як роса на сонці, запануєм і ми, браття, у своїй сторонці».

Христос Воскрес!

Автор: Іван РУСЄВ. Доктор біологічних наук, професор, науковий журналіст

Пошук:
розширений

Сергій Токарєв
Сергей Токарев рассказал, как адаптировать образование к рынку труда будущего
На Всемирном экономическом форуме (WEF) был представлен отчет The Future of Jobs Report 2025, анализирующий будущее рынка труда. Хотя основной акцент в исследовании сделан на изменения в профессиях, наибольшие выводы из него должны сделать высшие учебные заведения — говорит в своей колонке для 24 канала Сергей Токарев, инвестор, сооснователь и партнер Roosh.

Всеукраїнська наукова конференція «Постать Івана Липи у вимірах епох» з нагоди 160-річчя від дня народження
21 лютого 2025 року відбудеться Всеукраїнська наукова конференція «Постать Івана Липи у вимірах епох» з нагоди 160-річчя від дня народження одного з видатних ідеологів та будівничих української державності, визначного громадсько-політичного та державного діяча, письменника, видавця, лікаря.

Останні моніторинги:
00:00 13.02.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 13.02.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 13.02.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 13.02.2025 / Вечерняя Одесса
00:00 13.02.2025 / Вечерняя Одесса


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.028